Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezdjem a bilire szoktatást?

Hogy kezdjem a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés
kisfiam 19 hónapos még nem igazán beszél így azt h pisi vagy kaki nem tudja mondani de ami kell neki azt megmutassa hogy kezdjem a bilire szoktatást?

2012. máj. 28. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Apuka kezdje az udvarban pisiléssel, a kisfiúk imádják, hogy ők már úgy pisilnek mint apu. Innentől már csak 1 lépés, hogy a nagyfiúkon nincs pelus, és szólnak, ha bilizni szeretnének. Keresztfiamnak mondta az apukája, hogy most megyek, beülni a wc-re, te meg addig ülj addig a bilire, és ez bejött. Apa bent a wc-n, gyerek már szaladt a bilivel, hogy anya, anya segíts, én is ...
2012. máj. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

le tudja egyedül húzni a bugyit, nadrágot???

ha nem akkor még várnék míg legalább a pisit mondja, 19 hónaposan egyébként is nagyon kicsi még ehhez, de ha szólni és csinálni se tudja akkor....


persze a kertben majd ne adj rá pelust de igazán ősszel próbálnám csak meg :)

2012. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat azért akartam most mert ugyebár most jön a jó idő ilyenkor lehetne pelus nélkül
2012. máj. 28. 11:00
 4/9 anonim ***** válasza:

attól még lehet pelus nélkül, csak valószínűleg nem lesz idén szobatiszta.

persze esély azért van rá, van olyan baba aki korán szobatiszta lesz, igaz azok a babák általában nagyon korán beszélnek is, a homloklebeny érettségétől függ mindkettő, tehát a beszédből azért lehet következtetni, hogy megérett-e a szobatisztaságra :)

2012. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az én fiam már régen elmúlt 3, mire hajlandó volt állva pisilni, hiába látta a jó példát. Addig ült először a bilin, utána a vécészűkítőn.

Én adnék rá bugyipelenkát és időnként megpisiltetném, kérném, hogy szóljon, ha kell, ha becsurog, nem baj. Ha már tud szólni, csak akkor venném le a pelust róla.

Főleg azért, mert amint szólnak, rohanni kell bilizni, nem tudja tartogatni percekig, és ez utcán elég fura, vagy boltban. Viszont otthon, kertben mehet a kisgatya. Hátha motiválja, hogy nem kell a pelust cipelnie.

Sosem lehet tudni, mi jön be egy gyereknél, a Verdás bugyi vagy a jutalomcsoki, vagy csak úgy magától leszokik-e, próbálj ki mindent.

2012. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

A beszéd és a szobatisztaság nem függ össze. Az én fiam tavaly 20 hónaposan nappalra, és 23 hónaposan éjjelre is leszokott a pelusról, de akkor még egy kukkot sem mondott. Másképp jelzett. Pisinél fogta a kukacot, kakinál meg nyögött, mint aki nyom...

Én úgy csináltam, hogy levettem a pelust, aztán figyeltem. Első nap még pisilt minden hová. Aztán egyszer sikerült elkapnom, mikor a kukachoz kapott, gyorsan ráültettem a bilire, és onnantól többnyire bilibe pisilt. Persze idő kellett, míg megtanulta addig tartani, míg elért a biliig (kb. 2 hét). Az udvaron meg csak egyszerűen leguggolt, az állva pisilést később tanultuk...

Kaki a második nap este sikerült a bilibe, nagy üdvrivalgás, onnantól azzal egyszer sem volt baleset.

2012. máj. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6. válaszoló!

azért mert a te nem beszélő gyereked szobatiszta volt, attól még összefügg a kettő.

és pont ezért mondhatom, hogy a gyereked tudott volna beszélni csak nem akart :)


mint írtam a homloklebeny felel mindkettőért, mikor az beérik akkor egyszerre válik körülbelül éretté mindkettőre.

innentől a szülőn múlik a legtöbb esetben, főleg a szobatisztaság.

de attl még köze van a kettőnek egymáshoz, csak nálatok egy szélsőségesebb eset volt, gondolom minden pici mozdulatából tudtad, hogy mit szeretne, igaz? :)

2012. máj. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Nem függ össze. Ugyanis a gyerekek nem csak beszéddel tudják jelezni ha valamit szeretnének, akinek van gyereke, őszintén csodálom hogy erre nem jött még rá...........vagy van gyerek, aki nem jelez semmit, amíg nem tud beszélni? Fura.


A fontos az, hogy jelezni tudja, hogy kell neki. Mindegy hogy mondja vagy mutatja. Akkor van rá kész, ha TUDATOSAN jelzi neked, hogy bilire kell ülnie. Ez van amelyik gyereknél 3 éves kor, van amelyiknél már sokkal korábban. Tudom, mert tapasztaltam. Ma divatelv, hogy "óó, 3 éves kor alatt meg se próbáld", de ez általában csak a napjainkban dívó "tartsuk minél tovább babává a gyereket, nehogy idejekorán ne babázhassunk, hanem felfogjuk, hogy KISGYERMEK lett a babából" klub jelmondata. (tudod, akik 3 éves korig szoptatnak, mondván az anyatej az kell ekkor is, nem tanítják semmire, mondván úgysem érti, stb. stb......)


Személy szerint úgy gondolom, minden anya ismeri a gyerekét, ha te úgy látod kész rá, elemi hiba lenne visszafogni a fejlődésben, csak mert azt tanácsolják hogy "áhh, úgyse képes rá".

De igen. Ha a szülő nem fogja szándékosan vissza, akkor igen.

2012. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyen kisbabával még sehogy ne kezdd a bilire szoktatást!
2012. máj. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!