Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 3 éves elmúlt....

Kislányom 3 éves elmúlt. Bölcsis másfél éves kora óta, mégsem szobatiszta még. Most kezdtük el a héten a bilizést. Tegnap már sikerrel belepisilt egyszer, ma pedig belekakilt. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Ti meddig ültetitek a bilin. Ha nagyon sír rajta, akkor hagyjam inkább? Mit tegyek, ha követeli a pelenkát? Így soha nem lesz szobatiszta, nagyon el vagyok keseredve.
2012. máj. 12. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
jó nektek hogy már ez is sikerült.az én lányom 3 éves volt márciusban és még egyszer sem pisilt bilibe.1 mp sem ül rajta ha mondogattuk neki vagy kérdeztük hogy kell e pisilnie egész nap visszatartotta.Megáll és kijelenti hogy most pisilek,aztán pisiltem adjál tiszta pelenkát.nagyon elvagyok keseredve,de ti jó úton vagytok sztem.
2012. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kislányom februárban múlt 3 éves. Most már lassan 1 órája ül a bilin (ezt is nehezen értük el), nézi a Micimackót, de semmi. De ha engedem, hogy felálljon, akkor pelus kell neki.
2012. máj. 12. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem a jó megoldás ha egyszerűen leveszed a pelust és gyakan, nagyon gyakran elmondod neki, hogy bilibe pisiljen, szóljon ha kell, mesélj neki történeteket amiből az jön ki, hogy mindenki bilibe pisil.


én nem ültettem az enyémet a bilin, főleg nem egy órát, kicsit túlzásnak érzem :)

kellenek a balesetek ahhoz, hogy megértse, miről is van szó. sőt, kifejezetten hatásos mikor pisis a bugyi és kényelmetlen :)

na meg ez így inkább idomítás ;) neki most nehéz, hogy nem akkor pisil amikor épp kell hanem kicsit tartja, ez nehéz, de ennyi idősen ez már nem egy akkora dolog :)


nálunk kb. 2 hétig ment a bepisilés, magyarázás, utána már nem volt gond. illetve ez 2 hete megy simán, mi is az elején vagyunk 2,5 éves fiammal :)

amikor bilibe pisil akkor ő öntheti ki, ez nagyon tetszik neki :) már szó nélkül viszi :D

taps volt meg feldobálás kicsit, de ez sem érdekli már :)

próbálkoztam azzal is, hogy kap matricát a bilibe pisilésért, na meg ha nem sikerült akkor mondtam neki, hogy sajnos most nem tudok adni, de ez meg aztán végképp nem érdekelte. amúgy sok gyereknél bejön, szóval kipróbálhatod :)


lényeg, hogy márpedig nincs pelus mikor ébren van :)

2012. máj. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad órákig rajta ültetni,főleg ha már sír,annak nincs értelme,akkor tényleg megutálja és büntetésként éli meg a bilizést. Kisfiam júniusban lesz 3 éves,nála se megyünk sokra a bilizéssel,meg a wc szűkitővel se, én nem eröltetem.
2012. máj. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én simán leveszem róla a pelust (persze csak itthon, vagy jó időben) és ha bepisil,. akkor várom, hogy elkezdje zavarni. Igaz kell kicsit takarítani, de nem bánom, előbb utóbb majd összejön:)

Kb. 10 percenként kérdezem, hogy megyünk-e pisilni, és 3 alkalomból kétszer pisil is a wc-be.

A bölcsiben mesélték, hogy szinte mindig kéredzkedik pisilni is (mondjuk igaz, a kaki október óta csak wc-be megy, pelusba soha), és egyre ritkábban késik el vele.


Én nem ültetem a bilin, inkább felmosok többször:)

2012. máj. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne ültesd sokáig. A balesetek tényleg kellenek. tipp: vegyél neki nagyon cuki bugyikat, királylányosat, kiskacsásat amit majd sajnál összepiszkítani. Mesélj neki arról, hogy a bili az egy különleges dolog nagy lányoknak, csak a babák pisilnek pelusba.
2012. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egyenlőre visszatértünk a pelushoz :( Ha jobb idő lesz, akkor újra megpróbálom, hátha...
2012. máj. 16. 18:35
 8/8 anonim ***** válasza:

nem akarlak megbántani de szerintem pont ezért pelusos még a gyereked :( 3 éves elmúlt, mire vársz még? :)


persze te tudod, de ez így ahogy csináltad elég karcsú. azt írod, hogy a héten kezdtétek el, most szerda van. 2 napig próbálkoztál? legalább 2-3 hétig kéne ahhoz, hogy azt mond, nem érett még rá.

olyan leginkább csak a mesében van, hogy a pelusos gyerek közli veled, hogy anya, vedd már le a pelust, alig bírom tartani...


szerintem ha azt akarod, hogy szobatiszta legyen, akkor legyél következetes és kitartó. épp elég idős ahhoz a gyereked, hogy érett legyen rá, innentől csak rajtad múlik

2012. máj. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!