Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiúnk 4 éves lesz nemsoká...

Kisfiúnk 4 éves lesz nemsoká s még mindig ragaszkodik a pelushoz. Tavaly nyáron már ügyesen "elhagytuk", aztán kistestvér született, és kérte. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Oviba még nem jár(a kistesó miatt)de kezdek aggódni,mikor lesz szobatiszta?Be nem pisil sose,ha nem adunk rá pelust,(és elmegyünk itthonról)de képes kivárni,mig újra hazaérünk és kéri pelust..

Az Gyerekorvos szerint nem kell erőltetni-még most sem-mert,vannak ilyen gyerekek..mégis kicsit aggaszt a dolog,mit tehetnék ?



2012. máj. 14. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Pszichés ez a dolog nála. 4 évesen én nem adnám rá a pelust akkor sem, ha kéri. Közösségbe pedig írasd be, az lesz neki a legjobb ha tud vele egykorúakkal játszani!
2012. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bence_ ***** válasza:

Nekünk az használt, hogy elmentünk beiratkozni és látta milyen az ovi. Ez múlt héten volt. Azóta csak éjjel kap pelust de abba sem pisil. Most is pelus nélkül alszik.

Normális, hogy a kis tesó miatt neki is kell. Ő is fontos akar lenne, vele is foglalkozni kell. Beszéljétek meg vele, hogy ő már nagy el tud menni a wc-re a pici tesó még nem.

2012. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bence_ ***** válasza:
Ovi azért volt lényeges, mert így van cél amiért le kell szokni. Pelus nélkül lehet menni játszóházba (is) :)
2012. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én biztos nem adnék rá pelust. és igen, az előző válaszoló jól írja szerintem, ennyi idősen már nagyon okos, (és nyilván nagyon lusta :D) kell egy érdek, ami miatt hajlandó megválni tőle.


de amúgy azt nem értem, hogy ha kibírja a sétát, otthon pelust kér akkor miért nem mondod, hogy nincs? vagy mondjuk kicsi van csak, a tesóé, látod kicsim, ez nem jó rád, nem tudjuk bekapcsolni :( blabla... 4 évesen meg kéne tudni ezt beszélni vele, hisz annyira értelmes már!

és feltételezem nem is lennének még csak balesetek sem.


esetleg estére kitalálni valamit, hogy most nem kapsz pelust, de este megnézheted a bogyó és babócát. vagy valami ilyesmit :) és akkor direkt itatni, finom szörpivel vagy gyümilével, hogy kénytelen legyen elmenni wc-re :)


amúgy irigylem a türelmedet :D én nem tudnám ezt csinálni :( 2 éves 3 hónapos volt a fiam amikor azt mondtam, hogy elég, nincs pelus. ez 2 hónapja volt, 2-3 hét nagyon húzós volt, de azóta szobatiszta :)

szerintem az, hogy nem adsz rá pelust nem erőltetés, az az erőltetés ha a bilin kell ülnie rákig. nyilván ez is nézőpont kérdése, de ha tényleg következetes vagy akkor nem hinném, hogy gond lenne nálatok ebből :)

2012. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mi lenne, ha nem ra adnal pelust, hanem a plussallatara?

megbeszelitek, hogy o pici, bekakil, o nagy, es vigyaz ra. (tehat mint te a kistesora, o ugy a kiskedvencre)


egyebkent a fiam is kerte a pelust, a figyelemeltereles nala mukodott, de ha nem fog, megmondom ekkora gyerekre nem gyartanak mar pelust, DE ha nagyon ragaszkodik hozza, raadom a hugáét. ha belemegy, raadnam, es hamar rajonne, hogy piszok kenyelmetlen

2012. máj. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!