Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A makk tövében piros, és...

A makk tövében piros, és viszkető érzésem van. Dörzsölésre fehér, kellemetlen szagú dolog jön le (mint a radír-forgács) Pedig nem rég orvosi javaslatra antibiotikum kúrát is csináltunk. Mi lehet ez? (Poén-kreátorok legyenek szívesek kímélni! ) 21/F

Figyelt kérdés

-Párommal majdnem két éve együtt vagyok, tabis megoldás.

-Nem feküdtem le mással.

-Rendszeresen tisztítom (naponta akár többször is)


2010. máj. 18. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Lehet pont az antibiotikum kúrától van a viszketésed, például egyes antibiotikumok gombásodára hajlamosítanak. Próbáld meg sima joghurttal bekenni, és ha nem javúlsz menjél el, vagy menjetek el együtt orvoshoz.
2010. máj. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minek a joghurt? Gombára? Na ne vicceljünk jó...?!!


:D

2010. máj. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

Hali!


Sztem ez szmegma (fitymatúró) lehet. Számomra egyértelműen ez ugrott be a leírásod alapján, még akkor is, ha rendszeresen tisztítod.


A szmegma lemorzsolása hasonlít ahhoz, mintha papírzsebkendő-foszlányokat, vagy radír-forgácsokat dörzsölnél le a makkod felszínéről, és a szaga eléggé áporodott, ha nagy mennyiség halmozódott fel közte és a fityma között. Mivel e rés nem szellőzik megfelelően, ezért befülled, baktériumok és elhalt hámsejtek vmint alászorult vizeletből a faggyú megszilárdul, később megkövesedik. A baktériumok mindig rossz szagot okoznak, de ami még kellemetlenebb, hogy érzékenyebbé teszik a makkot, gyulladásokat okoznak és egyes elfajultabb, mélyebbreható gyulladás kipirosodást, később bevérzéseket okoz a makk nyálkahártyafelszínén, ezt személyesen tapasztaltam meg nem egy esetben, azoknál, akik tanácsért hozzámfordultak. Nemegyszer társul hozzá fitymaszűkület, fityma- és/vagy fékletapadás, ill. rövid kantár.


Sztem semmi köze az antibiotikumos kúrának a "radír-forgácsok" leválásához, bár azt bevallom, nem értem mi szükség volt a kúrára, és mi miatt fordultál orvoshoz?



Még azt szeretném elmondani, hogy tiszteletemet kiérdemelted azzal, hogy ennyire pontosan, közérthetően kifejtetted, a problémádat, és megadtad a válaszadáshoz szükséges tájékoztatást, így visszakérdeznem sem kellett. Ritka sajnos, hogy vki ennyire értelmes, művelt formában fogalmazza meg gondolatait, és ez -- úgy glom, -- nemcsak nekem imponál. :-)


Üdv: EE

2010. máj. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
sztem gombás fertőzés lehet, kérdezd meg a bnődet, h neki nincsenek-e tünetei...
2010. máj. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak alaposabban kell tisztítanod a területet. De ez nem jelenti azt hogy 5 percenként meg kell mosni, az sem tesz jót.
2010. máj. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!