Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elengednétek 20 hósotokat?

Elengednétek 20 hósotokat?

Figyelt kérdés

Olyan helyen élünk férjemmel, ahonnan anyósék 500km-re anyámék 1000 km-re laknak.

Terhes vagyok a tesóval és a szülés elött 2 héttel költözünk új házba.

Nincs segítség most majd csak közvetlen a költözéskor jön anyukám. Es anyós azt találta ki, hogy küldjük oda a lányomat. Amit persze elutasítottam, de férjem ott tudna vele maradni 3-4 napra. Vagy is együtt mennének, míg ö napközben otthonrl dolgozik, anyós, após, vagy a dédik 8fittek fiatalok) vigyáznának rá. Megbízok mindenkiben szuper család, ezzel nincs is gond.

De nélkülem nem volt még a lányom sahol sem. (max pár órára ha anyáméknál vagy anyóséknál vagyunk vagy jönnek)

Aztán itt a költözési változás, és a tesó is itt lesz neki rögtön. Vagy is egy rakat változás.


Nekem mindenképpen jó lenne, mert lenne 3-4 nap nyugalmam, pihenhetnék a költözés és a szülés elött, és pakolhatnék nyugalomba, megnézhetnék végre egy filmet, elmehetnék egyedül butikokat járni stb...


Na de a gyereknek? òriási változások küszöén még küldjem el? Ha nem jönne tesó nem gondolkodnék, menjenek, de félek hogy sok minden lenne neki egyszerre.



2012. máj. 14. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ideje,hogy a lányod nélküled is ellegyen! Rosszabb lenne neki,hogy a költözés közben "láb alatt" legyen,mint a mamáéknál. Már eddig is lehetett volna ott néha.

Ha meg lesz a testvérke,akkor ezt is könnyebben fogja elviselni! Akkor nem lesz időd vele annyit foglalkozni,mint most. Ez sokkal jobban megviseli majd,mint a mamáknál való ottlét.

2012. máj. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én se szívesen engedném!De ha az apuka ott van vele miért ne?


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én elengedném. Élmény lenne a gyereknek, pláne higy apa ott van vele az első napokban, együtt bele szoknak az ottlétbe, majd majd párod is eljönne. Annyi ember ha körülveszi, elszórakoztatja, észre sem veszi, hogy nem vagy ott! Minden újdonság, a mamáék ellátják, jó helyen lenne mint írtad.

Más örülne ha a nagyi ( aki megbízható) így felajálaná ezt a lehetőséget.

Én megfigyeltem, ha a lányom így a mamainál marad, utánna mindig ugrik egyet a fejlődésben, szerintem a környezetváltozás hozza ki belőle.

Mikor megyek érte, anyu mindig mondja, eszébe sem jutottam, mert bent eljátszott a porcelánokkal, kint az udvaron virágot locsoltak, eljártak sétálni, a boltba, imádja a nagy kinti hintaágyat. A garázsban pakolja a szerszámokat Papival. Ismerősök jönnek látogatóba, az ő unokáik játékaiból visznek át kölcsön, meg viszik ők is az unokám oda játszani.

Én elengedném:)

2012. máj. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem te érzed azt, hogy mennyire tudnád őt távolengedni magadtól.

Párom húga Írországban, anyukája Skóciában él. A húga 36 hetes terhesen kocsiba ült a 1,5 éves kislányával és áthozta a mamához. Hazament és egy héten belül megszült. Személy szerint én ezt nem tudtam volna megtenni.

2012. máj. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nálunk ugye az is probléma hogy mamáékat (és itt mindegy melyiket írom, ugyan az), kb évente 3-4x látja csak. habár most minden hónapban találkoztunk 1x velük (partikon), de ugye nem rendszeres a találkozás, nem minden héten 1x ott van.


Párom nem jönne el, csak 3-4 napra együtt mennének.

Amúgy párommal sem szokott sokat kettesben lenni. nagy ritkán elmennek együtt vásárolni, vagy játszóra, de mivel hétközben dolgozik a férjem, így hétvégén együtt a család mindig.


Nekem az jutott eszembe, hogy elöször azt érzi elhagytam pár napra, majd meg jön a tesó és még foglalkozni is kevesebbet fogok vele. ez túl sok változás lenne neki.


Ha a közelben laknának anyósék vagy anyuék már rég lepasszoltam volna lányomat akár ott alvósra is, de így azért nem olyan szoros a kapcsolat.

2012. máj. 14. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!