Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen játékos feladatok...

Milyen játékos feladatok vannak a beszélőkészkég fejlesztésére?

Figyelt kérdés
Lányom idén fog menni 1. osztályba,és elég kis szűkszavú,szótlan másokkal,csak velünk,meg a rokonokkal és a barátnőjével tud normálisan beszélgetni,de szinte bármiről lehet vele,és minden érdekli,ahogy a legtöbb korabelit,másokkal szemben teljesen begubózik,igen-nem és hasonló rövid válaszokat ad maximum,de a barátnője másik suliba jár már,és félek,hogy itt meg magára marad,mert nem tud majd elbeszélgetni senkivel. Az oviban is így volt,teljesen egyedül sétálgatott mindig,mondta az óvónő is. Szerintem őt is bántja ez,de nem tudom,hogy tudnék neki segíteni,hogy nyíltabb legyen,és többet tudjon beszélgetni másokkal,szóval hogy be tudjon illeszkedni. Mert sajnos akik ilyen kis halkak,azokkal nem nagyon barátkoznak a többiek se,hiszen gondolom unalmas is nekik,meg nem is szimpatikus.
2012. máj. 18. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:

nem a beszélőkészségét kéne fejleszteni hanem az önbizalmát.


vidd el táncolni vagy sportolni, ahol meg tudja mutatni a tehetségét, vannak fellépések a szülők előtt és persze otthon is produkálhatja vele magát. verset szavaltass vele, mesét meséltess, vegyétek fel a telefonoddal, mutasd majd meg neki, hogy milyen ügyesen mondta el, mindig tapsold meg, játsszál rá, sikítozhatsz, ugrálhattok, mindegy mi csak legyen sikerélménye :)

2012. máj. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem valami pszichodráma csoport szerűség jutott eszembe, ahol mesével, játékkal oldják a feszültséget, gátlásokat.
2012. máj. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!