Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehetne egy 3-4 éves...

Hogyan lehetne egy 3-4 éves kislányt megtanítani orrot fújni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 29. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, nálunk sem megy. Hála Isten sokat nem volt időnk gyakorolni, nem volt annyit beteg, viszont a porszívó orrszívó már nagy barátunk (tényleg, szereti), úgyhogy nem is akarja megtanulni hogy kell kifújni.

Bocs az off-ért.

2012. máj. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hú én már kb. másfél évesen megtanítottam neki, egy ideig eltartott, ha jól emlékszem odatettem a zsepit és mondtam hogy fújjon jó nagyot az orrával, na persze mindig csak szívta, el tartott egy ideig de aztán rájött :) szerintem egy nagyobb kisgyerek hamarabb megérti hogy kell!
2012. máj. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Enyém már2 évesen tudott orrot fújni, aztán 3 évesen egy időre elfelejtette (ne kérdezd, hogy csinálta, de vagy fél évig nem ment neki).

Aztán megtanítottam.

Gurigáztam kis vattagolyókat és egy hosszú tálca egyik végére tettem azokat. Az volt a feladat, hogy a tálca egyik végéből a másik végébe (hosszú irányba) fújja át a vattagolyókat az orrlyukával.

Ez a játék tetszett is neki és az orron fújás is újra megy végre :)

2012. máj. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3.vagyok

Egyébként oké az orrszívó porszívó, de ha az oviban szükség van orrfújásra, azért nem árt, ha tudja a gyerek. Szerencsére az enyém is ritkán orrfolyós (talán ezért is felejtette el az orrfújást egy időre).

2012. máj. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Háromévesem se tudja kifújnni. A száján fújja, de közben a hangot is adja hozzá, ahogy kell, és mivel a pzs-től nem látszik az egész művelet, a külső személelő számára megtévesztésig olyan, mintha kifújta volna az orrát :)


Azt mondják, gyertyával kell gyakorolni, úgy, hogy a gyertyát fújja el az orrával. Nagyon vigyázva persze, és csak Anya foghatja a gyertyát. Frufrut eltűzni. Még nem ültettem át az elméletet a gyakorlatba, de ezt fogom tenni.

2012. máj. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 3. válaszoló módszerével tanítottam meg neki, csak ping pong labdával, ez nem tűz és talán könnyebben gurul, így hamarabb van sikerélménye a gyereknek. Nekünk nagyon hamar ment.
2012. máj. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!