Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az igazi boldogság csak...

Az igazi boldogság csak szomorúság árán érhető el? Azaz boldogság nincs szomorúság nélkül?

Figyelt kérdés
Mi a helyes? Gondolom a középút. De mi az? Ha szomorúak vagyunk, általában vagy túl mélyre süllyedünk, és pesszimisták leszünk, ami nem jó, vagy megpróbáljuk gyorsan elfelejteni, ami szintén nem jó. Mi a jó? Felismerjük a rosszat, de anélkül, hogy belemennénk a negatív gondolatokba, higgadtan átgondoljuk, és próbálunk rajta változtatni? Igazából nem értem. Én gyakran vagyok szomorú, vagyis gyakran voltam. Már annyira nem, mert már máshogy tekintek rá, de nem tudom jól csinálom e. Igazából nem is tudom mi az a boldogság. Nem hinném, hogy a célok beteljesítése, mert azt csak ideiglenesnek gondolom. Mindig csak ezt akarom, ezt szeretem, ez tetszik stb. Ezek nem tesznek boldoggá, sőt, inkább frusztrálttá tesznek. Ha akarok valamit, az általában zavarttá tesz, mert nem az enyém. Ha meg az enyém lesz, kiüresedik minden, és kell keresni egy új célt.

2012. márc. 9. 12:10
 1/6 A kérdező kommentje:
De igazából saját magamat sem ismerem, ha belegondolok. Olyan, mintha felszínes lennék, csak a felszínt kapargatnám.
2012. márc. 9. 12:11
 2/6 A kérdező kommentje:
Az egész életem csak akarásokból áll. Nincs valami olyan dolog, ami állandó? Úgy érzem nekem ez hiányzik. Valami olyan dolog, ami bennem van, és állandó, ami velem van. Lehet ez az Én.
2012. márc. 9. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:

húha! Nagyon bele bonyolódtál.

Pedig a dolog nagyon egyszerű: A világ ellentétekből áll. Ha nem volna valaminek ellentéte, nem volna az adott dolognak értelme.

Tehát: nincs szép csúnya nélkül, különben hogy ítélnéd meg hogy valami tetszik vagy nem?

Nincs boldogság szomorúság nélkül, különben honnan tudnád mikor vagy boldog? Nincs negatív pozitív nélkül, sőt létezik antianyag a világűrben és még sorolhatnám :-)

Ez így normális. Egyszer fenn, egyszer lenn, ennek így kell lennie, különben nem volna ami előrébb vinne, ha minden stagnálna egy számodra kedvező szinten.

2012. márc. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Nincs valami olyan dolog, ami állandó? "


Nincs. Ugyan abba a folyóba nem tudsz belépni 2x.

A kiegyensúlyozottság a dolgok természetének valódi megértése.

2012. márc. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos nincs semmi állandó. Nincs biztos pont, minden változik, még te is, fizikailag, lelkileg, szellemileg. Éppen a jó és rossz dolgok miatt. A tapasztalásaid által lesz belőled jobb vagy rosszabb ember.

És valóban nincs jó a rossz oldal nélkül. Ha nem élsz át vagy nem látsz rossz dolgokat, akkor nem tudod értékelni a jókat.

2012. márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zenon ***** válasza:

Nem hiszem,hogy szomorúság útján jutunk el a boldogsághoz.

De egyvalamiben biztos vagyok,hogyha átéljük a szomorúságot úgy igazán,akkor azután jobban átérezzük és megbecsüljük a boldog pillanatokat.

2012. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!