Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 27 hónaposnak futóbicikli...

27 hónaposnak futóbicikli vagy rendes 12"-es bicikli?

Figyelt kérdés
Melyik miért? Vagy éppen miért nem?

2012. máj. 29. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 3 év körül ráér 12-es bicót kapni, addig is a futót ajánlom.

Még nem olyan erősek a lábai, nem tudná rendesen hajtani a rendes biciklit, talán nem lenne sikerélménye.

2012. máj. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a lányom 3 évesen kapta meg az első bicóját, (14-es, decathlonos B'Twin)

a fiam most 2,5 éves, gond nélkül teker ugyanezzel a bicóval

egyiküknek sem volt futóbicaja


ugyanakkor az unokahúgom tavaly tavasszal lett 4 éves és csak most tanult meg vele menni. neki volt kb 2 éves korától futóbicaja, arra hamar rákapott és nagyon szerette :)

2012. máj. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
boc, úgy értettem ,hogy 4 évesen tanult meg bicajozni
2012. máj. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem írta az előző válaszoló h azokon a bicajokon volt-e pótkerék. Úgy gondolom, hogy ha tud is vele menni, tudja tekerni, egyensúlyozni és fékezni elég bonyolult lehet egy 2,5 évesnek. Én a futóbringára szavaznék, de te ismered a legjobban a gyerekedet. Az enyém két éves kora óta megy a futóbringával, szélsebesen és nagyon ügyesen. Úgy tervezem, 4 éves korára kap majd rendes bringát pótkerék nélkül. Addigra már biztosan elég ügyes, h a mozgását összerendezze (tekerés, egyensúlyozás, kormányzás, fékezés, és a járókelők szemmeltartása) Nálunk az is szempont, h alapvetően nem gyalogol, hanem bicajjal jön, ezt normál bringával nem tudom jelenleg elképzelni. A futót pl könnyen felkapom bárhol, bármikor, pl az úton való átkeléskor, és fogom a gyerekem kezét.
2012. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok

van hozzá pótkerék, de anélkül használta a lányom is és most a fiam is. ez ráadásul nem kontrafékes, hanem fékkar van a kormányon, kb két hétig lábbal fékezett rajta mint anno a motoron, de aztán ráérzett a fékkarra és onnantól rendesen használja.

Gyereke válogatja, ő elég jó mozgású, a nővére 2,5 évesen nem tudta volna így használni ezt a bicajt.


no igen, ez nehezebb, mint a futóbicajok, de mi alapvetően sétálósok vagyunk. A bicózás külön program és olyankor mind kétkeréken megyünk :) A nagyobbal már gyakoroltunk városi forgalomban is, a kicsivel még csak a lakótelepen és a parkban, erdőben szoktunk gurulni.

2012. máj. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én futóbicajt vettem neki 3. szülinapjára, hamar ráérzett imádta, most 4 éves simán átült a pótkerék nélküli bicajra. Eleinte persze furcsa volt neki, de 2-3 nap alatt belejött, úgyhogy nem kellett tanítgatni pótkerék nélkül bringázni.

Én a futóra szavazok, sokkal jobban fejleszti az egyensúly érzéküket, mint a sima pótkerekes.

2012. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is a futóra szavazok először. Mi is megvettük a lányomnak két éves kora után, bő egy évig használta, és 3,5 évesen második próbálkozásra gond nélkül tekerte a 12"-es bicajt pótkerék nélkül. Nagyon jól megtanult egyensúlyozni a futóval, amikor elfáradt vele, csak felkaptam a bringát, nagyon szerettük.
2012. máj. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fiam 2,5 évesen kapta a futóbiciklijét. Nagyon ügyesen ment, vele, száguldozott, élvezte nagyon. Most 3,5 éves, a hétvégén vettünk neki pedálos bicajt. Háát, mintha mindent elfelejtett volna. Tekerni tekeri, de még kormányozni sem tud vele, állandóan belemegy a bokorba. Ráadásul képes volt a pótkerékkel együtt is elesni. Úgy csinál, mintha soha nem ült volna biciklin. Pedig a futóbiciklivel olyan ügyes volt. Szóval, nekünk semmit sem segített a futóbicaj, kár volt megvenni. :)
2012. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!