Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindig megvárjátok hogy a...

Mindig megvárjátok hogy a gyerek teljesen meggyógyuljon, és úgy mehet csak közösségbe, vagy mehet amint a doki engedi, mondjuk még kicsit folyó orral?

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Eleinte megvártam, aztán láttam, hogy rajtam kívül nem nagyon teszi ezt senki. Logikus, a legtöbb szülőnek muszáj melózni is, nem maradhat otthon hetekig egy kis nátha miatt. Azóta nem foglalkozom vele én sem, ha a gyerek jól érzi magát és menne, pici orrfolyás miatt nem tartom itthon.
2012. máj. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam orrfolyásnál és köhögésnél is az a kritérium, hogy tud-e aludni tőle vagy sem.

Amikor annyira náthás, hogy visszafolyik, és emiatt köhög, nem alszik, vagy amikor nem náthás, de köhög, és az még elhúzódik, akkor ez alapján mérlegelek.

Persze ez mindig a doki által meghatározott időn túl van.


Egyik lányom kruppos, ő sokszor még egy-két hétig is enyhén köhög, miután már kijött egy betegségből, ilyenkor persze hogy nem tartom otthon, mert az alapfertőzése ilyenkor rég elmúlt.


Eleinte én is ijedezve néztem, hogy az ovi folyosón milyen "állapotú gyerekek" vannak, aztán beláttam, hogy sajnos ez van. A kényszer nagy úr...

2012. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én meg szoktam várni. Egyrészt, hogy ne essenek vissza,másrészt meg, hogy másokat ne fertőzzenek meg.

Az enyémek szeptember óta 15x voltak betegek, és sokszor az ilyen idő előtt visszahozott gyerekek fertőzték meg Őket. A szülők csak addig tartották otthon a gyereket, amíg lázas volt. Aztán vitték is oviba. AZ, hogy a gyerek olyan hurutos, hogy majd elhányja magát, és folyik az orra, és panaszkodik, hogy fáj a torka ,anyucit nem érdekli.


Értem én, hogy munkahely, de NEKEM is van munkahelyem, és az "ilyenek" miatt már többször került veszélybe.


Minimális orrfolyás és minimális visszamaradt köhécselés (ami már amúgy sem tartana tovább 1-2 napnál) még belefér, de több szerintem nem.

2012. máj. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém hetek óta köhög, nem bír kilábalni belőle, ha két napig nem hallom köhögni, tuti, hogy 3. nap megint rákezdi. Mivel én kicsivel vagyok itthon, mindig kivárom a végét, de most már inkább megkérdeztem az óvónőtől, hogy mi a véleménye, maradhat-e így benn vagy tartsam otthon még hetekig. Azt mondta hogy 1 gyereket sem tud mondani a csoportban aki ne köhögne legalább annyira, minta lányom, vagy csúnyábban. Azt mondta, hogy ez a köhécselés orrfolyás általános az oviban mindig van olyan gyerek aki nem 100%-os.

Viszont ha éjjel nem jól alszik már a köhögéstől vagy látom hogy kezd elszíneződni az orrváladék akkor nem viszem. Egyrészt megfertőzi a többit, másrészt meg beszedhet valami mást is a legyengült immunrendszere.

2012. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!