Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam cumisüveggel...

3 éves kisfiam cumisüveggel és a kezem simogatásával alszik el. Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
Egy vagy két cumisüveg teával alszik el. Napközben már pelenka se kell lassan egy éve. Éjszaka nem szól hogy pisilni kell. Hogyan szoktassam le???

2012. máj. 29. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:

akkor neki a cumisüveg olyan, mint másnak a cumi vagy egy plüss? mert ha így van, akkor passz, nem tudom, az enyémtől ezeket nem lehetne elvenni az tuti

viszont 1-2 üveg cumisüvegnyi tea lefekvés előtt- ha van benne cukor - baromira ne tesz jót a fogaknak, el fognak romlani :(

ha nem tudod tőle elvenni, akkor legalább cukrot ne tegyél bele

2012. máj. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Cumisüveg nélkül nem tud elaludni. Legalábbis ritkán ahhoz nagyon fáradtnak kell lennie hogy egy mesén elaludjon.

Mézes teát iszik, és éjszaka is felébred (akár 3-4 szer) kéri a teáját.

2012. máj. 31. 09:44
 3/7 anonim ***** válasza:

A méz is ugyanúgy rontja a fogait. Szerintem csak sima vizet tegyél a cumisüvegbe. Abból biztos nem fog 2 üveggel meginni. És akkor az éjszakai szobatisztaság is megoldódhat. És pár nap/ hét múlva a cumisüveget is elvenném tőle.

Honnan tudod, hogy nem tud nélküle elaludni? Biztos nem lesz ébren reggelig. Nem lesz egyszerű, de egyszer úgyis el kell venni. Korábban könnyebb lett volna.

Persze azért mond el neki, hogy nemsokára ovis lesz és az ovisok már nem használnak cumisüveget stb., hátha magától leszokik róla. De ha nem akkor neked kell beavatkozni.

A fiamnak 2 évesen vitte el a húsvéti nyuszi a cumiját (cumisüveget már 10 hónapos kora óta nem adok neki). Első pár este kb 1 órával később fektettem le és még utána is jó sokáig simogattam és meséltem ,de végül elaludt. Már nagyon ki volt merülve. Aztán visszaálltunk a régi lefekvési időhöz.

2012. jún. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

lefekvési időhöz.

Köszi a választ!

Régebben úgy volt hogy megivott egy üveg teát utána vizet tettem neki, de azt egy idő után megunta. Azt mondta hogy még teát kér. Lehet hogy itt IS elrontottuk hogy nem hagytuk sírni. Igazából már most se azzal alszik el, csak az kell neki. Ha lecsukom a villanyt hogy mostmár alvás van ő azt mondja hogy jó, de cumi is kell. És hisztizik. Utána megissza mikor mennyit, és utána forgolódik, macerálja a kezem, nézi a tv-t és elalszik. Valamivel én is megpróbálkozok majd. Remélem minél hamarabb leszokunk!

2012. jún. 2. 19:29
 5/7 anonim ***** válasza:

A mézes teát mindenképp el kell felejteni

A teában lévő tenin ugyanolyan élénkítő hatású mint a koffein

a méz cukortartalma meg hirtelen megdobja a vércukorszintet amitől pár percig nagyon energikusnak érzi magát az ember.

Nem csoda hogy forgolódik ha többször újra töltöd a teáját, meg ég a tévé.

2012. jún. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megoldódott a dolog. Elvitte a kukásautó a cuminkat. Az első pár altatás kicsit tovább tartott. Kereste a cumiját. De most már nem hisztizik, szépen lefekszünk, mi nézzük a tv-t ő pedig elalszik. Éjszaka ha szomjas, ritkán felkel kér egy kis vizet vagy egy kis teát, amit a csőrős pohárból adok neki. A pelenka még maradt. Néha bepisil, de van amikor szárazan veszem le a pelust, vagy van amikor szól. Egyébként gyümölcs teát adok neki, szerintem ebbe semmi káros dolog nincs!?
2012. jún. 29. 06:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok a leszoktatáshoz.

Amúgy nem mondom hogy a tea káros csak az esti altatáshoz nem túl praktikus, a máz meg egyáltalán nem szükséges nagyon valószínű hogy csak az édes íz miatt kéri nem pedig azért mert tényleg szomjas lenne akkor a vizet is meginná.

2012. jún. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!