Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiúkat hogyn tanítotok pisilni...

Fiúkat hogyn tanítotok pisilni? Fürdés elött ülve pisil, de napközben ha próbál nehéz.

Figyelt kérdés

Nem tud rendesen ráülni a wc re a ruhától.Vagy csak én bénázom el??

A lányommal nem volt ilyen gondom.....

Pl.a wc szükítö nem is jó,mert a fütyije így nem ér rendesen le....


2012. máj. 18. 07:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbálkozzatok állva, fellépővel, hátha úgy könnyebben megy neki. Eleinte célszerű segítened neki (tartod a fütyijét), aztán hamar rá fog érezni a dologra. Lényeg, hogy mindig egy pontra "célozzon", úgy könnyebb.


Most úgy is jön a nyár, kint a szabadban is lehet gyakorolni.

2012. máj. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, segíteni nem tudok, csak mosolyognom kell, mert kezdetektől ezzel rágtam a férjem fülét, hogy ha fiúnk lenne, én nem tudom hogy tanítanám meg pisilni. Erre mindig azt mondta, hogy megoldanám én azt.

Ehhez képest a harmadik lányunkat várjuk, így ezt nem fogom kipróbálni, de a megérzésem nem csalt úgy tűnik, ez azért nem sima ügy...


Esetleg bili?

2012. máj. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

olyan wc szűkítőt vegyél,ami elöl magasított,így nem pisil ki belőle

és bokáig lehúzom a nadrágját,meg ő is ha egyedül pisil,így nem gond a ruha,nem szokta összepisilni

állva nem tud a fiam,mert valahogy nem tud belecélozni,így csak este a zuhany alatt szokott állva

2012. máj. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiam most kezdte kb. 1 hete a wc-zést. Hogy érted, hogy a ruhától nem tud ráülni rendesen? Body van még rajta, ami belelóg? Azt én felpatentoltam a vállánál, amíg pelenkával próbálkoztunk a wcülőkével. Amióta nincs pelus rajta, nem is adok rá bodyt, csak ebben a hűvös időben atléta és kisgatya. A nadrágot és kisgatyát jól letoljuk, az elején le is kellett venni teljesen úgy ült rajta.

A wc szűkítőből többfajta van, mi tesco/auchan/cora-ban vettünk egy piros verdásat (nem tudom melyikben) nem a legolcsóbb 500 ft-os volt, de nem is 3000 Ft. Azt hiszem 1500 körüli árban és nagyon meg vagyok vele elégedve. Bár a kukacot be kell igazítani a fiamnak is, de már ő is azzal kezdi a pisilést, hogy benyomja a kukacát.


Állva pisilés: már régóta fürdésnél állva pisil, akkor csak én tartom a bilit, ő meg céloz és mint a nagyok előredönti a csípőjét. Nem tudom, hogy apja mutatta e neki, szerintem nem igazán, valahogy jött.

Ennek ellenére a fánál úgy kell előretolnom a csípőjét, mert mindig hátra tolja, így a gatya és nadrág is pisis lesz. Szóval ezt még kell gyakorolni.

A bölcsiben egyedül ülnek már a kiswc-re, ülve pisilnek, szűkítő nélkül, és hiába kicsi a wc, kézzel azért támasztaniuk kell magukat, hogy ne essenek bele :o) Bár mikor velem pisil ott, akkor állva szokott...


Szóval széles a paletta, szerintem mindent próbáljatok ki.


(én azt nem tudom, hogy majd a lányomat hogy fogom megtanítani guggolva pisilni, mert én sem tudok :o))

2012. máj. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a gond a fiam 2 éves.Teljhesn le kell venni a ruhát róla ha a wcre ül.Hogy rendesen rajta legyen szét kell tennie a lábait.Ezt ruhában nehéz....

A bilivel csak játszik....Néha belepisil,semmi egyéb.

Àllva pisilést nem nagyon díjjazom.A férjem is mióta gyerek van a háznál ülve pisil.Mutattam neki hogy néz ki a wc egy állvapisilés után. :(Nem szerettem volna minden alkalommal a wct mosni a lányom elött.....


A guggolva pisiléssel nálunk nem volt gond.A lányomnak elmondtam,hogy mikor legugul fogja meg a bugyit és a nadrágot emelje kicsit elöre.Mutattam is neki.Semmi probléma.Sosem pisilte le magát.4 éves.A szomszéd kislány 6 éves és ö még lepisili a ruháját.Neki segítenek. :)

2012. máj. 18. 11:47
 6/7 anonim ***** válasza:

én egyszerűen fordítva rakom a wc-re a szűkítőt.

tehát a háttámla rész van elől, az meg elég nagy ahhoz, hogy a fütyi tuti lent maradjon :)

nacit a bokáig húzzuk le, így simán szét tudja tenni a lábait, nem okoz problémát.

bilire is általában fordítva ül le, ha mégse akkor tuti kicsorog, nagyon vacakok ezek a bilik, lányoknak biztos jó, de fiúknak nem :( ahogy leül, pont a fütyi arra kis emelőre kerül... de mondom, fordítva meg tökéletes :)

2012. máj. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam. :)

Èn is kipróbálom a wc ülökét fordítva.....

Köszönöm.

Igen a lányomnak tökéletes volt. :)

2012. máj. 18. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!