Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha 1éves kisfiam csak...

Baj ha 1éves kisfiam csak fekve tud egyedül inni?

Figyelt kérdés
cumisüvegből iszik,de ha ül,nem tud inni,segitenem kell neki fogni.Fogja úgyis mindkét kezéből,csak nem tudja megdűteni.már tudnia kéne egyedül innia ülve is?Fekve szépen iszik,1kézzel is.
2011. aug. 11. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13 hós kisfiam is ugyanúgy iszik, ahogy te leírtad. Én nem csinálok belőle gondot. Nálunk is van olyan kisfiú, aki 9 hós kora óta egyedül iszik, hát az enyém nem ilyen és kész. Eljön majd a mi időnk is :)
2011. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Már bocs, de fekve hogy lehet szépen inni? Inni ülve kell...

És a cumisüvegből egyedül ivás sem valami jó dolog. Miért jó szerinted? Ráadásul fekve?

Ja és hogy válaszoljak: IGEN? BAJ! Baj az, hogy fekve iszik cumisüvegből.

Ülve itasd pohárból. Pár hét alatt szépen megtanulja. Na majd arra lehetsz büszke :)

2011. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az elsőnek köszönöm.Azért iszik fekve,mert neki úgy kényelmes,és lehet fekve is "szépen"inni,normálisan megtartja a cumisüveget,emeli..stb.Pohárból nem iszik,a csőrösből sem,tehát marad a cumisüveg,nem fogok semmit eröltetni,nekem az a lényeg hogy igyon,az mindegy miből.Nem tudom mégis mi baj van a cumisüveggel...majd ha ő akar,iszik pohárból,de az még nem most lesz...
2011. aug. 11. 12:14
 4/11 anonim ***** válasza:

de, ihatna már egyedül ülve, próbáld igazítani a kezét, hogy mit csináljon. Lehet egyébként, hogy neki így kényelmes, és tudna inni ülve is, de így szeret. Ha melegben kint kap inni, akkor sem dönti meg? Esetleg döntsd te meg, segítsél neki, egyszercsak majd nem kell.

Nálunk a nagy majdnem 3 volt, mire normálisan ivott pohárból, a kicsi meg nem tudott cumisüvegből!! Mindenhová fedős poharat viszünk :S

2011. aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én másfél évesem is fekve issza az ágyban minden reggel és este a kakaót.Napközben iszik ülve, de erről a két alkalomról valahogy nem tudom leszoktatni.

Szerintem nem baj, segíts neki mindig ha ül, mutasd, hogy hogyan döntse, igyál te is előtte, egy idő után menni fog.

2011. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam egy éves mult de kezdetektöl reggel és este fekve issza a tápit, a teát már issza ülve állva sétálva stb, de a fogantyu nélküli cumisüvegböl fekve szereti, közben hirado:)) nem baj sztem.
2011. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A 15 hónapos lányom pár hete tanulta meg hogy állva is lehet innia egyedül,addig ő sem tudta megdönteni.Ne aggódj emiatt majd rájön magától.
2011. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 krisztivan ***** válasza:
3 ismerős 1 év körüli baba van egyik sem tud egyedül inni még fekve sem.A kisfiam 6 hós kora óta egyedül iszik.Először fekve majd ülve mostmár álldogálva is.De az az igazság hogy nekem ebben nem sok szerepem van.Kicsi kora óta tartotta az innivalóját.
2011. aug. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek.Ha sétálunk is segitenem kell neki tartani,de ő akkor is fogja két kézzel,veszi a szájába,de nem dönti meg annyira,ezért rá kell segitenem.Nagy a cumisüveg(nuby)360 ml-s,de ha csak 100ml van benne kb,akkor se dönti meg tejesen,pedig mindig mutatom neki,de majd csak akkor rájön...
2011. aug. 11. 15:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, rá fog jönni magától. Az én kislányom sem akarta fogni a cumisüveget, mindig tartani kellett neki, kb. 1-2 hónapja szinte egyik napról a másikra megfogta és itta egyedül (nem fekve). Most 14 hónapos.

Pedig nekem is olyan messzinek tűnt, hogy egyedül fog inni, és mégis eljött ez is. Ahogy a pohárból ivásra is meg fog érni egyszer. :)

2011. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!