Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak vele? Ezt lehet...

Mit csináljak vele? Ezt lehet zaklatásnak nevezni? Nagyon zavar. Bovebben lent. én 13 o meg 5.

Figyelt kérdés
az 5 éves kistesóm ma reggel azt mondta nekem hogy oltozzek már át mert látni akarja a "cicimet". és most este meg elovette a kukacát és megfenyegetett hogy ha elmondom anyának hogy nem fekszik le idoben akkor "megcsapkod" vele. ez nagyon zavar. nem most tortént ilyen eloszor. ritkán mondja de nagyon nagyon zavar. ezzel mit tudnék csinálni? valami problémája van a gyereknek?

2012. ápr. 3. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kis tesód fölfedezte a nemek közti különbséget. Nyugodtan ülj le anyukáddal és beszéljétek meg. Remélhetőleg elmondja,hogy hogyan reagálj rá, ha ezt csinálja. Mond el, hogy téged ez zavar mert nem érted.
2012. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
anyának már szóltam és mondta hogy beszél apuval, aki beszél a tesómmal. de nem sok minden változott. ha felfedezte a nemek kozotti kulombséget akkor miért engem piszkál? ott vannak a lányok az oviban. de koszi a választ megkérdezem hogy hogy reagáljak.
2012. ápr. 3. 22:26
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

ennyit még nem nevezhetünk "problémának". Feszegeti a határait, és nem szabad ráhagyni az ilyesmit. Nyugodtan mondd meg neki, hogy nem fogod mutogatni magad, a kukacát meg tartsa a gatyájában, mert pórul jár. Így nem szabad viselkedni és kész. Figyelmeztesd, hogy szólsz a szüleiteknek, ha nem hagy neked békét.

Egyébként ebben a korban a nemek közti különbségek keresése és kitapasztalása normális dolog, és sokféleképpen is előjöhet. Pl egyszer az oviban a kisfiú felhívta a galériára a "szerelmét", hogy játszanak szoptatósat, ő lesz az orsozlánmama aki megszoptatja a kisoroszlánját : a lányka térdejen le elé és szopja a ... hm-jét. Nyilván vizuális ingert akart így kijátszani magából ,csak nem tudta hová tenni az élmény, nem értette az okokat, ezért társított hozzá egy számára hihető magyarázatot. Nem a gyerek a hibás, csak próbálta magában helyére tenni a dolgot, hogy ez mi lehetett amit ő látott stb.

Meg aztán a mai világban a szexualitás túlságosan nyilvánvalóan van jelen, gondolok itt az újságárusnál gyerekmagasságban kitett bulvársajtószemétre, amin ott pózolnak alig-ruhában a "celebek", gondolok itt arra, amit élőbeszédben hallanak és használnak a gyerekek, látnak tv-ben, stb...Az óvodás- kisiskolás kor a nemi érés fontos időszaka. Az öcséddel nincs semmi baj, csak tedd helyre az agyát, hogy ő egy tökmag hozzád képest, és nem zsarolhat sem így, sem másképp, és kész. És nem engedheti meg magának ezt a viselkedést, mert illetlen, nemkívánatos, és ne is érjen el vele semmit! Nyugodtan szólj anyudnak, hogy öcsiben több frontról is megerősítsétek ezt. Nem tudom, nálatok dívik-e, de mi 5-en voltunk tesók, és a fülcsavarás volt a végső fegyvere a legidősebb nővérünknek, illetve a kedvenc játékunk elkobzása.. te is gondolkozz el rajta, szükségesetén mivel szankcionálhatod őt

2012. ápr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem értem, hogy anyud miért nem tud maga beszélni a kis tesóddal. Ebben a korban, még mindent meg tud vele ő is beszélni. Nekem három fiam van és megbeszélem velük a dolgokat. Egyébként azzal egyetértek, hogy valahol elcsíphetett valami nem neki valót és próbálja rendbe rakni magában. Ezt mindenképpen a szüleidnek kellene rendezni. Anyukádnak meg nem lerázni kellene ezt a témát, hanem helyre tenni.
2012. ápr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom a választ. megpróbálom kontrolálni de nehéz lesz. néha még anyunak sem megy. nagyon rossz ocsém van.
2012. ápr. 3. 23:02
 6/7 A kérdező kommentje:
és majd szólok anyuéknak megint.
2012. ápr. 3. 23:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez egy ártatlan játék az öcséd részéről. Teljesen normális, ha ebben a korban érdekli a nemiség és a szexualitás.
2012. ápr. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!