Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az oviban törvényszerű, hogy...

Az oviban törvényszerű, hogy állandóan beteg lesz?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 3 éves, szeptemberben kezdi az ovit. Egyáltalán nem beteges, nagyon stramm kis kölök, egész életében eddig talán háromszor volt lázas, több mint 1 éve új gyerekorvosunk van, de mi még nem is láttuk szerencsére :) Sőt márciusban hazahoztam az influenzát, a munkahelyemen mindenki kidőlt, és a kisfiam nem kapta el, semmi baja nem lett, pedig nincs oltva. (nem is értettem, hogy létezik ez)

Viszont az óvodában azt mondták, hogy készüljek fel rá, hogy minden héten! beteg lesz. Ez tényleg így lesz? Törvényszerű, hogy ha bekerülnek a közösségbe, akkor állandóan betegek lesznek? Mindenki?



2012. máj. 30. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam szeptemberben kezdte az ovit,ő is amióta megszületett egyszer elkapta a calici vírus, úgy hogy hányt ,hasmenése nem volt utána elkaptam én tőle aztán az apja,és ezen kívül egyszer volt lázas amikor jött az első foga.Amióta ovis azaz 8 hónapja ,egyszer lázas volt is köhögött és egyszer csak úgy lázas.Szerintem nem igaz amit az óvónéni mond(én véleményem)Sőt bárányhimlő is volt az oviba ,elég sokan elkapták a fiam még nem,hiába vártam legyen túl rajta:)
2012. máj. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű, de jó esély van rá. Az én kislányom sem volt beteges korábban. Évente max. 1-2 kisebb megfázás. Tavaly szeptemberben kezdte az ovit, a 3. napra lebetegedett.

Szeptembertől áprilisig havonta 2x beteg volt. Nem nagy dolgokról volt szó, köhögés, orrfolyás, de már azt hittem megbolondulok. Szóval Ő sem kapott el semmi komolyabbat, pedig nálunk is volt a skarláttól kezdve a hányás-hasmenésig minden. De ez az alap köhögés szinte folyamatos volt.

Sok függ attól, hogy milyen szülők vannak az oviban. Hozzánk sokan hordják be a gyereket betegen, vagy félig gyógyultan. Volt olyan gyerek, aki mellettem hányta össze magát a folyosón, másnap simán bent volt.

És több olyan körzeti orvos is van, akik csak odaadják anyukának az igazolást, hogy majd anyuka töltse ki, ha úgy gondolja már vinné a gyereket.

AZ év eleji egészséges igazolásokat is az asszisztens osztogatja úgy, hogy a gyerek ott sincs.


Szóval attól, hogy "stramm kis kölök", még lehet beteges sajnos az oviban.

2012. máj. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ovikezdés előtt párszor volt beteg lányom, kb 4-szer (torok, mandula), ezek a 2. és a 3. szülinap között.

De amióta ovis, csak 1-szer volt (dec-ben kezdte), és az az 1 is még dec-ben.

Január óta egyszer sem hiányzott betegség miatt, csak akkor, ha én nem akartam, hogy menjen. Január óta 2-szer folyt az orra 1 hétig, de nem a bacis orrfolyás, ezzel járhatott is oviba. Még volt valami pár napos köhögése is, de pont akkor a márciusi 4 napos ünnep volt, de ezzel is mehetett volna oviba, annyira jelentéktelen volt.

2012. máj. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű. A lányom 3 éve ovis, ezalatt 2*2 napot hiányzott kötőhártyagyuszi miatt, és 1,5 hetet kitartó nátha miatt. Ezeken kívül nem volt beteg.
2012. máj. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, az én tapasztalatom az, hogy IGEN, törvényszerű :-) de kívánom, hogy nektek az előző válaszolókéhoz hasonló legyen, vagyis ne legyen beteges.
2012. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Törvényszerűnek nem törvényszerű, de van rá esély. Nagy százalékban úgy van, ahogy mondták, hogy 1 hét ovi, 2 hét otthon. Mondjuk az talán jó jel a jövőre nézve, hogy nem kapta el az influenzát tőled, de azért mérget se vennék rá, hogy nem lesz beteges akkor. Gondolom te azért figyeltél, hogy nem nagyon puszilgattad akkor, sűrűn mostál kezet, nem tüsszentettél az arcába stb. Na most ez egy oviban nem így van. Beletüsszent egyik gyerek a másik arcába, a szájához nyúl taknyos kézzel stb. Az én lányom a bölcsiből majdnem végig hiányzott, olyan beteges volt, 8 antibiotikum kellett abban az idényben. Idén oviban már csak egyre volt szükség és lényegesen tovább bírja, megedződött. De még most is voltak télen fülgyulladások, köhögések, hörghurut, láz stb. 4 éves kislány anyukája.
2012. máj. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!