Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereket ti elengednéte...

2 éves gyereket ti elengednétek nyaralni a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

A fiam 24 hónapos, anyósomék vinnél el 3-4 napra, de én még nem akarom engedni. Még soha nem aludt egyetlen éjszakát sem nélkülünk másnál, náluk sem (egyébként egy városban lakunk, és máshová vinnék nyaralni).


Egyébként jól kijönnek, csak a fiam mostanában bőszen éli hisztikorszakát, elég nehéz sokszor és szerintem ők nem úgy kezelik le a dolgokat, ahogy én szeretném (inkább ráhagyják, csak ne csinálja a fesztivált).


Meg egyébként is, kicsinek találom arra, hogy nélkülünk nyaraljon. (Ha hozzájuk akarnák elvinni 1 éjszakára, megengedném, mert ha bármi van, itt lenne a közelben.)


Csak én vagyok ilyen para-anya???


2010. jún. 14. 08:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En sem engednem el. 1 napra elengedem hozzajuk, de ha valahova mennenek nem engednem el. En amugy is nagyon aggodos vagyok, egyfolytaban azon jarna az eszem, nehogy valami baja tortenjen. Szerintem ha aggodsz inkabb ne engedd el, vagy ha tudsz, menj te is veluk.
2010. jún. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
20 hónapos a lányom és pont most töltötte a második hétvégéjét a mamánál -anyósom- igaz városon belül lakik- én megbízom benne felelőségteljes ember lefoglalja a gyereket programokat szervez világot mutat értéket teremt és figyel rá. Én elengedtem így hétvégekre tehát ha felmerülne hogy vigyázna rá hosszabb ideig nem akadályoznám kell neki a kettősség hogy ne csak minket lásson és mi is pihenünk. persze ha folyton azon agyaltok mi lehet most vele mit csinálhat most akkor nem érdemes mert akkor Ti nem tudtok elszakadni tőle. Mi néha megjegyezzük mit csinálhatnak most de ennyi .... szóval próbálgatni érdemes és figyelni a gyereket hogy érzi magát mert lehet hogy Ő igényelné de Ti még nem vagytok készek rá. ez nem bün... minden szülő más.
2010. jún. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk ugyanez most a helyzet,megy is miatta a balhé,mert én sem engedem el! És én vagyok a rossz ez miatt! De nem érdekel,az én gyerekem és akkor sem fogom elengedni!

Az én kislányom meg különben is egy örökmozgó,soha egy pillanat nyugta nincs,és ha elengedném,akkor az aggodalomtól nekem sem lenne!!!

2010. jún. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

hát éehet nállunk is megpedzik majd anyosék h vinni akarják a kétévesem is hozzájuk nyaralni - 500kmre laknak. Hát én nem fogom elengedni. sosem aludt még máshol egyedül. anyuméknál szokott lenni ugy egy egy napra h reggel viszik, vagy visszük de este itthon alszik.

addig amig nem tudja kifejezni magát, nem tudja elmondani h mi történt vele egy - esetleg több nap alatt- én nem fogom elengedni. akármilyen balhé is lesz családon belül.

azt viszont fontolgatom h anyuméknál - akik közelebb laknak, csak 30km - fog mostanában aludni egy éjjelt. anyumékban jobban megbizom mint anyosékban. és ha van valami itt egyszerüen érte tudunk menni éjjel is.

2010. jún. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Erre így nem lehet álaszolni, minden család más, minden gyerek-nagyszülő kapcsolat más. Van, ahol olyan a viszony, és mehetnek, van, ahol nem. Az én anyukám meghalt, az Anyósom pedig 2-3 hónapban egyszer látogatja az unokáját. Így nincs az a kötődés, amikor el vihetne egy ilyen picit. Egyszer akkor vigyázott rá, amikor aludt, és tudtam, hogy nem fog felébredni az alatt az egy óra alatt, amíg távol voltunk. A barátnőméknél annyira lelkes a család, hogy 8 hósan rá lehetett bízni a nagyira az ikreket.
2010. jún. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet most, nyáron megy a nagyszülőkhöz nyaralni a picúr, akkor lesz 2 éves. 2 napot lesz ott egyedül, utána megyünk mi is. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem aggódom. Nem töltöttem még ilyen sok időt külön a fiamtól. De ugyanakkor anyósom egy tündér és a világ egyik legjobb nagymamája, úgyhogy maximálisan megbízom benne. Tudom, hogy nagyon fog vigyázni a fiunkra, úgyhogy nyugodt szívvel engedem el.
2010. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%
Igen, miért ne endedném.
2010. jún. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
Persze, én is simán elengedném! Figyelj, ha amúgy szeretik egymást, jól kijönnek egymással akkor mi baja lehet? Az, hogy hisztis az legyen a nagyszülők gondja arra az időre. Nyilván máshogy fognak rá reagálni mint te, de a gyerek úgy is tudja, hogy kinél meddig lehet elmenni. Ilyen alapon soha ne engedd a nagyszülők közelébe, mert ők mindig el fogják kényesztetni. Ez a nagyszülők dolga. A szülők dolga meg a nevelés. De mégegyszer mondom egy gyerek, tényleg tudja, hogy kinél mit lehet, 2 évesen pláne. nemcsak neked írom, a többi para-anyának is: legyetek egy kicsit rugalmasabbak! Tudom nehéz előszőr elengedni, én is bőgtem egy napig amikor 2 éves kislányom elment 1 hétre a mamáékkal a Balatonra, de ő nagyon jól érezte magát, mindennap 2-szer beszéltünk telefonon, ő inkább hallgatott, de tudta, hogy megvagyok. De hidd el nekik is kell egy kis változatosság, új ingerek, új emberek.
2010. jún. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
utolsó vagyok! Még elfelejtettem, hogy nem utolsósorban neked is jót fog tenni egy kis magány. Muszáj egy kicsit önzőnek is lenni, hogy bírjuk a strapát. Nem kell a hős anya címre pályázni, nem kell mártírkodni, mert hosszútávon se neked, de még a gyereknek sem teszel azzal jót. Jó nyaralást neki, és jó kikapcsolódást neked!
2010. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Két és fél éves a fiam, és anyukámék már tavaly is vitték 5 napra Balatonra, nem volt semmi gond, nagyon jól érezték magukat :) Idén is mennek. Persze megyünk családilag is nyaralni majd.

Nálunk ebből sosem volt gond, igaz, mi egy évig együtt is éltünk a nagyszülőkkel, szóval a fiam teljesen hozzá van szokva anyukámhoz, és amíg ott laktunk, akármikor el tudtam menni éjjel is, hiszen anyu otthon volt. Szóval én nagyon könnyen elengedem a nagyszülőkkel a fiam, hiszen amúgy is, gyerekkoromban engem is vittek, tudtak rám vigyázni, akkor az unokára miért ne tudnának?

2010. jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!