Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lázas, beteg gyermeketeknek...

Lázas, beteg gyermeketeknek engeditek, hogy azt egyen amit kíván?

Figyelt kérdés
Ma vinnem kellett az ügyeletre 5 éves kisfiamat, mert belázasodott(38,3-39,5-ig ment föl) és gyulladt a mandulája. Kapott gyógyszereket,hűtő fürdőztettem, nem eszik,csak sok teát iszik. Egy túró rudit kívánt meg és azt megette, nem hányta ki. Ti szoktátok "erőltetni" a levest, más ételt,csak hogy egyen valamit? Vagy adjam neki amit kíván? Köszönöm,ha írtok.
2012. márc. 10. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hadd egye, amit szeretne. Persze kínálgatni érdemes, de erőltetni nem.
2012. márc. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem erőltetem, úgyse eszi meg. Ebédre persze megkínálom főtt kajával (olyannal amit szeret), de ha nincs étvágya nem kell megenni. Fiamnak is most volt torokgyulladása, napokig csak pár szem kekszet, fél túrórudit, pár harapás banánt, pár kanál joghurtot evett. Utána úgyis bepótolja.
2012. márc. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad erőltetni. A beteg gyerek érzi, hogy mi kell neki. Egyen, ami jólesik neki.

Nem hal éhen, ha pár napig kekszet, banánt, levest eszik, a lényeg, hogy sok folyadékot igyon.

2012. márc. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is azon a véleményen vagyok, mint a többiek. Ha beteg, ha lázas, mindegy mit eszik, csak egyen. Nálunk az erőltetés még egészségesen sem működik, ha valamit nem kíván, azt akkor sem eszi meg, ha nem kap mást. Pedig már 4 éves nagyfiú.
2012. márc. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem erőltetek semmit, azt eszi betegen amit kíván. pár falatot szokott ő is csak enni mikor beteg, ha nem engedném neki, hogy mondjuk egy túrórudit egyen akkor szerintem nem is enne
2012. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pfff, ma mi is így keltünk. 39,1 volt a láza, de csak akkor viszem be az ügyeletre, ha újra belázasodik, mert holnap már lesz doki. Még csak egy túró rudit evett, meg egy kis gabonapelyhet, de iszik teát rendesen. Szerintem semmiképpen se erőltess semmit, csak folyadékkal kínáld meg gyakrabban.
2012. márc. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Természetesen, most vagyunk igy egész hétvégén lázas a drágám 3,5 éves kisfiam,

örülök hogy eszik valamit nálunk a sok tea megy ,víz,meg ropi minden mennyiségben!!

Aztán ha nem lesz lázas, minden ujra megy a régi kerégvágásba!!

2012. márc. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!