Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg létezik, hogy ennyi...

Tényleg létezik, hogy ennyi egészséges gyerek nem képes a szobatisztaságra (nappali) 3 éves koráig?

Figyelt kérdés

annyi ilyet olvasni itt, hogy 3,5-4 éves gyerek még nem szobatiszta. de valahogy azt érzem, hogy ez inkább lustaság mert ha írjuk, hogy vegye le a pelust akkor másnap azt reagálja, hogy levette de nem sikerült, úgyhogy visszaadja. vagy nem veszi le mert nem akarja erőltetni (???), megvárja míg ő szól :/


kezdem azt gondolni, hogy inkább anya lustasága lehet a háttérben. vagy tényleg létezik, hogy egy 3,5-4 éves gyerek nem érett meg rá?

mi lehet ennek az oka?



2012. máj. 18. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom miért, de én tuti nem szeretném még 3 évesen is a pelust cserélni. A fiam napi 3x kakil, még most ok, de később már nem lesz az. Most múlt egy éves, mi idén nyáron megpróbálkozunk elhagyni a pelust. Van nagy kert, ott lehet mezítelenül. Lesz majd kint is egy bili. Nem fogom erőltetni, de jó lenne ősz végére elfelejteni a pelenkát.
2012. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért van ez,mert ezek a pelusok már olyan nedvszívók,hogy a gyereket egyálltalán nem zavarja,kényelmes neki.Persze mindenki azt mondja,hogy nem szeretné erőltetni,mert tényleg nem is jó.az én kisifam 2,5éves múlott.Most 2hete nincs pelus.Tavaly nyáron már próbálkoztunk és amíg pucéran volt nem is volt gond,ügyesen bilizett,de amint került rá bugyi vagy gatyó egyből bepisilt,ugyhogy én akkor hagytam.Most már 1 hónapja próbálkoztam,mert jött a kistesó is,elég drága ennyi pelust venni,meg hát már ideje is leszokni.Nagyon sokszor bepisilt úgyhogy megint csak hagytam,meg a védőnő is azt mondta,hogy most amíg pici és újdonság a tesó ne akarjam leszoktatni(7 hetes a pici) 2hete egyik reggel azt mondta,hogy ő most a kék bugyit akarja felvenni.Azóta nem pisil be,nagyon ügyes DE csak kék bugyit hajlandó felvenni :)
2012. máj. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont azt olvasom inkább, hogy egyre korábban lesznek a gyerekek szobatiszták, nekem az tűnt fel, hogy szinte már minden gyerek 2 éves körüli korára szobatiszta.

Nemrégiben jártunk a Medveparkban, szembejött egy idegen anyuka a másfél éves kisfiával. A gyerekek megálltak megnézni egymást, erre anyuka rögtön rákérdezett, hogy az én lányom is szobatiszta e, merthogy a fia már igen. Akkor volt kb. 2 éves a lányom.

Én annyira meglepődtem ezen, hogy azóta is többször eszembe jut.

Szerintem ezek is kiragadott esetek, mint ahogy Te is hallasz 4 éves pelusosról is, de az átlag 3 éves koráig bezárólag szobatiszta lesz.

Kislányom pont 2 hete bugyis, egyik napról a másikra hagytuk el a pelust, minden bevezetés nélkül. Nincs baleset, szépen szól. Most lesz 2 éves 3 hónapos.


Igen, abban igazad van, hogy sok múlik az anyukán is. Nekem az adta az ötletet, hogy jött május elsején az a nagy kánikula:) Lehet, ha olyan hideg lett volna mint a napokban, még mindig pelusos lenne.

2012. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3,5-4 évesen nem szobatiszták? Akkor nem járnak oviba sem? Azért ez nem lehet olyan gyakori, nem hiszem. Ha mégis, akkor lehet, hogy inkább a zsúfolt napirend, a rohanó világ miatt van még mindig pelus ezeken a gyerekeken, nincs idő velük foglalkozni, nem hiszem, hogy lustaság lenne. Így kényelmesebb a szülőnek, és a gyereknek is.
2012. máj. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy itt olvasom, sokan inkább még az egy éves kort sem akarják megvárni, és már nagyon pici babákat is bilire akarnak ültetni. 2 éves kor előtt teljesen felesleges próbálkozni, mert ha pisil, vagy kakil is a bilibe a gyerek, az nem tudatos!
2012. máj. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A lanyom 3 eves, kb 1 hete szobatiszta nappal es ejszaka is.

Soha nem pisiltettem ossze es hagytam benne, soha nem veszekedtem vele, nem kenyszeritettem bilire, hagytam, amig tenyleg megerik a dologra. Ismerosok nem szoltak be, mert tudtak, hogy gyermekpszichologiat tanulok.

2012. máj. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hol olvastál ilyet? Bocs hogy megcáfolom az állításod, de nekem ez annyira hihetetlen, nagyon ritkán hallok ilyenről, hogy 3-4, de főleg 5 évesen még nem szobatiszta. Itt olvastad? Vagy nem kevered össze az ágytisztasággal?
2012. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem értem miért pontoztatok le ennyire, de sebaj, mi akkor is megpróbáljuk. Max nem jön össze és marad a következő évig pelusos. Egyébként az nem igaz hogy 2 éves kor alatt nem tudatos a dolog. Barátnőm fia 1,5 korára már nappalra nem, 2 éves korára már éjszakára sem hordott pelust egyáltalán. Tudatos volt, különben nem sikerült volna. Nem történtek balesetek azóta sem.
2012. máj. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

itt olvastam igen!

a napokban ki volt emelve egy ilyen kérdés és többen írták rá, hogy az ő 3,5 évesük se szobatiszta még :O

oviba se mehetnek :S


a problémás gyerekeknél is van egy ilyen kérdés most.

napokban meg egy anyuka kérdezte, hogy mit tegyen, többen írtuk, hogy vegye le a pelust. másnap írta, hogy levette de vissza is tette mert 1 nap alatt nem lett szobatiszta, nem érett meg még rá...


nem tudom, lehet csak most ezeket figyelem mert a 2,5 évesemmel most próbálkozunk :) egész jó megy, igaz húzós 3 hét van mögöttünk, sok balesettel, de tegnap pl. egyáltalán nem volt baleset, ma meg csak 1x, nem akart ezért leszállni a motorról.

fiam kicsit problémás gyerek, különböző fejlesztésekre járunk és gondolom ha neki sikerül akkor ebben a korban azért az egészséges gyerekek általánosságban érettek a szobatisztaságra. tényleg meglepődtem, hogy mostanában ennyi ilyen kérdés volt és nem értem miért lehet :/

2012. máj. 19. 19:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sem általánosítanék ennyire. A 3,5 és 4 év is egy szélsőséges eset, de én inkább a 1-1,5 éven vagyok kiakadva, mikor szülők erőltetik a szobatisztaságot.

Persze tisztelet a kivételnek, mikor a gyerkőc válik 20 hónaposan szobatisztává, ilyen is van, ok.

De ahogy írod, hogy a szülők lustasága. Miért kínlódnék a gyerekkel hetekig, minek csináljak felesleges munkát a napi 3-4 nadrág-gatya mosással (nincs is annyi váltás ruhája, hogy minden nap ez menjen, főleg a hidegebb hónapokban) mikor később, lehet, hogy 1-2 hónap múlva magától lesz szobatiszta, mert valóban megérett rá, és ő szeretne wc-be, bilibe pisilni-kakilni, nem azért, mert én szeretném, hogy "nagyfiú legyen már végre, mert a szomszéd gyereke már rég az".

Mi is megvettük már a bilit, wc ülőkét tavaly szeptemberben, még nem volt 2 éves a fiam. Először rá sem ült. Ráült, és egyből felpattant. Nem érdekelte. Erre anyukám válasza: Ti ott ültetek 20 percet a bilin, és én ott ültem melleted, és nyomtam veled együtt, stb. 1. Minek üljek ott vele 20 percig, ha nem kell neki. 2. Oda kellett volna kötöznöm a bilihez, vagy erőszakkal ott tartanom? Na ezek azok az esetek szerintem, hogy ok, valahogy a szülők kibulizzák, hogy használjon bilit a gyerkőc, de iszonyatosan sok hétig, hónapig tart, míg valóban szobatiszta lesz.

A május 1-jei hétvégén mi is anyóséknál voltunk vidéken, és az egész napos jó időben kint levettük róla a pelust, és kisgatyában szaladgált. (korábban volt, hogy néha szólt) Csak délelőtt 3-szor kellett gatyát mosni, mert hiába kérdezgettük sokszor, locsolja meg a fát, amint visszahúztuk a gatyát, hogy ok, akkor nem kell, 2 mp múlva be a gatyába. Nem volt gond, mert meleg volt, de ezt télen hogy csinálnám meg?

Erre múlthét szerdán otthon voltom vele egy napot, gondoltam egyet, hogy nem adok rá pelust, max felmosok otthon. Játszózni, boltban voltunk, ügyesen nem pisilt be, szólt, és a wc-be pisilt, délután ugyanez. Másnap már a bölcsiben is levették róla egész napra, azóta nincs pelus, csak az alváshoz. Két baleset volt eddig a 1,5 hét alatt. És már 1 hete az alvásoknál is száraz a pelus.


Ennyi. Szerintem nem is lesz vele több probléma, max, hogyha megszületik a kisteó nyáron, lehet visszaesés, de az pszichikai lesz szerintem.


Szóval szerintem itt kulcsszó: "ennyi egészséges gyerek". De: az egészséges gyerek, aki kiegyensúlyozott, jó a családi kapcsolat, viszony stb. az tud szobatiszta lenni 3 éves kor alatt, mert képes rá. Ha valami miatt nem sikerül, ott valami lehet a háttérben. (tesó jövetel, bölcsi kezdés, vagy egyszerűen csak a szülő annyira rágörcsöl és akarja, - mert nem veszik fel oviba - hogy ezt a gyerek egyből megérzi, és dacból azért sem fog szobatisztává válni.)

2012. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!