Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak szerintem irreális...

Csak szerintem irreális elvárások ezek egy másfél évessel szemben?

Figyelt kérdés

A bölcsődében az alábbi dolgokat szabták meg:

- egyen egyedül evőeszközzel, nem baj, ha nem profi, de egyen vele

- igyon egyedül pohárból

- egyedül aludjon el az ágyon (ami nem leesésgátlós ugye)


Csak szerintem túlzás ezt elvárni egy ekkora gyerektől? Mert oké, vannak ügyes gyerekek, na de nem mindenki egyforma...


2012. máj. 21. 06:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak azért várják el ezeket,hogy kevesebb gondjuk legyen,mert nehéz 1-2embernek annyi picivel törődni.És sok kisebb is szokott lenni,így többet várnak el az idősebb babáktól.
2012. máj. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

nagyon hamar meg fogja tanulni ezeket a dolgokat,majd meglátod.saját tapasztalat

és nem is fog nehezére esni

fiam ugyan két éves volt,amikor bölcsis lett,de nem tudott egyedül enni,mert nem akart,én meg nem eröltettem,mert amúgy is rossz evő volt.

az elején sokat kellett segíteni,de egy hónap alatt eljutott arra a szintre,hogy segítség nélkül evett,két hónap múlva már szakállkát sem volt hajlandó elfogadni.

itthon ugyan egyedül alszik el fél éves kora óta,de ott nem tudott,zavarta a zaj,sok gyerek,idegen hely.két hétig melléfeküdtek,simogatták vagy ölben altattaák,utána ment egyedül is

pohárból tudott előtte egyedül inni,de mindig leitta magát.ott ezt pár nap alatt megtanulta

az ágyról pedig még nem esett le soha,pedig itthon még rácsosban alszik még egy hétig,akkor jön az új ágya

szóval ne aggódj,mindent nagyon hamar meg fog tanulni,meglátod 1-2 hónap,és nagyon önálló lesz.

amikor a fiam bekerült,volt egy 15 hónapos kisfiú is,na ő olyan ügyes volt,hamar megtzanult ő is mindent,pedig még tényleg pici volt

2012. máj. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2 hónappal ezelőtt még azt mondtam volna, hogy igen. De az utóbbi hetekben annyit fejlődött ezekben a dolgokban itthon a másfél évesem, hogy csak ámulok és bámulok. (3 hós a kistesója, szóval volt némi ösztönző erő az önállósodásra nála is).
2012. máj. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs "elvárás", persze a cél az, amit leírsz, de ha egy gyerek még nem tart ott, akkor segítik szintjének megfelelően.

Ráadásul nálunk csak a 2 évesektől felfelé van ez.

A kisebbek külön vannak.

Egyébként hamar beleszokik majd, ezen ne aggódj!

2012. máj. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

nem túlzás. nevelés kérdése.


mi 2 évesen mentünk bölcsibe,szobatisztán,folyékony beszéddel.ezek mind mentek már bőven. enyém mindig egyedül aludt,evőeszközzel 1 évesen már gyakoroltunk,pohárból is ivott már másfél évesen.


volt anyuka aki csőröspohár és cumi gyüjteménnyel érkezett,mondta is neki az óvónéni,h ezeket feljtse el. nem is maradtak. pedig nincs abban semmi,ha önálló egy gyerek.csak időben el kell kezdeni.

2012. máj. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát elvárni már csak azért se túl jó mert ez negatív érzést kelt a szülőben. Tehát ha a bölcsis gondozók ezt úgy közlik, mintha minimum fogyi lenne a gyereked ha ezeket nem tudja, na az baj.

Amúgy meg totálisan gyerekfüggő. Az egyedül evés ivás alvás pár darab ruha levétele amúgy óvodára kötelező. De még ott is rengeteget segítenek (adott esetben meg ha normálisak a nevelők)

Nekem a fiam 2.5 évesen tanult meg egyedül enni kanállal, inni pohárból. Aludni mondjuk elaludt hamarabb is.

Rossz evő volt, örültem ha VALAHOGY eszik egyáltalán.

De a bölcsiben nagyon szépen megtanult, segítettek neki, támogatták.

A lányom viszont minden különösebb erőltetés nélkül másfél éves kora óta egyedül eszik, nem is hagyta hogy etessem már 15 hónaposan se, igaz hogy minden disznóól volt körülötte és teljes ruhacsere napi többször, de inkább nem evett ha én akartam volna etetni.

Ivással ugyanez, olyan 15-16 hónaposan ivott egyedül.

És mondatokat alkotva érthetően beszél 18 hónapos korától.

Így neki bölcsiben könnyű dolga lett volna ha jár, de nem járt.

Az ismerősöm kislánya meg még hamarabb csinálta ezeket, na ő valóban nagyon fejlett mindentéren, az én lányom lehet az átlagos szerintem, a fiam meg volt a későn érő típus.

2012. máj. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Elvárni irreális igen. A szülőkkel együttműködve kell ezeket megtanítani a gyerkőcnek, de a gondozónőknek is csinálnia kell. De hamar bele fog jönni, ne aggódj, csak hát tudom milyen az, amikor elvárják.
2012. máj. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyedül alvással nincs gond, itthon sem rácsosban alszik.

De az evés-ivás nálunk központi probléma. Semmi másból nem iszik, csak cumisüvegből. Se pohár, se semmiféle csőrös varázs csoda itató.

A villával meg elbabrál, de a kanállal még borzasztó ügyetlen.

És azzal nincs is gond, hogy erre próbálják majd a bölcsiben is ösztönözni, csak nem tudom, miért kell fixen elvárni ezeket a dolgokat? Egy olyan bölcsi van, ahol a beszoktatás idejére megengedik, hogy vigyük a cumisüveget, ott azt mondták, szerintük ha látja a többieket pohárból inni, hamar el is dobja.

2012. máj. 21. 12:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát a legtöbb másfél éves szerintem eszik egyedül, max nagyon maszatolva és nagyon lasan. Pohárból egyedül inni, hát szerintem jobban járnak, ha csőröset adnak neki :) de abból, igen, szerintem is egyedül iszik a legtöbb másfél éves. Hogy egyedül aludjon el, ebben szerintem nagyon eltérőek az igények, én mindenkitől azt hallom, hogy a gondi néni simogatja agyerekek hátát, ha kell. Nyilván csak kettő keze van szerencsétlennek, de az újakkal biztos megteszi. Aztán hamar hozzáügyesednek ám a helyzethez, ha a szükség megkívánja!! :)

Az enyém otthon mindig velem alszik el, oviban nyilván egyedül, viszont a nagyikájánál is egyedül!

2012. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nincs se csőrös pohár, se semmi, csak sima műanyag pohár. Nem tudom, mi lesz. De majd kiderül. :)
2012. máj. 22. 06:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!