Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti milyen módon...

Anyukák, ti milyen módon csillapítjátok a lázat és meddig engeditek felmenni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 21:04
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszi!


És miért van ez a bűvös határ 38-38.5-nél? Miért nem akarjátok, hogy feljebb menjen a láza?

2012. máj. 10. 21:26
 12/22 anonim ***** válasza:
Gyereknél nagyon gyorsan fel tud szökni a láz, és könnyen lázgörcsöt kaphatnak. Na meg nem kellemes ha lázas az ember. Én is veszek be lázcsillapítót már 38-38,5-nél.
2012. máj. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A "bűvös határt" nekem a doki mondta, azt mondta 38 fok körül még kell hogy a szervezet immunrendszere dolgozzon. S ha nem megy feljebb, de már előtte lázat csillapítunk, akkor megtörjük a szervezet "jó működését".

Más határ nincs, mert ha már látom, hogy 38,3 és megy feljebb, akkor nem fogok konkrétan ragaszkodni a 38,5 fokhoz, csak a lényeg, hogy ne egyből nyúljunk lázcsillapító után, hanem előbb picit várjunk hogy feljebb kúszik-e vagy stagnál, vagy esetleg lemegy magától is.

Estére pedig azért nem akarom, hogy feljebb menjen, mert inkább azt akarom, hogy nyugodtan ki tudja aludni a betegséget a gyerkőc.

2012. máj. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem igazán a lázgörcstől való félelem miatt csillapítjuk 38-38,5 fölött a lázat, hanem inkább azért, mert a túl magas hőfok már inkább ártalmas (szívnek) mint hasznos. Az orvosi szakvélemény a 38,5-öt tartja a határnak, gondolom addig még jó, hogy dolgozik az immunrendszer, utána már nem jó a magas hő.
2012. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Egyébként este én is már alacsonyabb hőre is adok lázcsillapítót, mert nem akarom később ébresztgetni, ha felmenne neki jobban. Így is, ha nagyon benne van a lázba, nem bírja ki az egész éjszakát, hanem hajnalban egyszer kell adni neki (így volt legutóbb a hörhurutjakor) minél kevesebbszer kell felébreszteni, annál jobb. Nálunk 4 évesen már nem működik a sutyiban benyomok egy kúpot. :(
2012. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Mit szóltok ehhez a cikkhez? Nem konkrétan erről jutott eszembe a kérdés, csak rákerestem, hogy van-e ilyen szemlélet az interneten, hogy nem kell csillapítani a lázat.


[link]

2012. máj. 10. 21:46
 17/22 anonim ***** válasza:
Őszintén? Én egy cikk miatt (de még akkor sem, ha pár orvos ezt mondja) nem fogom kipróbálni, hogy vajon tényleg nem káros-e a láz. Ez is olyan téma, mint sok más hasonló, amiben nagyon eltérnek a vélemények. Én óvatos vagyok.
2012. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Akkor én kakukktojás leszek, mert ha úgy adódik, én 38,5-nél sem adok még szirupot. Mondjuk ez nagyban függ attól is, hogy a gyerek hogy viseli a dolgot, de szerencsére ő ilyenkor is egész jól van, csak nem pörög annyira, mint máskor.

De én úgy gondolom, hogy a láznak megvan a maga funkciója, a bacik a normál testhőmérsékleten érzik jól magukat, a lázzal pedig a szervezet védekezik. Hacsak nem extrémen magas lázról van szó, akkor a lázcsillapításnak leginkább közérzetjavítás a célja (jó, itt most inkább felnőttre gondolok, tudom, hogy van olyan gyerek, aki hajlamos a lázgörcsre).

Persze mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, nyilván ha a fiam olyan lenne, hogy nagyon megviseli a láz, akkor hamarabb kapna lázcsillapítót, viszont mivel olyan, amilyen, én inkább hagyom, hogy a szervezete dolgozzon egy kicsit az ügyön :) De szerencsére nagyon ritkán van láza, azt hiszem, ez családi vonás.

2012. máj. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 alaszka ***** válasza:
Első lányomnál nagyon nagyon megijedtem, mikor először lázas lett, másfél éves volt már és egyből egy mandulagyuszink lett, és 40 fokos láza volt. Én úgy még életemben nem rettegtem, és ez az éjjel közepén volt, persze kapott kúpot, meg hűtőfürdőt. Azóta már a nagy 4 éves, a kicsi meg most 10 hónapos, azóta több betegségen átestek már, már nem ijedek meg úgy a láztól, sokat olvastam erről, és tudom, hogy ha hagyom picit lázasnak lenni őket, akkor hamarabb gyógyulnak meg, általában 3 nap nálunk egy betegség, antibiotikumot nagyon ritkán vetünk be. Ha 38,5 fölé megy, akkor kapnak kúpot, ha 6 órán belül megint felmegy akkor más hatóanyagú kúpot és így váltogatjuk. Én éjjelre is csak akkor adok, ha fentebb megy, figyelem olyankor, 20 percenként megmérem nekik. Csak vékony pizsibe öltöztetem ilyenkor, derékig takarom be, zoknit nem adok rájuk éjjelre, sokat itatom őket, bár ilyenkor általában nem szomjasak...Ha kell hűtőfürdőt is bevetünk, ha a kúp soká hat, és a láz még fölfelé megy. Szóval megijedni semmiképp nem kell tőle, figyelni kell, és azért ha nagyon felmegy csillapítani, mert oké hogy hasznos, viszont a szervezetet hosszú távon igénybeveszi a láz, a kis szívük ilyenkor ezerrel ver, szoktam érezni, szóval sokáig lázasnak hagyni biztosan nem hasznos, de 38,5 alatt igazából a kedvük se nagyon változik. Valahogy érdekes ez a határ, de nálunk ha efölé megy, akkor iszonyú nyűgösek és elesettek lesznek. Egyszer tettem itt fel egy kérdést, hogy miért rohannak az ügyeletre a gyerekkel az anyukák, ha lázas lesz a gyerek...Jól kioktattak. Pedig szerintem azzal biztosan nem használunk a lázas gyereknek, ha le föl vetkőztetjük, rakosgatjuk a kocsiból ki be a huzatba. Én egyébként mindig kivárom a bűvös 4. napot a lázas betegséggel (ha amúgy a tünetek nem komolyak) mert általában a vírusos betegségek a 4. napra maguktól enyhülnek.
2012. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Az én dokim szerint egyáltalán nem kell csillapítani a lázat gyereknél, ha iszik eleget, ha tud aludni és ha nem esik apatikus állapotba. Ez az immunrendszer jó működésének a jele, 39 fok fölött tudja legyőzni a kórokozókat vagy tudj'Isten miket. Azt is mondta, hogy 39,5-ig kb gyorsan megy fel a láz, utána már nagyon lelassul az emelkedés.

Ez a szülők számára fokozottabb figyelmet jelent, fokozottabb törődést, és mint ahogy már valamelyikőtök írta is, a lázcsillapítás inkább a szülők számára egy kényelmi megoldás. Ő a vádli köré csavart vizes törülközőt javasolja, ha tényleg szükségesnek érzik a szülők.

A cikket tök véletlenül találtam az interneten, amikor rákerestem, hogy le van-e írva valahol, amit a dokim mondott.

Nem akarok senkit megváltoztatni a szokásaiban. Viszont az tényleg igaz, hogy a mai dokik többsége még a régi rendszerben tanult, ami a lázat magát betegségnek tartotta, és amit rögtön csillapítani kell.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását! És örülök, ha még írtok!

2012. máj. 11. 12:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!