Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi és milyen típusú...

Mennyi és milyen típusú édességet kap 2 éves gyereketek (naponta)?

Figyelt kérdés
Nem csak tipikus édességekre (pl. csoki) gondolok, hanem a "tágabb értelemben vett" édességekre is : túró rudi, tejszelet, puding, keksz, nápolyi, stb.
2010. jún. 4. 11:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Naponta keksz és gyümölcsjoghurt, inni kakaó.
2010. jún. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Túrórudi. 1 naponta. Puding talán ha 2 hetente van, keksz csak háztatási keksz. vasárnap van desszert az ebéd után abbólő is eszik. Csoki nincs, csak húsvétkor, mikuláskor, születésnapkor.
2010. jún. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Joghurt,krémtúro.Hetente ka vagy csokit,vagy maxi kinget turo rudit épp melyiket kéri.
2010. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Túró rudi, vagy kinder tejszelet, ez mindennap. Kb. 2 naponta gyümölcsjoghurt, néha kakaó. Egy héten kb. 3-4x tejbegríz a vacsi. Sokszor reggelire lekváros kenyér, vagy valamilyen péksütemény. Ebéd gyümölcsleves, vagy szilvás gombóc.

Ő elég rossz evő, az édes ízeket viszont szereti, így ezeket adom inkább neki. Már próbáltam, hogy nem adok neki semmi édeset, de akkor egy hétig is ellene pár falaton. Az édeset legalább megeszi.

Ő már 3 éves.

2010. jún. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

gyümölcsjoghurt ebéd után. ez lenne a 10órai, de ha de. enné, akkor nem ebédelne...

anyósom vesz neki túrórudit, azt kap kb 2 naponta 1-et uzsonna után. csoki, cukorka, minden "kinder" és dörmi kismackó kizárva. péksütit kap, hha kér, de abból is a túrósat eszi meg nagy ritkán.

2010. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha a gyümölcsjoghurt annak számít, akkor azt kap naponta, kétnaponta. Kb. hetente van egy kindertojás. Tipikusan utazáskor (kb. 3 órát megyünk nagymamához kb. 3 hetente) keksz vagy nápolyi (nassolja, elfoglalja vele magát, meg hát sajnos belelóg az utazás az ebédidőbe, szendvicset meg még otthon sem eszik). Szoktam én is gyümölcslevest, gombócokat, nudlit, ilyesmit főzni, mikor éppen ahhoz van kedvem. Kb. fél túrórudit eszik meg, ha az apjánál látja, de alapvetően nem szereti, meg a többi ilyen tejes édességet se igazán, a pudingot semmilyen változatában nem kéri. Nem szereti a Nutellát, a lekvárt, a mézet. Most, hogy így belegondolok, szinte alig eszik édességet. De nem azért, mert én nem adnék neki, ha kérné, hanem mert nem kéri. Inkább gyümölcsöt eszik. Ja, igen a Raffaello, abból kunyerált a múltkor, én kaptam alkalomra.
2010. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
a joghurt nem édesség,azért azt nem is írom,bár nincs még 2 éves,de kekszet kap szinte naponta 5-6 darabot,általában a felét eszi meg.túrórúdit 2-3 naponta.tejszeletet még nem kapott,pudingot is egyszer.megjegyzem nem azért mert édesség tiltó lennék,mert ha épp van itthon krémes vagy süti,mindig kap belőle,de mi nem veszünk nápolyikat,tejdesszerteket,pudingokat,valahogy erre nem költünk,így alakult.de imádja a lekváros palacsintát,és a gofrit amit magam sütök.Remélem ezért nem leszek leszidva.
2010. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Általában nem igazán szereti az édességeket, mondjuk nem is kap "boltit" túl sokat. Inkább, amit én sütök azt eszi. Így legalább én is tudom, mi van benne :) Nagyon csúszik a meggyes süti, piskóta tekercs, almás-fahéjas pite. Inkább ha megyünk hosszabb kocsiútra, akkor foglaljuk le ilyen nasikkal, amiket írtál.
2010. jún. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A gyümölcsjoghurtot szereti, bár az nem tipikus édesség. Háztartási kekszet szoktam nagyon ritkán adni neki. Túró rudit nem szereti. Kb. ennyi, nem akarom rászokatni az édességre, eszik még úgyis eleget életében.
2010. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Jó ötleteket írtatok. Éppen most szeretnék egy kicsit változtatni, mert nálunk nagyon csúszik a túró rudi, a tejszelet és a puding. Ezekből néha naponta több is előfordul (pl. 2 puding, vagy 1 tejszelet, 1 túró rudi). Viszont ezeken kívül más édességet nem eszik, szóval se csoki, se egyéb nass. Persze palacsintát, tejbegrízt azért igen, de ezt a főétkezések részeként.

2010. jún. 4. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!