Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a 4 évesemmel?...

Mit csináljak a 4 évesemmel? Alvás kérdés!

Figyelt kérdés

Oviba jár, de ebéd után el kell hoznom, mert a kicsivel itthon vagyok. Hulla fáradt mire haza érünk, magától megy a szobájába aludni, még le sem ér a párnára a feje, de már alszik. Ezzel nem is lenne gond, de este még 10 órakor is fenn ugrál, nem hajlandó aludni, pedig csak 1 órát hagyom. Reggel persze alig bírom kirázni az ágyból 7 órakor. Ha nagy nehezen ébren tudom tartani akkor elalszik fél 8-kor este és húzza reggelig, de ez nagyon ritka. Ha nem alszik látom rajt hogy hiányzik neki a délutáni szundi, mert 5 után már alig bírok vele.

Van erre megoldás?



2012. máj. 29. 15:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem értem az ilyen ovikat. Azért mert van egy kicsi babád is, miért kell a nagyot hazahozni? Hála isten nálunk nincs ilyen.. Nem tudod otthagyni a nagyot? Délutánonként hagyd egy fél órát aludni, ha arra van szüksége, aztán nyomás ki a játszótérre, az udvarra vagy járasd valamijen sportra. Mindenképp le kell neki fáradnia.

Legyen meg a szokásos napirendje alvás szempontjából is. Reggel 7kor legyen mindennap a kelés. A délután szundi is mindig ugyanakkor legyen. Pl. mindennap fél2-2ig vagy hasonlók. És az esti lefekvés is. A fürdés lehet akár 2 órával a fekvés előtt is, nem tudom hogy szoktátok, de ez nekünk segített. 7kor levendulás meleg fürcsi, és utána már semmi olyan játék nincs, amitől bepörög. Olvasgatás az ágyban vagy hasonlók. Este már ne legyen TV sem. Mondjuk 9 órakor pedig, ha tetszik neki, ha nem, fekvés. Akár tehetsz szintén levendulás párologtatót is a szobájába, nekünk ez nagyon bevállt. Előbb utóbb meg fogja ezt szokni. De akár hogy is van, a délutáni szundija legyen csak meg. Ha már nem lenne rá szüksége, akkor nem is akarna aludni.

Nektek pedig kitartás :)

2012. máj. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!