Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti ebben az esetben mit...

Ti ebben az esetben mit tennétek 3,5 éves gyereketekkel?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3,5 éves múlt, kislányom 1 éves.

A délutáni alvással vannak problémáink. A fiam egyszerűen nem akar délután aludni. Addig oké, hogy ne erőltessem, de sajnos csendben sem bír maradni, hogy legalább a kicsi tudjon aludni. Zajong, dobálózik, ugrál, kiabál, hisztizik, és még sorolhatnám.


2012. máj. 13. 14:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen, valami halk elfoglaltságot segíts neki találni, vagy maradj mellette te is. Esetleg ilyenkor tv-zhet is akár.

Az, hogy egyszer egyszer bealszik, nem feltétlen jelenti, hogy még mindig szüksége van az alvásra, de néha lehet.

2012. máj. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szia,hogy próbálod altatni a nagyot?Nálunk a déli és az esti alvásnak is rituáléja van.A délinek a mese az.Két rövid mesét olvasok neki,ha nagyon szeretné,akkor az utolsót egyszer ismételjük.De tudja,hogy az már tényleg az utolsó és utána befordulás és alvás van.És ezt is teszi.Próbáltad ilyesmivel?Esetleg előtte játszol a naggyal,lefárasztod agyilag,tudom,hogy ez nehéz a pici mellett,de lehet,hogy csak több figyelmet akar így,ill. érzi rajtad,hgoy aludj már el,hiszen te akkor tudsz pihenni.És hidd el nem számon kérlek ezzel,hiszen pontosan ismerem az érzést,hiszen nekem is két gyermekem van és átmentem hasonlón.Csak segíteni próbálok!
2012. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szintén 3,5 éves lánykám, nem alszik délben kb 1 éves kora óta.Kistesó most 1,5 éves és aludna és hiába kötöm le mesével játékkal....stbneki pont arra van mindig dolga, vagy mondanivalója.Napközben a lányka oviban van ilyenkor nyugisabb a helyzet.
2012. máj. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok-sok ötletet, tanácsot.

Le lehet kötni a nagyfiamat csendes foglalkozással, de sajnos csak ideig-óráig. Ez max 1/2 órát jelent nála. Ő most abban éli ki magát, hogy futkozik, ugrál, hangoskodik egyfolytában. Próbálkozom, de nehéz. Nagyon nehéz. Én is pihennék olyankor kicsit, mert az apjuk nagyon ritkán van itthon, rám marad mindig minden.

2012. máj. 14. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!