Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mással is volt már ilyen? Mi...

Mással is volt már ilyen? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Pár hete született meg a második kisbabánk, a nagyobbik 2,5 éves. Imádok vele játszani, nagyon értelmes kisfiú, de mostanában nem megy, azt hittem majd ha megszülök elmúlik ez, jobb lesz, nem leszek ennyire letört, de nem. néha alig várom, hogy aludjanak akkor csönd van és én is pihenek. normális dolog ez? szóval nem tudok vele leülni játszani mert nem köt le a dolog. persze lehet az is benne van, hogy dackorszakát éli és így minden nehezebb nekem meg most annyira nincs türelmem. olyan mintha kiégtem volna, mintha eddig bírtam volna. más is érzett már így? hogyan hozhatnám vissza régi önmagamat a gyerekével játszani bolondozni tudó anyukát?
2012. máj. 15. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Majd akkor anyukám, ha a kicsinek beáll a napirendje :)

Ne gondold, hogy ilyen nagymellénnyel irogatok, félig viccesen írtam az "anyukámat", ugyanis nálunk is ez volt a helyzet. "Kipurcantam" a kicsivel való teendőkben és nem volt erőm még a nagyhoz, pedig szülés előtt még 11kor is az ágyánál ültem és altatódalokat énekeltem, mert nem tudott aludni.....Egy pár hónapig annak is örültem, ha hajat tudok mosni....:S A szerencsém az volt h a férjem meg a család némileg "átvette" a "dolgomat".

Aztán mikor beállt a napirendje a kicsinek, tudtam mikor alszik napközben is, este is viszonylag engedett alukálni; na akkor már a naggyal könnyebb lett, hiszen újra "egymásra találhattunk":)

2012. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fordulj orvoshoz, mert a leírtak alapján ez lehet szülés utáni depresszió. Ha nem kapsz segítséget, súlyossá válhat az állapotod!

Jobbulást!

2012. máj. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szóval ne legyen hatalmas lelkiismeretfurdalásod, mert a naggyal most nem tudsz olyan türelmes, meg "igazianya" lenni.

Meg arra is készülj fel, h a testvérféltékenység is egy nagy próba lesz, arra gyűjteni kell az energiát:)

Ahogy visszaáll a rend, a nagy "ugrik" és kihasználja, hogy két gyerkőc között kell lavíroznod :)

Az én kisfiam viszonylag szépen vészeli a dolgot, de cumit meg cumisüveget kér, meg befekszik a tesó hordozójába, meg ő is oá-zik, ha a kicsi is....:D Szóval ehhez kell lelkierő, hogy napi 10x elmondjam, hogy "neeem, te már nem vagy kisbaba...." :D

2012. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most olvasom a 2. hsz-t. Én még nem gondolnék depresszióra. Nekem frissek az élményeim, mert gondolom a Kérdezőnek se könnyű a kisbaba körüli teendőkben újra felpörögni. Mert hiába 2., attól még lehet hasfájós, fentvan éjszaka, fáradt, nyűgös, kialvatlan az ember....Én legalábbis az voltam, és minden egyes nap azért fohászkodtam, h legyen mielőbb 3 hónapos, mert kb. akkor kialakul egy napirend....de addig........
2012. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fáradt vagy ennyi!Ha továbbra se múlik mindenképp menj orvoshoz.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fáradt vagy. Nem kell azért orvoshoz rohangálni. Én is jelenleg igy vagyok. 2,5 éves a nagy, 8 hónapos a kicsi. De a nagyhoz ugrálok újra még éjszaka is. Kikészültem mostanra. Nincs erőm foglalkozni vele, alig várom a délutáni meg az éjszakai lefekvést, mert sokszor úgy érzem látni sem akarom. Már-már lelkiismeretfurdalásom van, mert haragszom rá. Dühít. Nem akarok játszani vele, nem akarom ezredszer ugyanazt a mondókát mondani, mint régen.Sajnálom ez van. Nemsokára elviszik a nagyszülők egy hétre, (3 órányi útra laknak innen)mert elértem a tűréshatáromat és muszály pihennem, kikapcsolnom, újra folytatni tudjam a verklit.

Én is mondhatnám, hogy kitartás, meg türelem. Tudom, h úgy érzed, az nincs és hagyjuk már az üres frázisokat...most én is úgy érzem, hogy sosem lesz ennek vége...:-( Ne haragudj, hogy nem a megoldást irtam le. De szólj, ha neked mégis meg lesz. :-)

2012. máj. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!