Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen játékkal fejlesszem 19...

Milyen játékkal fejlesszem 19 hós lányomat (tudom, hogy dögunalom a sok fejlesztő játékos kérdés), úgy érzem zseni, de jó játékok híján szinte vissza van fogva a kis elméje?

Figyelt kérdés

Tudom,én is volt hogy már be voltam sokallva a "Milyen készségfejlesztőt vegyek ..." stb kérdésektől,de most nagyon komolyan elgondolkodtam.


Egy ideje azt vettem észre,hogy a lányomnak túl kevésnek bizonyulnak azok a játékok,amiket produkálni tudok neki:éneklés,könyvolvasás,memóriajáték,építők. Mint aki unja,vagy mint akinek ez már nem kihívás,nem érdekesség.


Ezért keresek valami olyan játékot ami tényleg nagyon ötletes,amiben még az is lát fantáziát,aki egyébként irtózik ezektől a készségfejlesztőnek nevezett játékoktól!


Köszönöm,ha adtok ötleteket.


2010. dec. 13. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
anya,taníts engem c. könyv tele van klassz ötletekkel.
2010. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem megvan az a könyv, én csak nevetni tudtam rajta. Csupa-csupa egyértelmű dolgot ír le úgy, mintha az lenne a világtörténet felfedezése. Pl.: öleld meg a babádat... húúúha...
2010. dec. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. dec. 13. 14:54
 4/10 anonim ***** válasza:
természetesen nem arra gondoltam, h öleld meg, hanem arra a sok ötletre, amit leír. pl. újságpapírból falikép készítés és társai...
2010. dec. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Play doh gyurma nyomófigurákkal, fa öltöztethető maci, duplo lego bármelyike...
2010. dec. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd, hogy szabadon játsszon. Saját maga meg fogja megtalálni, ami számára a leginkább fejlesztő hatással van. Nem szükséges trenírozni mindenáron, ha tényleg kiemelkedően okos, akkor a sok fejlesztő játék nélkül is az lesz.

(Az én lányom pl. szuper jól eljátszott ilyen idős korában a Playmobil házzal, emberekkel, autóval, amit akkor kapott karácsonyra. Kitalált hozzájuk minden félét, bevonta a többi játékát is. Szárnyalt a kis fantáziája.)

2010. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz a véleményem, mint az előző válaszolóé. Ne pakolj alá különféle fejlesztő(-nek kikiáltott) játékokat, több okból se! Egyrészt azért, mert ezek a játékok leginkább a gyártók és forgalmazók pénztárcáját fejlesztik, jó kövérre, biztos, hogy minden shiperszuper hátéknak meg van a jóval egyszerűbb, akár saját kezűleg előállítható változata, ami nincs annyira kidolgozva, nem annyira csilivili, ám épp ezért fejlesztőbb hatású. Mert nincs annyira KÉSZEN! Azaz, a gyerek hozzá tud tenni magából is valamit.

Másrészt, ha tényleg annyira kis okos, akkor ezekkel a kötött fejlesztő játékokkal nagyon behatárolod őt, épp a kreativitását csorbítod, ami pedig a tehetségnek az egyik legfőbb pillére.


Harmadrészt, óvakodj attól, hogy túlságosan intellektuális irányba told, vagy tolódjon magától a gyereked. Neki még (jó pár évig) művészeti impulzusokra (mesére, zenére, kézműves dolgokra és szerepjátékokra) van szüksége. Ezek fejlesztik az érzelmi intelligenciát, ami alapja az összes képesség fejlődésének, a későbbi tanulásnak.


Szóval a lényeg, adj félkész, vagy egyáltalán "nem kész" dolgokat neki, amiből ő tud valamit létrehozni a maga módján, vagy játszani vele a saját elképzelése szerint. Egészen egyszerű dolgokra gondolj: különböző mérető, anyagú, színű textildarabokat, amiket bármire használhat (lehet babatakaró, babaruha, bábalapanyag, palást, festővászon, de akár kis tányéron palacsinta....), különböző méretű, színű, anyagú, szilárdságú dobozok, flakonok, amiket meg lehet festeni, össze lehet ragasztani, építeni lehet belőlük, pakolni lehet beléjük...stb.


Különböző színű, formájú, anyagú papírok, újságpapír, színes selyem papír, hullámkarton, színes fotokartonok, pauszpapírok, merített papírok...amiket lehet tépni, gyűrni, később vágni, ragasztani, hajtogatni, vagy egész másra használni (pl. csíkokra vagdosva lehet "húslevesben" cérnametélt)...


Az a lényeg, hogy ő maga találjon ki ezekből a dolgokból valamit, vagy ha segítesz neki, csak indítsd el, de hagyd, hogy kiteljesedhessen benne. Persze legyél mellette, de ő irányíthasson.


Az igazán tehetséges gyerekek a semmiből is tudnak valamit készíteni, játszani, épp ez mutatja a tehetségüket. Kész játékokkal minden gyerek tud játszani, abban nincs semmi kreatív.


Még egy gondolat: nagyon jó, ha ügyes, okos, tehetséges a kislányod! Légy rá büszke! De ne akarj belőle zsenit "gyártani". A zsenik nem boldogok!

2010. dec. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az Anya tanits engem nekem is meg van, erdemes volt letolteni es beleolvasgatni, de mar oszinten vagy fel eve elo sem vettem.

Szerintem sem kell kieroltetni a zsenit a gyerekbol. Es ahogy eszrevettem minden szulo azt hiszi az o gyereke egy zseni, sokkal okosabb mint a tobbi gyerek, sokkal ugyesebb, jobban/szebben/erthetobben beszel, stb. Ezzel oszinten en is igy vagyok. Azt hiszem elobb utobb ra fogunk jonni az igazsagra...


Tudnak a gyerekek jatszni keszen vasarolhato segedeszkozok nelkul is. En altalaban megkerdem mit szertne jatszni. Mindig tudja, persze van amikor o is inkabb csak Csiribi koncertet bamul.


Lanyom 2 eves es 2 hetes. Ma vacsoranal paldaul egy fel olajbogyo volt a telefonja, a nagyival beszelt es kerdes utan hagyott idot a nagyi valaszanak is. A beszelgetes vegen azt monta: Kinyomtad. Es belenyomott a bogyo kozepebe, aztan letette. Teljesen komolyan. Mi csak amultunk es bamultunk.

Persze mi is veszunk mindenfele jatekokat. Most pl. egy megfelelo konyhat vadaszok neki karacsonyra.

2010. dec. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok. Addig irtam, amig a lenyeget nem irtam le.


Nemreg eszembejutott, hogy jatszodjunk varazslost.


Egy konyvben olvastam, hogy ha a gyerek ker valamit es eppen nincsen, akkor ahelyett hogy azt mondjuk, hogy nincs, inkabb azt mondjuk: Ha varazsolni tudnek, akkor most csiribi csiriba varazsolnek egy hatalmas .... (nyalokat, tortat, csokit, elefantot, ...ami epp kellene neki).


Annyira megtetszett neki, hogy kepes lenne eljatszodzni igy orakig. (nemreg egy varoteremben jatszodtunk, ahol 2 orat kellett varni, elropult az ido es nem nyurrogott semennyit)


Annyira belejon neha, hogy pl. a szolonek kikopi a magjat jatekbol vagy az epernek eldobja a zold szarat.

Volt hogy varazsolt maganak (egyedul) egy pici macit es azt hordozgatta, takargatta, beszelgetett vele. Erdekesek a gyerekek... minden nap csodalkozom rajta. Talan mert elso gyermekem es eddig nem is voltam kisgyerekekkel kapcsolatban.

2010. dec. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az en lanyom is az atlagosnal jobb kepessegu gyerekek koze tartozik.Ezert az elejen mi is vasaroltunk mindenfele okos fejleszto jatekot amikkel persze soha nem jatszott.Kidobott penz!A te gyermeked te tudod mi az ami igazan lekoti.pl a lanyom egeszen kis koratol imadott rajzolni,ezert mindig olyasmit vettem amivel ezt az adottsagat tudja fejleszteni.Nem eroltettem ,csak megfigyeltem hogy a rajzolas az egyeduli dolog amit soha nem un meg.Most 6 eves es meg mindig imad rajzolni.Van egy 4 eves occse es ha nem rajzol akkor az occsevel jatszik.Nalunk a jatekok zome csak a port fogja.Olyan jatekokat tudnak kitalalni ketten hogy en csak bamulok.
2010. dec. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!