Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mennyi időbe telt, amíg...

Kinek mennyi időbe telt, amíg nappalra szobatisztává vált a babája?

Figyelt kérdés
Már 2 hete csináljuk, de még mindig van amikor a nadrágba belepisil, belekakil. Nem értem miért, pedig tudja, hogy mit kell csinálnia, és mondja is, hogy nem a nadrágba hanem a bilibe pisilünk, kakilunk. Most 21 hónapos a kisfiam. Alváskor van még rajta pelus, meg ha hosszabb távra kimegyünk a városba, akkor is adok rá. Jól csinálom egyáltalán?
2012. máj. 17. 09:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2,5 éves, nemrég került le róla a pelus. 3. naptól kezdve már nem volt baleset, csak ritkán, vagyis 2 hét alatt összesen 2 baleset volt. Szerintem a tied még éppen a határon van, az érettség szempontjából. Szerintem lehetett volna várni még egy picit a dologgal, és akkor könnyebben vette volna az akadályt.
2012. máj. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 éves és 3 hónapos volt, amikor megelegeltem és levettem a pelust, másnap már nem volt gond, 2 hétre rá ágytiszta is lett. Kakis baleset soha nem volt, pisis volt és havonta egyszer most is van, ha nagyon belemélyed a játékba és későn indul pisilni. 21 hónaposan lehet, hogy még nem érett rá, tarts egy kis szünetet (pár hétig), aztán kezd előröl.
2012. máj. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
csak éjszakára adj rá,nappalra semmiképp. ha napközben adsz neki,sosem szokik le. bili legyen a közelében és kérdezgesd akár negyed óránként és ültesd rá sokszor. hamarosan ő fog szólni.
2012. máj. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
visszacsinálni nem jó mert összezavarodik. ha eldöntötted h elkezded,vidd végig. nekem bölcsis ovónéni ajánlotta ezt,és valóban kb 1 hét alatt átálltunk. éjszaka még van rajta de csak mert ilyen hülye hideg van. ha bejön a jó idő,gumilepedő fel,pelus meg le
2012. máj. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nappali alvásnál se adjak rá pelust? De akkor bepisil? :O
2012. máj. 17. 10:04
 6/13 anonim ***** válasza:
Először mi is ilyen idős korban próbáltuk, kevés sikerrel .Akkor felfüggesztettem a dolgot, majd az óvodai beiratás után (akkor voltak 2,5 évesek) egyszerűen levettem a pelust és semmi. Onnantól kezdve egyetlenegy balesetünk sem volt, még éjszaka sem. Szerintem érdemes megvárni, míg érett lesz rá, addig tényleg csak takarítani lehet utána.
2012. máj. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem adom fel, mert nagyon sok siker élményünk is van, több mint sikertelen. :) Ha már elkezdtem, folytatom. Köszönöm!
2012. máj. 17. 10:17
 8/13 anonim ***** válasza:
Annak én is örülnék, hogy ha konkrét tanácsot adnátok, hogy tényleg nem kel nappalra alváshoz, hosszú sétához sem pelus??? Lehet akkor, hogy én itt rontom el. Az enyém 3 éves, de még mindig összevissza pisil, kakil. Sokat balesetezik. Lehet, hogy emiatt a zavar miatt, hogy hol rajta van, hol nincs? De akkor alvás közben, és a hosszabb utakon hogy csináljam?
2012. máj. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szerintem még nem érett rá a fiad.ha érett lenne,egyáltalán nem lenne baleset

ő szól,vagy kérdezgeted és te viszed?

Ha ő szól,hogy kell neki,akkor ne hagyd abba,de ha te kérdezgeted illetve viszed wc-re,akkor még egyáltalán nem érett rá.

az én fiam 2 éves és négy hónapos volt.nála nehezebb volt elkezdeni,mert bölcsis volt,így nem tudtam azt megcsinálni,hogy leveszem róla napokra a pelenkát,és meglátom,hogy hogy alakul.így amikor beteg lett és itthon volt pár napot,akkor levettem.első nap még izgultam,kérdezgettem,vittem 1,5 óránként pisilni.

Aztán másnak már egyszer sem kérdeztem meg,és szépen szólt pisinél és kakinál is.az első nap is már száraz volt délben is a pelenka,és érdekes módon éjszaka is.Egyetlen egy baleset sem volt.A harmadik naptól kezdve nem adtam rá sétához sem pelenkát,pedig tél volt,mert megbízhatóan szólt,nem volt baleset.Délben még adtam biztos ami biztos alváshoz,de két hét után már nem,és éjszaka sem.Ez már négy hónapja volt,itthon egyáltalán nincs baleset naközben és déli alváskor,éjszaka előfordul,hogy becsurog,de közvetlenül ébredés előtt reggel,mert még meleg,amikor szól,és épphogy elkezd pisilni,mert csak a pizsije lesz olyan,a hálózsák már nem.

A bölcsiben eddig kétszer pisilt be,szólt,de mire kiértek becsurgott,eljátszotta az időt.

Szóval ha nem érett még rá,tehát nem szól biztonságosan minden esetben,akkor halaszd a dolgot szerintem

2012. máj. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia,


leírom nálunk most mi a helyzet:


nekünk majdnem 2 éves a lányunk, 5. napja van teljesen pelenka nélkül (délutáni alvásra és éjjelre sem adom rá, mert az 1. pelenka nélküli napon éjjel száraz maradt a pelenka). Első nap sok baleset volt, másodikon is volt, de délutánra már kevesebb, és a wc-be kakilt, harmadik nap néhány baleset, tegnap csak reggel, mert nem értem ki vele a wc-ig (szólt), ma pedig éppen a délutáni alvásnál volt csak, mert nem hallottam, hogy szólt, nem bírta tovább tartani, de szólt.

Tegnap egy rövid, 20 perces sétára mentünk pelus nélkül, és úgy tervezem, hogy növelem az időtartamot, meg viszek váltás ruhát :). Nem akarom újra ráadni, ha megkérdezem, akkor is a bugyit kéri. Szól, ha pisi-kaki van, legfeljebb a játék miatt az utolsó előtti pillanatban szól, amikor meg én nem vagyok elég gyors (mert éppen főzök pl.).


Az ok, amiért elkezdtem az az, hogy néhány hete (3-4 hete) már szól, hogy kaki, de üres a pelus, csak utána rakja tele. Szóval tudta, hogy kakil, ezért kezdtük el most.

Remélem így is marad, nagyon ügyesen szól, és nem látom, hogy éretlen lenne rá. :)

2012. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!