Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már valakinek ótvar a...

Volt már valakinek ótvar a gyermekén? Gyorsan elmúlt vagy sokáig tartott a kezelése?

Figyelt kérdés
2012. máj. 25. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak volt,bár már nagyon régen úgy kb 15 éve,18 most a fiam,úgy emlékszem egy bő hét alatt rendbe jött.Minden nap mentünk a dokihoz és kitisztította neki,bekente és bekötözte.
2012. máj. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kislányom pár hónaposan "szerezte be", kb. tízforintos nagyságú volt a felkarján, mikor dokinéni felírta neki a Baneocin kenőcsöt. Naponta kétszer kentem vele itthon, négy-öt nap alatt már csak a helye látszott, kb. két hét múlva már az sem.:)
2012. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly volt a fiamnak, most 10 éves. Lett egy pici seb, kentem neki mindennel, mondom elvakart egy csípést, de nagyon csúnya és nagy lett. Az alkarján volt. Elvittem orvoshoz, antibiotikumot kapott, minden nap tisztítás itthon, és kb másfél hét alatt elmúlt. Vigyázzatok, mert fertőző...
2012. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
21hós a lányom neki az orrlyukánál és az állán lett. Tegnap vittem dokihoz,ő mondta hogy ez az.Kapott antibiotikumot meg kenőcsöket. Azt hittem ez csak olyanoknál lesz akik keveset,tisztálkodnak,koszosak stb. Úgy szégyelltem mikor mondta,hogy ótvar. De,látom másokkal is megesik. Remélem gyorsan elmúlik,mert 1,5hós a tesója,félek nehogy elkapja. Tisztítottátok valamivel a sebet(vízen kivül) vagy csak menjen rá a kenőcs?
2012. máj. 25. 14:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, ne hogy azt hidd, hogy ritka, én is odavoltam ,de a doki mondta, hogy gyerekeknél nagyon gyakori.

Más neve is van, steptococcus fertőzés azt hiszem. Ez annyi, hogy egy pici sebet vagy csípést elvakar koszos kézzel, és kész.

Nekem kamillás vízzel kellett mosnom neki napi kétszer. Vigyázz, mert ha besebesedik, le kell áztatni a vart, mert alatta marad a baci. Utána jód, és le kell kötni. Ezt napi kétszer, háromszor. Ne engedd a tesó közelébe, mert könnyen el lehet kapni, nekem is van pici lányom, nem engedtem addig őket érintkezni.

2012. máj. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt, 6-8 hónapos kor körül. Pelenka alatt, lefedve elég nehezen gyógyult. Én először védőnőnek mutattam meg, ő gombának nézte, és amikor orvosnál jártunk már több kis foltunk volt. Csináld szorgalmasan, amit az orvos mond és nem lesz semmi gond. A kistesó nehéz kérdés, elég fertőző sajna.
2012. máj. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 verus2 válasza:
Semmit sem kell szégyellni, és most Svédországaban tanulok, és egy hete kaptam el a fertőzést. A kezelt sebek az államon már gyógyulnak, de sajnos pár napja újabbakat találtam a fenékhajlatban és a kézfejemen is. Az előbbi elég kellemetlen. Most csak azon gondolkozom, hogy visszamenjek-e az orvoshoz vagy sem...
2014. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!