Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Voltatok már 3 év körüli...

Voltatok már 3 év körüli gyermeketekkel nevelés tanácsadónál? Segített?

Figyelt kérdés

Miért mentetek?Hogy kell ezt elképzelni?Mit csinál?


3 éves kisfiam egyáltalán nem hajlandó eldobni a pelust, és nem is beszél.

Alig pár "érthető" szava van!

A védőnő tanácsolta a nevelési tanácsadót, de én valahogy tartok tőle.

Nem tudom meg mondani miért, de valahogy egyáltalán nem bírok megbarátkozni a gondolattal hogy oda vigyem a fiamat.

Viszont egyre jobban telik be a pohár.Kezdek kikészülni.

Kérlek titeket adjatok tanácsot, vagy nyugtassatok meg hogy milyen hely.

Esetleg ha valakinek a Veresegyházival van tapasztalata, azt még jobban megköszönném.


2011. nov. 2. 02:18
 1/7 anonim ***** válasza:
A nevelési tanácsadóban gyermekpszichológus fog először veled meg az apukával, aztán talán a gyerekkel is beszélgeti. Semmi borzalmas nem történik. A pelus ennyi idősen nem akkora baj, a beszéd igen. Vannak gyógypedagógusaik is, azok fognak tudni segíteni ebben.
2011. nov. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egy próbát talán megér.lehet nekik kiderül az ami neked nem,ők talán látnak majd valamit mitől tart,vagy mi történt vele,vagy van e valami gondja.A pelust én sem tartom gondnak,mondjuk neked igen,hisz lehet mennél dolgozni vissza igy meg nem veszik fel az oviba,de ez megoldódhat egy nap alatt is.a beszéd viszont nem,sokan mondják erre is,hogy ááá nem kell vele foglalkozni majd megindul a nyelve,azért jobb ezt megnézetni szakemberrel,lehet nem hall rendesen,akármi gond lehet,de titeket nyugtat meg ha még sincs semmi gond.
2011. nov. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia,mi később kerültünk a nevelési tanácsadóba,kislányom hat éves korában.Nem tudtam eldönteni,hogy melyik iskolába vigyem őt és az ovónők tanácsolták,hogy nyugodtan menjek be,felmérték a gyerekemet és maximális segítséget kaptam.Nagyon meg voltam elégedve velük és a másik gyermekem iskolaválasztásánál is ki fogom kérni a véleményüket.Ne félj,nyugodtan fordulj hozzájuk bizalommal!
2011. nov. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még nem volt 3 éves, mikor viselkedési problémákkal mentünk. Velünk beszélgetett a nő, a gyereket csak megfigyelte hogyan játszik. Tanácsokat adott, amikkel nem sokra mentünk, mert akkorra már mindent próbáltunk.

De ő sem beszélt, csak tényleg 1-2 szót. Logopédiára küldtek tovább, beszédindítóra, na az használ, illetve közben bölcsibe került, majd most oviba. A bölcsi hozta meg az igazi áttörést.

2011. nov. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egyik sem nagy baj


a nevelésiben semmi rossz nem fog történni

beszélgetek ennyi

előbb vele és apával majd a gyereket is megnézik

megkérik rajzoljon vagy mutasson meg dolgokat pl füle hasa stb felmérik h miben hogy áll miben van elmaradva miben jobb mint az átlag


beszéd : a tesóm fia sem beszélt rendesen még 3 évesen de az oviban kénytelen volt "megtanulni" mert senki nem érette mit mond :-) otthon meg a tesók és anyu megértette így nem is strapálta magát h érthető legyen


mi azért voltunk mert a lányom állandóan bepisilt és az oviban mondták h ez így nem jó

beszélgetünk megnézték a gyereket és kiderült csak annyi a baj h belemerül a játékba és egyszerűen nem figyel arra h pisilni kell

se az éjszakaival sem a kakival nem volt gond

összesen 1x voltam akkor kb 1órát voltam bent nagyon kedves barátságos volt a nő .-)


szal ne félj rossz nem történik

2011. nov. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még gyűjtök egy kis erőt, de a héten szerintem kérek időpontot.

2011. nov. 2. 11:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Minél előbb, annál jobb. Elég hosszú a várakozók listája, mi két hónappal a jelentkezés után mehettünk először.....
2011. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!