Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a veszélye az irrogoscopia-...

Mi a veszélye az irrogoscopia-nak egy 4 éves gyereknél? Mennyire kellemetlen, fájdalmas a beavatkozás?

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Veszélye és kellemetlensége ugyanaz mint a felnőtteknél. Csak a pici még nem érti, hogy miért!A beöntő folyadék ( ha bárium akkor pár napig fehér lesz a széklet is)feszítése a kellemetlen és ezt a folyadékot bennt is kell tartania,ameddig tudja. Ürítés után még fel szokták tölteni levegővel, hát ez is tud feszíteni belülről. Sokat beszélgess vele előtte, hogy próbálja a folyadékot minnél tovább benntartani, annál jobb a vizsgálat. Kitartás a picurnak.
2012. máj. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt mindent leírnak:


[link]


Szerintem a veszélye ugyanaz mint a felnőtteknél. Minden szempontból kellemetlen vizsgálat, előtte, közben és utána is...:(

2012. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudom elképzelni, hogy akarják ezt megvalósítani egy 4 évesnél, mert ez aktív közreműködést igényel a pácienstől, és egy 4 éves még erre nem feltétlenül alkalmas.


Kérdezz rá másik orvosnál, hogy van-e másik megoldás arra, hogy megnézzék, hátha elkerülhető ez.


Amúgy elég kellemetlen a vizsgálat, feszít, és görcsöket is okozhat.


Jobbulást a kicsinek!

2012. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 4 évest elaltatnak ehhez a vizsgálathoz én úgy gondolom,ha igen nem érez semmit.Veszélyei mint a felnőtteknél.Felnőtt vizsgálatot láttam már,az elég fájdalmas,feszítő érzés.
2012. máj. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem fogom engedni, az tuti.
2012. jún. 12. 21:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Első vagyok!

Valószínű az orvosok átgondolták, hogy mi miatt kérjék a vizsgálatot. Ha kell és elég jól meg is indokolják akkor szerintem engedj az orvosoknak. Tumor kutatásnál, ill. különböző anyagcsere vizsgálatoknál kérik, amik meg nagyon fontos dolgok. A Te gyermeked és tudom, hogy fontos, de a gyermeked egészsége a legfontosabb. Sajnos én álltam már zokogva a gyermekem ágyánál és a műtétre én írtam alá a belegyező nyilatkozatot, de tudtam és tudom, hogy ez így volt a legjobb.

2012. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!