Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elengednétek így a férjeteket...

Elengednétek így a férjeteket külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

A férjem katona, jövő tavasszal menne misszióba, ami 6 hónap.

A lányunk akkor lesz 2 éves. Már bölcsis lesz, én most ősszel megyek vissza dolgozni. De nincs segítségem a férjemen kívül. És fogalmam nincs, hogy oldom meg pl. a nyári leállást a bölcsiben, ami másfél hónap? Mert ha még beteg a gyerek, akkor azt a pár napot meg tudom oldani valahogy.

Nagyszülők, rokonok nincsenek, a bébiszitter, aki néha vigyázott rá, nyáron nincs, mert az unokájára vigyáz nyári szünetben.

Meg azt sem tudom, hogy a ház körüli munkákat hogyan lehet kivitelezni egy ekkora gyerek mellett? Pl fűnyírás.

Ki lehet így bírni 6 hónapot?


2012. máj. 18. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
A pénz miatt minden plusz munka kibírható. Engem csak ez a missziós munka idegesítene.
2012. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem a férjem felnőtt ember, el tudja dönteni, hogy megy vagy nem. És ha döntött akkor majd megpróbálom megszervezni az életem. De az az "elengedés" olyan mintha kisgyerekről beszélnél, vagy szolgáról
2012. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem csak az ő döntése, elvégre egy család vagyunk, csak egymásra számíthatunk. És nem tekintek rá úgy, mint egy gyerekre vagy szolgára, de azért köszi neked is.
2012. máj. 18. 13:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem ugyan itthon dolgozik a férjem,de reggel 7kor elmegy,este 8-9ig dolgozik,tehát nincs itthon,nem igazán számíthatok rá.2 helyen kell rendet tartanom,nagyszülők messze.kertet művelek,füvet nyírok,ültetek.itthon egy 2 szobás lakás minden gondja,főzés,mellette a gyerek.későn fekszek,korán kelek.6 hónap nem hosszú idő.
2012. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ha több bölcsi van nálatok,akkor van ügyeletes bölcsi.legalábbis nálunk így van,nagyvárosban élek.tavaly pont a mi bölcsink volt nyáron ügyeletes,de akkor még nem járt oda a fiam.most meg a mi ovink ügyeletes nyáron,szeptembertől fog odajárni a fiam.így nekünk sincs szerencsénk.
2012. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Férjem is katona, és ő is gondolkozott, de nem megy. A pénz jól jönne, viszont én vidéki vagyok és Pesten dolgozok teljes állásban, napi 3 órát fogok utazni, úgyhogy esélytelen lenne, hogy el tudjam hozni a lányunkat a bölcsiből. Segítség nálunk van, egy nagymama, de ő még dolgozik, így ő sem érne mindig oda, meg nem is akarom leterhelni.

Na, de a lényeg, hogy párommal közösen végiggondoltuk, és arra jutottunk, hogy most még nem alkalmas az, hogy elmenjen. S igen, kikérte a véleményem, bármennyire is felnőtt ember, mégis közösen döntünk, mert a családunkról van szó.

Mérlegeljetek, számoljatok, és amit megoldhatónak gondoltok, azt tegyétek. Ha ebbe most nem férne bele a misszió, akkor azt is beszéljétek meg.


Ha van rá keret, akkor vegyetek fel babysittert.

Amúgy a bölcsikben is van ügyelet, legalábbis itt van.

2012. máj. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én apukám katona. Anyukámmal elváltak, a mostani felesége nagyon jól viseli. Három gyerekkel volt itthon, dolgozott mellette.


Ha ott leszel, meg fogod tudni oldani.

A nyarat mondjuk szomszéd segítségével, esetleg az egyik bölcsis gyerek anyukájával.


Én engedném a férjemet.

2012. máj. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem most júliusban megy ki 6 hónapra...Költözünk/költözök szolgálati lakásba, fiamnak szeptembertől bölcsi, én megyek vissza dolgozni, fősulira járok...Sajnos, nem sok beleszólásom volt, ezt részben ő döntötte el, részben parancsot hajt végre, de engem nagyon megviselt a hír. Annyiból könnyebb a helyzetem nálad, hogy a szüleimre számíthatok, mégha 30km-rel arréb is élnek, és mivel lakás és nem ház, elvileg "kevesebb" a meló, illetve hát, eddig is nekem kellett ezt megcsinálni.Tehát a "végrehajtás" és "túlélés" része biztos menni fog, mert hát más is megoldotta, és nekünk is muszáj megoldani, én inkább az érzelmi részén aggódok:nagyon fog hiányozni, sose volt még ennyit távol, aggódom, hogy a fiam hogy viseli a sok változást és az apja hiányát, és egy kicsit bennem van a félsz, hogy 6hónap hosszú idő, lányok is vannak külszolgálaton...

De kitartás, menni fog, hamar eltelik és a pénz talán kicsit könnyít a helyzeten.

2012. máj. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó kérdés és a válaszom nem tudom.De ha kapna egy jó ajánlatot anyagiakra gondolok,akkor szerintem igen.Tele vagyunk hitelekkel s nem megyünk egyről a kettőre.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!