Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom antibiotikum...

2 éves kislányom antibiotikum kezelése közben híg lett a széklete, de most már vörös a feneke és a nemi szerve is csupa piros. Mondogatja, h csíp és sírdogál is. Mit vehetnék még ami segít h ne viszkessen neki és ne csípje?

Figyelt kérdés
Elvittem nőgyógyászhoz aki paraffin olajat ajánlott, h azzal törölgessem ezen kívül semmit nem adott.
2012. máj. 8. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:

bepanthen plus-szal vagy antibiotikumos szemkenőccsel kend be vékonyan. Előtte babaszappannal mosd ki , szárítsd meg!

4 éves lányomnak sokszor fáj a nunija és a gyerekorvos írt fel szemkenőcsöt azzal kenegetem. Fura de így van és az jó neki.

2012. máj. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne adj rá pelenkát, had szellőzzön neki, sudokrém, de csak napi 2-3 x kell bekenni, vagy bepanten. Kaki után mindig szappannal, vagy tusfürdővel mosd le neki a fenekét.
2012. máj. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából az zavar jobban h a nunija csíp.Oda is kenjem?
2012. máj. 9. 00:03
 4/8 anonim ***** válasza:

ha viszket neki akkor gomba lesz, canestennel kéne kenni, de én elvinném bőrgygyászhoz...

addig is hagyd el otthonra a pelust és gyakran töröld át neki kamillás vízzel, majd bepantennel/neogranormonnal/sudoval és napi 3x pedig canestennel

2012. máj. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a híg széklet csípte ki és azért fáj, akkor én a Neogranormont ajánlanám. Hatása ua. mint a Bephanten és Sudocrem.

Azonban előfordul olyan is az én lányaimnál, hogy betegség után, vagyis a vége felé fáj, szúr a pisilés. Ez a betegség "mellékhatása". Nem igazán lehet vele mit csinálni, azért én bekenem nekik, hogy mégis csináljunk valamit. :-) A nagylányomnak kb. 8 évesen elmúlt ez a tünet.

2012. máj. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előttem is már írtak jó tanácsokat, én még hozzátenném az Alsol és az Azulenol kenőcsöket, de ezeket szeméremtájra nem, csak popsira kenném. Mindkettő hűsíti, nyugtatja a kipirosodott bőrt, enyhe baktériumölő hatású kenőcs, főként az Alsol. Írtad, hogy kap antibiotikumot, de azt nem, hogy valami bélflóra regenerálót kap-e (Normaflore, stb.), talán az antibiotikum egyik kellemetlen mellékhatása jön így ki kislányodon. Ha nem kap probiotikumot, kérdezd meg ezt a dokitól, vagy gyógyszerésztől. Jobbulást!
2012. máj. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg nem látja orvos, ne kenj semmit se a popsijára, se a puncijára.
2012. máj. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy otthon lehet-e gyogyszertarban kapni metanium popsi kremet mert kulfoldon elunk. Esetleg otthon mas neven fut de ilyen iszonyatosan budos szaga van es sarga. Csodakra kepes 3-4 ora alatt rendbeteszi a gyerek popsijat meg nemiszervet. Fiamnak olyan is volt, hogy a fogzastol ugy kicsipte a kaki, hogy holyagos volt neki. Hiaba csereltem fel orankent a pelust. Ekkor irta fel doki ezt a kermet. Rakentem a delutani alvaskor es 3 ora mulva mar nem fajt neki, estere le is szaradtak a holyagok tolle a prossaga meg elmult. Azota is hasznalom ha fogzik. Titanium dioxide, titanium peroxid van benne ettol ilyen sarga es ettol gyogyul gyorsan. Gondoltam leirom az osszetevoket hatha igy otthon ratalasz mas neven.
2012. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!