Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfehérje allergiás gyereknek...

Tejfehérje allergiás gyereknek mit adjak tej helyett?

Figyelt kérdés
2 és fél éves, és nagyon hiányzik neki a tápláló tejecske:( Kisebb korában speciális tápszerrel kiváltottuk, imádta, de egyszercsak "kinőtte", és többé nem itta meg. Mégis mit adjak neki?!
2012. máj. 22. 14:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
szoja tej, rizs tej, kicsit dragabb mint a tehen tej de azt megihatja a gyerek
2012. máj. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

A fentieken kívül adhatsz neki Sinlacot is, akár hígabbra csinálva, pohárból is.

Az én kisfiam sose volt oda a tápszerért, de a Sinlacot nagyon szereti.

2012. máj. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Sinlacot evett sokat, nem tudom most mit szólna hozzá, egy ideje azt is elhagytuk, mert az orvos gyógyultnak ítélte, és elkezdett tejet kapni, de nagyon fáj a hasa tőle, le kellett állni vele:( A rizstej is tápláló? Hízna tőle?
2012. máj. 22. 15:38
 4/20 anonim ***** válasza:

Rizstejet házilag is készíthetsz.

Az én fiam is tejallergiás, de ő teát kap reggel, este meg egy pohár vizet. A főétkezések tartalmasak, a reggeli és esti 3 deci folyadékot meg így pótoljuk. A calciumpótlás pedig Ca-kiddel van megoldva.

2012. máj. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
a rizstej is taplalo es egeszseges
2012. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Rizstej kilőve, főztem neki, megcsináltam kakaónak, a felét behúzta, majd közölte, hogy "jossz"... napi szinten biztos nem oldja meg a problémát. Ő is tartalmasan eszik, és egyáltalán nem válogat szerencsére, de a szívem szakad meg, hogy teát iszik tej helyett. Közel nem ugyanaz a kettő... :(
2012. máj. 22. 21:16
 7/20 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a kókusztejet, annak édesebb az íze. (A kakaókra is figyelj oda, mert némely kakaópor is tartalmaz tejszármazékot.)


És most nem bántásból írom, amit írok, mert az én 2,5 évesem is tejallergiás, tudom, miről beszélsz, de a te hozzáállásodon is sok múlik:


Amíg te úgy gondolkodsz, hogy "Szegény kicsikémnek ezt a sz@rt kell inni a finom tejecske helyett", addig a kisfiad is ezt fogja érezni. Eleinte nekünk is rá kellett szólni egymásra és a nagyszülőkre, hogy ne grimaszoljanak vagy ilyesmi, ma meg már olyan természetességgel veszem ki a rizstejszínt/zabtejszínt a hűtőből tejszín helyett, mint ezelőtt a tejfölt. (És már nagyon tejet se veszek, én, aki annyi tejet megittam, hogy a férjem azt mondta, ha tehenet tartanánk olcsóbban jönnénk ki.)


Kisfiamnak külön főzök a bölcsibe, mert a szolgáltató nem vállalta tej- és tojásallergiás kisfiam étkeztetését. Azt főzöm, amit a többiek is esznek, csak olyan alapanyagokból, amit a kisfiam is megehet. Van egy kisfiú, aki rettenet rossz evő volt mindig (2 évesen éppen 10 kiló), és a tejbegrízt egész egyszerűen kihányta. Mióta megkóstolta a kókusztejbegrízt, azóta neki is szoktam főzni, mert 2dl-t!!! megeszik belőle.

2012. máj. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Az én hozzáállásommal hidd el nincs baj, ilyen boldogan mint én a rizstejet, vagy bármi mást nem sokan adnák. Sosem fintorogtam, vagy hasonlók, de még magamban sem! Ellenben te igen, ahogy le is írtad. Köszönöm a tanácsod, az első sor elég lett volna, a többi sajnos nem vág témába... Idézőjelbe pedig kérlek ne tedd a butaságaidat, mintah engem idéznél, mert én ilyet nem írtam, de nem is gondoltam!
2012. máj. 23. 14:39
 9/20 A kérdező kommentje:
*mintha
2012. máj. 23. 14:39
 10/20 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, az idézőjel, nem tőled volt idézet, hanem egy általános párbeszéd-alapnak szántam!


Rendben, akkor csak az első mondatomat vedd figyelembe, bár tényleg nem rossz szándékkal írtam a többit!


Még annyit hozzátennék, mert eszembe jutott, hogy esetleg, ha másik fajta rizstejet próbálnál ki? Szerintem nem mindegyiknek egyforma az íze.

2012. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!