Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyermeketek tud egyedül...

2 éves gyermeketek tud egyedül enni, inni hol tart a bilizésbe. Csavaros tetejü krémet le tud tekerni és vissza?

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2 már elmúlt decemberben,de a krém tetejét hamarabb le tudta tekerni.Amúgy már eszik egyedül kanállal,villával,iszik pohárból,de bilizni az Istennek sem akar:(
2012. máj. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az enyém márciusban volt 2. Szilárd ételt teljesen ügyesen eszik egyedül, a leves már neccesebb. Morzsafogós előkét adok rá, így a levest is meg tudja nagyobb balesetek nélkül enni. Mostanában a kenyér héját csak akkor eszi meg, ha felvágom neki, inkább kieszi a belét.


A pohárból ivást későn kezdtük gyakorolni, mostanában tanulja, de szoktam mondani neki, hogy lassan, óvatosa, vegyen levegőt közben. Egyre ügyesebb, már általában nem önti le magát.


November óta WC-be kakil, mi a bilit kihagytuk. Egyszer viccből kérdeztem tőle, hogy megpróbálja-e, és igen-t mondott. Azóta szól, ha érzi, hogy jön a kaki, már vagy 3 hónapja nem ment be a pelusba. Mostanában szokta kérni, hogy adjak rá alsónadrágot, de pisinél még nem nagyon szól (naponta, 2 naponta 1-szer max, akkor is kakit mond :))


Krém simán megy.

2012. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Iszik eszik egyedül.krémet magas helyen tároljuk:)Este magától bilizik.Napközben néha pisil a bilibe de nem szól,igy még pelusos.2éves volt februárban.
2012. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia!Egyedül eszik,iszik pohárból!Krémeknek a tetejet nem tudja meg letekerni de nem is igen kerül a kezébe!Labellot nagyon szereti tekergeti:)kb másfél hete lett szobatiszta és már lassan mondhatom h ágytiszta is!
2012. máj. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Márciusban volt 2 éves. Eszik, iszik egyedül, bár a leves elég maszatos, de megy. A darabos is megy villával, de ha nagyon éhes akkor inkább kézzel, mert úgy sokkal gyorsabb. Krémet letekeri nagy bánatomra, mert a babáját folyton pelenkázza és tiszta kenőcs szegény. Bilizés már régóta megy, pisi, kaki bilibe és szól. De alváshoz és ha elmegyünk itthonról még pelust kap.
2012. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Enyém is márciusban volt 2 éves, kislány.

Evés, ivás régóta megy egyedül, kanállal, villával szépen eszik. Mivel ő nagy leveses, ezt is volt alkalma begyakorolni egyedül, persze a pártedli kell még bőven, az mindig tele van lével.

Pohárból ivás tökéletes, hamar megtanulta.

A bilizést pont most kezdtük hétfőn, és az első két bepisilés óta semmi baleset nem volt, mindig szól és szalad. Tegnap és ma már a kaki is sikerült. Tulajdonképpen már 4-ik napja szobatiszta nappalra, az ebéd utáni alváskor sem pisil be. Remélem így marad, de nem szeretném elkiabálni.:)

A csavaros krémes dobozokat simán kinyitja, kapott tőlem ilyeneket játszani, persze üresek. Visszazárni nem mindig sikerül.


Most úgy tűnik, mintha a lányom lenne a legügyesebb (persze ez így is van:)))), de sok téren le van maradva a kortársaihoz képest. Pl. nem tud kirakózni és a formabedobót sem találja el. Egyszerűen nem érdekli, egy percnél tovább nem foglalkozik vele.

2012. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kisiffam februarban volt 2 eves. A krem tetejet lecsavarja. Egyedul mar regota eszik kanallal es villaval de 1 eveskora ota bolcsis es ez sokat segitett abban, hogy latta a tobbi gyerektol. Harapja a szendvicset, hotdog-ot, pizzat... Kanalazza szepen a levest meg a reggeli muzlit tejjel. A tobbi kajat mint pl rantotta, felvagott rantott hus, rakottkrumpli... villaval eszi. Poharbol 16 honapos kora ota iszik egyedul es ez is szerintem a bolcsinek koszonheto mert elleste a tobbi gyerektol. Csoros poharat vittem be neki de kb. 16 honaposan szoltak, hogy feleslegesen viszem mert ugyis olyan poharbol akar inni mint a tobbi gyerek. Igy kidobtam es vettem itthonra is rendes poharat neki.

A bilizes az mar nem ilyen egyszeru. Kakinal nem szol csak ha pisilni kell.

2012. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

januárban volt 2 éves a srácom.egyedül iszik,nagyon ügyesen.

egyedül is tud enni, de gyakran hagyja magát kiszolgálni,igazi férfi.

letekerés az egyik első mutatvány volt.vissza?na látod,azt nem tudom,mert mindig sikerült megszereznem tőle.:)

2012. máj. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, az lemaradt,hogy bilibe csak pisi, wc nuku..kaki meg megy a pelusba.
2012. máj. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

20 hónapos korától szobatiszta nappalra, 23 hónapos korától éjjelre is.

Pohárból 18 hónapos korától iszik egyedül, villával is hamar tudott enni, kanállal már kicsit neccesebb, főleg a leves, de azért nagy százalékban sikerül.

Mivel krémet nem használunk már régóta, így az nem kerül a kezébe, de az ásványvizes üvegen a kupakot simán le és feltekeri.

2012. máj. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!