Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jobb lenne neki az igazi apja...

Jobb lenne neki az igazi apja nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kisfiam. Az apuka -most már éb is belátom- soha nem törődött vele. Az elején még betudtam annak, hogy a barátai azt mondogatták, hogy nem az övé és elhitte. Csináltatunk vérvizsgálatott, természetesen az övé. Amikor kijöttünk a bíróságról tiszta boldognak tünt. Az első pár hónapba hozzta a pénzt is, érdekelte a fia. Aztán már csak 10 óra után jött, amikor a pici már aludt. Beszélgettünk, kiderült van párja, akivel nem igazán jol vannak. Közba nekem is lett párom, akivel persze az első perctől fogva utálják egymást. Már egy jó 2-3 hónapja egyáltalán nem foglalkozik a fiunkkal. Ha rajta múlna karácsony óta nem találkoztak volna. De a babuci igy meg csak szenved. Egyfolytáb apázik és hiába mondom neki, hogy jöjjön hozzá, inkább a kocsmába ül a barátokkal. Az új páromat is szereti a fiam, de nyilván nem ugyan az. Eddig azon erőlködtem, hogy foglalkozzon vele, de már megfordult a fejembe, hogy elmagyarázom az apának, hogy ne jöjjön inkább többet. Mert ez igy nem jó.

2012. máj. 13. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem a volt párod féltékeny az újra,főleg nincs jó kapcsolata a sajátjával.Én nem mondanék semmit nem erőltetném ezt a kapcsolatot közöttük.Ha nem jön magától,és a mostani párod maximálisan apaként viselkedik őt tekinti majd apjának.Nagyon kicsi még.Az én lányom 7 volt mikor elváltunk,a szitu hasonló.Az apja meg van sértődve hogy a lányom lepattintja 1 perc alatt.A férjem az igazi apja,ő törődik vele,nem úgy mint a biológiai.Tizen évesen már tudja a különbséget.Én is szóltam eleinte,de még én voltam a rossz.
2012. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2012. máj. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, megérzi a gyerek, hogy ki az aki igazábol szereti. Nagyon meglepődtem, mert amikor előszőr találkozzott a párommal a kisfiam, egyből összehaverkodtak. Fiamról tudni kell, hogy nem igazán áll szóba idegenekkel.

Engem ott hagytak és együtt rohangáltak, játszottak. Én nagyon szerettem volna, ha a babám jol kijönn az apjával, de sajnos ez nem műkődik.

2012. máj. 14. 13:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Véleményem van, persze, de ebben a helyzetben csak te tudsz döntést hozni. Én már hogy a fenébe lennék erre jogosult!

De a problémádat és kérdésfelvetésedet jogosnak tartom. Én is elgondolkoznék ezen.

2012. máj. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Legyen az uj parod az apukaja es kesz. Az en kisfiam 2 es fel eves es az apja meg egyetlenegyszer sem volt ra kivancsi.Belebetegedtem mar abba, hogy konyorogjek neki, hogy ez fontos, hogy ez nagyon nem jo igy. Nagyivben le****a! Kapunk 36 ezert Ft-ot es kesz minden honapban, hat nem viszi tulzasba. Undorito fereg! Szoval, egy ilyen ne is legyen az apja, sok gyerek nott fel mostohaapukan akikkel jobaratok lettek es kesobb megertette hogy mi a helyzet.
2012. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj az apával, hogy a gyermek érdekében akkor inkább ne jöjjön, vagy jöjjön rendszeresen. Nem neked tesz szivességet, vagy nem neked tesz alád, hanem a gyereknek. A gyerek kmegtudja szokni nélküle, és szeretni azt aki neveli és elfogadni apjaként.

Remélem sikerül megbeszélnetek.Te is fogadd el, hogy ő csak a biológiai apja, ne erőltesd, úgyse fog menni, ha ő nem akarja, és hamarabb túl lesztek az átálláson.

2012. máj. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Látod, nálunk még fizetni se képes.

Remélem megérti a dolgokat. Én is eddig azon voltam minden erőmmel, hogy foglalkozzon vele, de már sok. A nagyszülei se igazán kiváncsiak rá. Papája azt mondta, neki nincs unokája. Nem is értem, hogy lehetnek ilyen emberek, komolyan. :/

2012. máj. 16. 08:18
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A sajat apja el sem mondta hogy gyereke lesz az anyjanak, a nagylanyanak es a felterstevrenek sem! Egyikuk sem latta, nem erdeklodnek, undorito! Az en szuleim megtesznek mindent amit csak tudnak, de hat nagyon alacsony nyugdijbol elnek es mar idosek, nem tudnak futkosni utana...Felfogni en sem tudom, hogy lehet valaki ilyen es az egesz csaladja ennyire jeghideg. A kicsi korhazban is volt es meg oda sem jott el meglatogatni pedig eletveszelyben volt! Gorenyek!
2012. máj. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!