Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én fújom fel a dolgot? :...

Csak én fújom fel a dolgot? : Ovis buszkirándulás gyerekülés/biztonsági öv nélkül!

Figyelt kérdés

Érkezési időre kimentem a busz elé, leszálltak a gyerekek, és akkor láttam, hogy sima kirándulóbusz volt, mindennemű biztonsági felszerelés nélkül! Teljesen meglepődtem, egyáltalán eszembe sem jutott, hogy ezt előtte megkérdezzem vagy valami, fel sem merült bennem, hogy csak felterelnek 60 gyereket egy buszra, aztán "kapaszkodjál pistike"!

Nem akartam első mérgemben kérdőre vonni az óvónéniket, úgyhogy inkább ma reggel kérdeztem meg (tök nyugisan, indulat nélkül), hogy mégis ezt hogyan gondolták, hiszen nem véletlenül vannak a biztonsági előírások, és mi lett volna, ha neadjisten balesetet szenved a busz? A válasz: hát úgysem lehet minden baj kiküszöbölni, meg különben is az ilyen szuperbuszok olyan drágák, hogy nem futja a csoportpénzből, meg ezt a buszt használják már évek óta és sosem volt fennakadás és miért kell felfújnom ezt ennyire? Hát köpni nyelni nem tudtam! Mondtam, hogy lehet hogy ez a sofőr megbízható, de sok őrült szambázik az utakon és a különben sem lehet arra apellálni, hogy eddig nem volt semmi. Egyébként meg ha jobbra nem telik, akkor vessék fel szülőin, hogy fizessünk-e pluszban egy jobb buszért, szerintem ez nem csak nekem lenne fontos, különben meg nem muszáj busszal kirándulni, rengeteg közeli hely is van, ami elérhető gyalog vagy hévvel-vonattal (szuper helyen lakunk egyébként, sok-sok programlehetőség van a közelben tényleg!) Erre azt kaptam válaszul, hogy felfújom a dolgot!!!!


Szerintetek????????????


2012. máj. 18. 10:15
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom, hogy dühösen le fogsz pontozni, de igen, szerintem kicsit felfújod.

A legtöbb buszon nincsen biztonsági öv, ez tény, és az is, hogy a biztonság fontos, de a HÉV-en, vagy a vonaton sincs - és ezek mindegyike sokkal veszélyesebb, mert ha gond van, akkor mindenki repül, még az egymás mögötti ülések sem akadályozzák a sérüléseket.


Régen sem voltak övek a buszokon, és mégis jártunk kirándulni.

2012. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Sose indulok el gyerekülés nélkül ha kocsival megyek, de kirándulni mi is sima busszal mentünk, sőt úszásra, színházba is sima busszal viszik őket. Ha felülsz bárhol tömegközlekedésre, ott sincs biztonsági ülés. Nem értem, mire számítottál, hogy 60 gyereküléssel készülnek a buszra?
2012. máj. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, pár szülő fel volt ugyanemiatt háborodva, így két részre oszlott a csoport. Volt akiket elengedtek a szüleik és volt akiket nem. Utóbbiak ott maradtak az oviba egy dadussal, míg a többiek kirándultak.
2012. máj. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 Sókristály ***** válasza:
97%

Egyetértek az aggodalmaddal, engem is ver a víz, bármikor busszal mennek kirándulni a gyerekek.

Viszont sok mindent nem lehet csinálni. A szabályok megengedik, hogy biztonsági öv nélkül utazzanak, amúgy a helyi, helyközi járatokon sincs. Tényleg csak az aggódás marad, mert azt meg nem hiszem, hogy a szülőket rá lehetne beszélni ekkora többletkiadásra.

Mi annak idején katonai teherautón mentünk kirándulni, sima padok voltak a platóra rögzítve. Ha az borult volna, sokan nem maradtunk volna épségben. Ez a busz dolog azért már egy fokkal jobb.

2012. máj. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, lehet, hogy az én hibám, de én még nem láttam olyan buszt, ahol biztonsági ülések lettek volna, sőt szerintem biztonsági övek sincsenek. Én nem mondom, hogy ez jó, nyilván nem az, de én sosem láttam az ellenkezőjét buszon. Illetve ilyen alapon ha felszállsz a bkv-ra, ott sincs gyerekülés meg öv, sőt van, hogy ülőhely sincs. Mégis el kell jutni A pontból B-be.
2012. máj. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
De te miért nem vetetted fel a szülőin, hogy felesleges a buszos kirándulás? Miért nem ajánlottál közeli helyeket? Nálunk megszavaztuk hova menjünk, és az lett. És a hév vagy vonat, mennyivel lett volna biztonságosabb???
2012. máj. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Maximum tényleg azt teheted, hogy legközelebb nem engeded a gyerkőcöt, csak az meg valahol kiszúrás vele. Egyébként én is megértem az aggodalmad, de úgy, ahogy az előző válaszoló írta, nem nagyon lehet mit csinálni.
2012. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

elsőnek: Nem szoktam lepontozni másokat, főleg, ha veszik a fáradtságot, és válaszolnak a kérdésemre :) Indulatból pedig eleve nem szeretek cselekedni....


Igazad van abban, hogy a hév-en/vonaton sincsenek övek. Viszont egy hév/vonatbalesetre több ezer buszbaleset jut. Sokkal kisebb a valószínűsége így a kockázat is kisebb.

Míg szinte naponta lehet hallani, hogy buszba belerohantak, buszok karamboloztak stb... a napokban pl Kistarcsán is volt egy gyerekbuszos baleset. Azok a gyerekek speciális buszban ültek, gyerekülésbe szíjazva és így is megsérültek, többen közülük napokat töltenek kh-ban. Szerinted mi lett volna, ha még csak be sincsenek kötve?

És ha a Te gyereked lenne? És ha komolyan megsérülne? el lehetne számolni a lelkiismeretünkkel vajon, hogy tehettem volna ellene...?

2012. máj. 18. 10:24
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
6-os vok, megértelek hidd el, de autóbaleset még több van mint busz.. gyerekülés ide vagy oda. Ha ennyire félted ne engedd el legközelebb, de ez sem megoldás, a gyereknek fog rosszul esni.
2012. máj. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
Én is mondtam a férjemnek, hogy egy perc nyugtom sem lesz amíg vissza nem érkeznek a gyerekek a kirándulásról, de nem szúrok ki a gyerekemmel, hogy egyedüliként nem engedem el. Megbeszéltem vele, hogy a buszon nincs gyerekülés, mint az autóban, kértem, hogy szép nyugodtan üljön a buszon, ne ugrándozzon. Természetesen sokkal jobban örülnék ha be tudnák őket kötni, de ilyen buszokat, csak a horror áras magánovik kirándulásaiknál láttam. :(
2012. máj. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!