Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfehérje allergiás gyereknek...

Tejfehérje allergiás gyereknek mit adjak tej helyett?

Figyelt kérdés
2 és fél éves, és nagyon hiányzik neki a tápláló tejecske:( Kisebb korában speciális tápszerrel kiváltottuk, imádta, de egyszercsak "kinőtte", és többé nem itta meg. Mégis mit adjak neki?!
2012. máj. 22. 14:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ok, felejtsük el:) A rizstejet én főztem, jó lett írtam is, hogy behúzott egy fél bögrével, és cak utána kezdett reklamálni:) De pont nagyon bevacsizott előtte, lehet, hogy csak ez volt a baj. Még majd megpróbálom, és a boltit is kipróbálom! Nektek egyébként Vlódi, kézzelfogható bizonyíték van az allergiára? Mert nekünk nem sikerült kimutani, bár egyértelműen a tej, tejtermék okoz tüneteket. Úgy tudom sokszor nem lehet egyértelműen igazolni, főleg nem 3 éves kor alatt. Nálatok mik, vagy mik voltak a tünetek? Erre két év után nem jár emelt családi pótlék?
2012. máj. 23. 15:04
 12/20 anonim ***** válasza:

Nekünk ekcémával kezdődött, majd az egész teste érdes, piros és viszkető lett. De ezt úgy képzeld el, hogy nem foltokban, hanem összefüggően.

Bőrgyógyász ajánlott allergológust, vérvétellel mutatták ki az allergiát. (összIgE 2660), ekkor volt 21 hónapos.

Azóta már voltunk még egy vérvételen januárban, az is ugyanazt az eredményt mutatta, és augusztusban megyünk újra. Tejfehérjére, tejcukorra, tojásfehérjére, tőkehalra és porra 3-4-es erősségű eredmény született.


Emelt családit kapunk rá, 15 hónapos kora óta, mivel nem az allergia, hanem az atópiás dermatitisz miatt kapjuk.

2012. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy leírtad!
2012. máj. 23. 18:04
 14/20 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy belekontárkodok a kérdésbe, de látom, írtad, hogy atópiás dermatitiszre kapjátok az emelt családit. ezt hogy sikerült "elintézni"? csak mert a kisfiam kb. születése óta atópiás és egyre erősebb a gyanúm, hogy ezt a tejfogyasztás okozza nála. fél vagyont költünk a mindenféle bőrápolókra és allergiára vizsgálni senki nem hajlandó, mert még kicsi hozzá, 18 hónapos. én meg egy helyben toporgásnak érzem az egészet és nem tudom, mit tehetnék, merre indulhatnék el. mert szinte biztos, hogy allergia, gyanítom, hogy tejre valamilyen módon, de csak a szteroidos keverékeket kapja sorba a bőrére :-(((
2012. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kérek a kérdezőtől az off-ért, nem bánod, ha itt leírom a választ?


Nekünk nem kellett "elintézni", bár azóta már tudom, hogy ez valóban szokatlan.

Úgy történt az eset, hogy a 4. kontrollra mentünk vissza márciusban a bőrgyógyászunkhoz (magánorvos), aki felírta az aktuális krémeket, és megkérdezte, mennyi a Közgyógy-keretünk. Mondtam, hogy nekünk olyan nincs. Erre megkérdezte, hogy de ugye emelt családit kapunk a gyerek után. Mondtam, hogy nem, és nem is tudtam, hogy erre jár.

Erre azt mondta, hogy szombaton menjek be a gyerekkel a kórházba hozzá, ahol rendel (a március 15-ei hétvégét dolgoztuk le, azért emlékszem rá), és megírja a papírt. Én letöltöttem a NET-ről, ő ráírta a betegség nevét és BNO-kódját, elküldtük a MÁK-nak, és kb. 3 hét múlva érkezett a pénz a számlánkra, visszamenőleg januárig.

2012. máj. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Még egy gondolta, elolvastam még egyszer a kérdésed:


20 hónaposan csináltak neki vérből allergiaviszgálatot, de már akkor majdnem 1 éve tejmentes diétán volt a gyerek. (Ő is magánorvos.)

Nagyon sokba vannak a magánorvosok, de anélkül semmit nem lehet intézni, legalábbis nálunk. pl. 8 hónapos korában, sürgősségi beutalót írt a bőrgyógyászatra a házi orvosunk, és mivel ilyen kicsi gyerekről van szó, 2 hónappal későbbre kaptunk időpontot. Amúgy 4-5 hónap a várakozási idő.

2012. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Csak nyugodtan! Minket is érint!
2012. máj. 28. 20:53
 18/20 anonim ***** válasza:

Hat ez erdekes... A mi magandokink pont azzal razott le,hogy maganorvostol kapott igazolasra nem adua meg a mak az emelt csaladit.mennyire sulyos az ekcematok?

A sztk-s dokinak meg esze agaban nincs kitolteni a pa

pirt,mert majd kinovi a gyerek.na de addig?!

2012. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A magánorvos valóban nem adhatja ki az emelt családihoz az igazolást, de a mi magánorvosunk nemcsak a magánszektorban dolgozik, hanem kórházban is. Szegeden a bőrklinikán, és Orosházán a kórházban is dolgozik, mint bőrgyógyász szakorvos. Ezért kellett bemennünk a kórházba, pontosabban az SzTK-ba, ahol hétköznaponként (és akkor szombaton) dolgozik.

Nem győzöm elégszer elmondani, olvasva itt, mekkora s.ggfej orvosok vannak, hogy mekkora szerencsénk van a bőrgyógyászunkkal! Nem elég, hogy jó szakember, de egy nagyon empatikus nő, aki látja és felméri a problémákat.

2012. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerencsések vagytok, tényleg... Mi innen a világ végéről aligha fogunk előrébb jutni ez ügyben :-(((
2012. máj. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!