Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok a játszótéren nasit...

Szoktatok a játszótéren nasit adni a gyereketeknek? Félrevonulva vagy játék közben?

Figyelt kérdés
Én úgy szoktattam a fiamat, hogy a játszótéren nem eszünk, de ha mégis megéhezik, akkor egy padra félreülünk, kap pár szem kekszet, és mehet vissza játszani. De sokszor látok gyerekeket, akik a hintán, a homokozóban esznek, de olyan is volt, hogy a gyerek csúszdázott, anyukája meg lentről nyújtogatta neki a kifli falatkákat. Szerintem ez veszélyes is, és nem is illik. De amin kiakadtam, az tegnap történt: fiam a házikóban játszott, amikor odament mellé egy kisgyerek egy nagy zacskó keksszel a kezében, abból eszegetett. Direkt ott álldogált mellette, le is ült mellé, de persze nem kínálta meg. Fiamnak meg megszűnt létezni a világ, csak a kekszet bámulta, folyt a nyála, de nem mert kérni. Én nem mondhattam a kisgyereknek, hogy adjon már belőle az enyémnek, inkább próbáltam a fiam elcsábítani más játékhoz, mondtam neki, hogy a padon adok neki én is kekszet, de nem mozdult, csak a zacskót nézte. 10 perc eltelt így, aztán kérdeztem a fiút, hogy ők nem szoktak evés közben félreülni? Ezt valószínű, hogy meghallotta az anyja, mert hirtelen ott termett, és megkínálta a fiamat. Megköszöntük, és utána inkább nagy nehezen eljöttünk onnan. Hogy kellett ezt volna kezelnem? Tanítsam meg a fiamnak, hogy ha akar valamiből, akkor kérjen? Mert arra várhat, hogy megkínálják:( Szóval nem értem miért kell a játszótér közepén enni... Ja, olyan is volt, hogy anyuka-apuka a homokozó szélén ülve egy zacskó csipszet eszegettek, a gyerekeknek a homokozóban meg folyt a nyáluk, de nem zavartatták magukat...
2012. máj. 31. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te teljesen jól csinálod. Játék közben nem eszik a gyerekem, mert egy rossz mozdulat, és máris megvan a baj, félrenyelhet, stb. Ha éhes, akkor leül vagy megáll, megeszi és mehet tovább.
2012. máj. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sose vittünk játszóra nasit. Mielőtt indultunk eszünk itthon. Sose éhezett meg a játszón. De ha éhes lenne, valamit vennék neki, és azt megeszi egy padon ülve. De nem a homokozóba vagy játék közben.
2012. máj. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Mi szoktunk a játszótér " közepén enni" de lányom megkínál mindenkit, ha nem, szólok neki hogy adjon annak aki mellette van, vagy nézi.

Nagyobb gyerekek is szoktak lenni a játszótéren, akik a padra leteszik a Kekszet, ropit, oda mennek , vesznek egyet szaladgálas közben megeszik.

Van hogy nem viszünk, másnál van, lányom van hogy odakuncsorog, és megkínálják:) Ez nekem néha olyan ciki, de ha meg úgy nézem, mi is adunk:)

Sokszor keresi nagyobbak társaságát, a múltkor volt egy kisebbségi Mami, 3 unokával, a lányom beállt a nagy lányok közé rohangálni, követte őket, be is vették a játékba, majd oda ment velük a padhoz a Mamihoz, aki neki is osztott kekszet, pedig soha nem is láttuk még őket!

De sokszor vannak akik nem kínálják meg, ő meg csak nézi, akkor elhívom onnét, de épp ezért 1 kis csokit, vagy pár szem kekszet egy zacsiba teszek, amit bedobok a táskámba mikor megyünk a játszótérre, hogy legyen neki is.

Merjen kérni szerintem, mert "néma gyereknek az anyja sem érti a szavát" aztán vagy adnak vagy sem, mert van hogy hiába ott a saját, a másé csábítóbb, vagy pedig oda adom a miénket, és cseréljenek:)

2012. máj. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
elötte eszünk,nasi meg nincs,itthon se nagyon oda meg játszani megyünk nem nasizni.mindenkinek nem adhat az ember,és akarva akaratlanul rossz érzés alakul ki abba a gyerekbe aki nem eszik.hála itt ezen a játszótéren az nem is divat.tényleg játszani megyünk,és együtt lenni.az oviba se esznek kint az udvaron.és játszás közben sem,leülnek és esznek,ha játszani akarnak otthagyják az ételt ez itthon is igy van.
2012. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktunk kaját vinni, csak innivalót.

1. Csupa kosz, olyan kézzel ne egyen. (kissé luxusnak tartom, hogy két percenként tisztítsam a kezét azért, hogy nasizhasson)

2. Rohangálás, hancúrozás közben ne egyen, nehogy félrenyeljen.


Magától nem is igényli a kaját játszóterezéskor, de ha valaki majszol, akkor tuti, hogy ott fog legyeskedni, ha meg kap, akkor visszajár, én meg csinálhatok bármit.

Ezért utálom, ha a játszón etetnek. Nem igaz, hogy nem bírnak ki egy órát keksz nélkül. Ha meg mégis kell, mert mondjuk kisbabával vannak vagy cukorbeteg, akkor igen, vonuljanak félre, ne szívassák a többi gyereket!

2012. máj. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nálunk szokott lenni nasi,pont azért mert mások esznek,a fiam megkívánja,nekem meg ég a pofám,ha nálunk nincs semmi,ezért nem tudom visszakínálni.kuki vagy keksz
2012. máj. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Hajj... az én fiam nagyon válogatós, szinte sosem hajlandó főtt ételt enni. Mindenki bölcs tanácsa: ne nasizzon! Én ezt be is tartom: 8kor reggeli, délben ebéd - lenne.

De a játszótéren minden 3. gyerek kekszet, kukit, turórudit, vaniliáskarikát, csipszet és hasonlókat eszik, vagy csak egy padon ülő nagymama hirtelen előkapja a háta mögül a házisütit és kedvesen megkínálja.

Ha engedem, legtöbbször lőttek az ebédnek, ha nem engedem, ordítva ráncigálhatom haza. Már nagyon utálom ezt az egészet :(


Szóval nekem az a bajom, hogy miért kell kínálgatni? Az is megfordult a fejemben, hogy mi lehet a bizonyos ételekre érzékeny (pl. glutén, tojás) gyerekekkel és anyukáikkal? Szerintem borzasztó ez az egész játszótéri kajáltatás - üljenek félre vagy minimum kérdezzék meg a másik anyukát, szabad-e...

2012. máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk egyébként sincs nasi, 2 étkezés között megyünk a játszótérre. nem is értem mit keres a játszótéren chipsz meg keksz meg egyéb nasik.

az oké ha a gyerek megéhezik akkor leülnek egy padra és elmajszol egy kiflit, almát vagy valami ételt, de az engem bosszant mikor egy zacskó chipszel, cukorkával sétál körbe körbe a gyerek :O

az is idegesít ha a gyerek nem kínálja meg, mert szegény megkívánja, naná. de az is idegesít ha megkívánja mert mi nem eszünk ilyeneket...


sajnos nem mindenkinek van ahhoz esze, hogy ne a játszótéren tömje ilyenekkel a gyerekét :(

2012. máj. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi néha kint uzsonnázunk, mert ha mondjuk 3-kor kel és 4-re kimegyünk, akkor esélyünk sincs máshogy megoldani. Én pont azt nem szeretem, ha megkínálják, mert mi nem szoktunk kekszet, csokit és kukit enni, mert rossz evő és az csak elveszi a helyet az értékesebb ételek elől.
2012. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Látom most itt mindenki kipanaszkodja magát... :) Hát, akkor én is.

Én igyekszem nem etetni a játszótéren, pont azért, hogy rendesen ebédeljenek. Illetve mostanában rászoktam, hogy almát viszek, mert otthon nincs kedvük gyümölcsöt enni (2 falat után rá se néznek), viszont a játszótéri "nasizás" kapcsán fejenként egy almát simán megesznek!! És ebből nem ciki annyira megkínálni más gyereket, mert hát legalább egészséges.

Pár napja viszont kiakadtam egy nagymamán. Pufival nasiztatta az unokát, persze a gyerekeim nézték a zacsit. A néni nagyon kedvesen rögtön megkínálta őket, én hülye meg elfogadtam. Megköszöntük, stb. Aztán megint megkínálta őket, és megint és megint. Gyakorlatilag a fél zacskót az én 2 gyerekem ette meg, természetesen ebéd előtt. Én meg panaszkodtam a néninek, hogy milyen rossz evő a nagy és nem szabadna ilyesmit enniük, meg köszönjük, többet már ne tessék adni... A néni nem vette a lapot!! Aztán ahogy beszélgettünk, az is kiderült, hogy az unokáját se szabadna ilyesmivel etetnie, mert az anyuka mindig kiakad mikor kiderül mit adott a nagyi... Rettenet.

2012. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!