Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig normális, hogy nem...

Meddig normális, hogy nem kakál egy 2,5 éves?

Figyelt kérdés
2 hete kezdtük a pelus nélküli életet, már 4 napja nincs is baleset. Viszont már ez a mai a 4. nap, hogy nem kakált. Míg pelus volt minden nap kakál. Mióta lekerült a pelus 2 naponta kakált. Most is ugyanazt meg ugyanannyit eszik, mint pelus idején. Sokszor úgy látom, hogy piszkálja a fenekét, mikor rákérdezek hevesen tiltakozik, hogy neki nem kell kakálni. Én mégis úgy látom már 2-3 napja, mintha tartogatná. Sokszor pukizik is, és olyan szagút, hogy meg vagyok győződve róla, hogy bekakált. És mindig kiderül, hogy semmi nincs. De hiába ráültetem és ott ülünk sokáig a wc-n, akkor sem kakil. Mikor megnyomom a hasát, teljesen puha, nincs felkeményedve. Nem gondolom, hogy ez jót tesz majd a pocijának, ha tartogatja. Mit tehetnék, hogy végre kakáljon? Köszi a válaszokat.
2012. máj. 8. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez sajnos nagyon gyakori probléma szobatisztaságra nevelésnél. Kicsit elsiettétek, a gyerek még nem volt teljesen érett a dologra, most sajnos ilyen elengedési problémái vannak.

Az a baj, hogy ez a rendellenesség elég komolyan fixálódhat, sok olyan esetet hallottam, hogy odáig fajult a dolog, hogy még 4-5 évesen is vissza kellet adni a pelenkát, mert csak abba volt hajlandó kakilni, vagy hetente egyszer hashajtózni kellett a gyereket, mert egész egyszerűen nem volt hajlandó kakilni.


Megpróbáltad már visszaadni rá a pelust? HA abba hajlandó kakilni, akkor egyértelműen nem szervi, hanem pszichés eredetű a dolog, és a szoktatott szobatisztaság az oka.

2012. máj. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbálj nagyon sok folyadékot itatni vele, így nem tud annyira besűrűsödni. Mozogjon nagyon sokat, serkenti a bélműködést. Játszhattok vele biciklizőset is, a hátán fekve bicikliztesd a lábait, jó magasra a hasánál, az is masszírozza a beleket.

Próbálj valami jutalmat kitűzni ha sikerült, pl matricát ragaszthat a naptárba, vagy csak akkor ehet csokit, ha már kakált...

Nekünk ezek jöttek be...

2012. máj. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.válaszolónak: Kicsit sziven ütött a válaszod? ELsiettük volna a szobatisztaságra nevelést? Kb 2 hete levettem róla a pelenkát, mert akkor kezdődött az a jó nyárias idő. Úgy voltam vele, max bepisil, úgyis csak bugyi volt rajta. Ő kezdte el saját magától, hogy mindig szólt. És kérte a bugyikát. Estére még kap pelenkát, de mindig nyafog, nem akarja felvenni. És még valami, tegnap majdnem egész nap pelenkában volt, mert mentünk ügyeket intézni. És akkor miért nem kakált?

Az előbb odamentem hozzá, és elmagyaráztam neki, hogy vegyünk fel pelenkát, belekakil, és majd utána levesszük. Mondta hogy nem. Hoztam egy pelenkát, meglátta és sírni kezdett, hogy nem akarok pelenkát.

Én nem erőltetem ezt a dolgot. Ő kéri a bugyit, és nem akar pelenkát. Komolyan úgy gondolod, hogy erőltetem?

2012. máj. 8. 13:33
 4/6 anonim ***** válasza:
A dokink szerint ez a bugyira szoktatás velejárója lehet, és csak étmeneti állapot.Sok piros gyümölcs, piros gyümölcslevek jó tesznek.
2012. máj. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: Miket értesz piros alatt? Gondolom alma, répa, paradicsom, esetleg paradicsomlé, őszi rostos. És még? Ráállunk ezekre.
2012. máj. 8. 14:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Alma, répa ne!Paradicsom nagyon jó, és a többi gyümi, zöldség ami piros.Rostos innivalóból szinte mind mehet.

A tejkaramell is segíthet.

Ha sokáig székrekedés van, akkor ne itass vele nyers tejet.Tehát forrald fel majd hűtsd vissza és langyosan (melegen) igya, vagy pár napig egyáltalán ne kapjon.Sok főzelék is jót tehet.

2012. máj. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!