Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi kakaót iszik naponta...

Alaszka kérdése:

Mennyi kakaót iszik naponta gyereketek? (ha iszik)

Figyelt kérdés
Enyém 4 s fél éves és napi fél litert iszik, ezt is kevesli, szerintetek sok? Reggel, este két és fél deci, csak ennyit engedek, de napközben is ezt akar inni.
2012. máj. 23. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én simán megengedem a Lányomnak (4 éves) és a Fiamnak (2 éves) is, hogy ne csak reggel és este igyanak kakaót, ha kívánják bármikor ihatnak! Szerintem nem sok, ha csak kevés kakaóport teszel a tejbe simán ihatja!


Üdv két gyermekes Anyuka.

2012. máj. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem se sok. miért ne ihatnának többet. Ha nem vagy így nyugost adj nekik Ovomaltint. Rengeteg vitamin van benne, és tök olyan íze van, mint a kakaónak. Bioboltban tuti van, de gondolom máshol is.
2012. máj. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mert hogy olvasni, hogy a kakaó élénkít, meg egyébként a tejről is, hogy napi fél liternél több tejet ne igyon a gyerek...Nem tudom mi az igaz, és állandó vita van, mert anyósom meg mindig ad neki ahányszor csak kér, ha nála van.
2012. máj. 23. 10:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Semennyit :)

Fél liter szerintem elmegy, több azért már nem kéne, ne víz helyett igya.

2012. máj. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Napi 3dl kakaót ihatnak csak. Tejet natúr kaphatnak, de kakaót nem kaphatnak többet. Mert akkor se víz se tea se kaja nem megy, csak a kakaó:(
2012. máj. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen nálunk is ez van, hogy evés helyett is azt inná csak.
2012. máj. 23. 10:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Náklunk is volt ilyen időszak, aztán elmúlt. Nálunk akkor volt ez nagyon erős mikor kistesó született, és mikor a kicsi szopott, a nagy kakaót kért. Mondjuk naői 5-6 dl-nél nem igazán kellene több.
2012. máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4-5 decit iszik a fiam (3 éves). Úgy, mint nálatok, reggel és este van kakaó 2-2,5 dl.

Ő is kevesli. Délután mikor felébred akkor is kér, sőt néha ebéd után is.

Ha adnám neki nem enni nagyon semmit, és így is alig eszik.

Ja meg nálunk hasfogó. Ha több kakaót iszik, akkor csak bogyókat kakil.

2012. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3,5 éves a gyerekem, hétköznap, ha ovi van, akkor reggel és este 2,5 deci kakaó (1 kiskanál nesquik-et teszek bele).

Hétvégén, mikor itthon van, nappali alvás előtt és után is kéri, szóval akkor 4-szer 2,5 deci.

Mivel az étkezését, alvását, emésztését nem zavarja, én megengedem neki.

2012. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!