Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyermeknél mennyire...

3-4 éves gyermeknél mennyire normális, hogy pár vigyázás után kijelent, hogy jobban szereti a nagynénit/nagymamát?

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben.

Remélem az aggódó szülő vagy és nem az érdeklödő nagynéni.

2012. máj. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Egy szülő ésszel neveli a gyereket, gondolva a jövőre. Egy nagynéni/nagyszülő csak kényeztet.

A gyerek csak azt fogja fel, hogy tőlük több mindent megkap, mint a szüleitől. Nem beszélve arról, hogy velük ritkábban találkozik.

De ha huzamosabb ideig nem látná a gyerek a szüleit, akkor abból nagy sírás lenne.

2012. máj. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az is lehet hogy csak azért mondja, mert rosszul esett neki, hogy otthagytad és nem te vigyáztál rá. lehet hogy csak gonoszkodni akart, vagy nem? egy ekkora gyerek szerintem már lehet h fel tudná ezt mérni...
2012. máj. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én az aggodó szülő vagyok, mert egy pillanatra elakadt a torkom amikor ezt boncolgatta a fiam..:(

Amúgy igen simán gonsozkodik, de látszik rajta amikor direkt mond dolgokat, ez egyébként számomra nagyon meglepő, hogy egy ekkora gyerek már tud úgy gondolkodni, hogy csakis bántásból mondjon személyeknek ezt-azt. Itt nem erről van szó, szeret a nagynéninél lenne, szinte rá sem szól. Egyszer én lettem megszólva amikor hallotta, hogy üvölt a fiam, mert mosom a fogát -ő nem akart fogatmosni- a nagynéni meg beszólt, hogy miért csinálom ezt, ha ő nem akarja...de ez persze csak egy kiragadás. Én is imádom őt, nem kell félreérteni, de ez nagyon rosszúl esett :(

2012. máj. 13. 20:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Fog még különbeket is mondani, egyáltalán ne bántson, mosolyogj rajta. Gyerekszáj, ennyi.
2012. máj. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!