Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megjön a kedve az evéshez, ha...

Megjön a kedve az evéshez, ha egy nap kiéheztetem 16 hónapos gyermekemet?

Figyelt kérdés

már nagyon elegem van, hogy nem eszik. Ha reggel 9kor evett, se ebéd, se uzsonna, elegem van.

Most már a kedvenceit sem eszi meg, amit korábban falt.


mi van, ha ma csak 9kor evett, most ebédelni sem akart, és nem adok neki uzsonnát, hanem majd este kap.


le fog fogyni? mert amúgy sem nagy súlyú


2012. máj. 31. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Kínálni kell.

Az nagyon rossz ötlet, hogy még csak meg sem akarod kínálni. Eszik ha akar, de ne legyen olyan nem ehet!

2012. máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Kisbabát éheztetni, te normális vagy, már bocsánat? Ha ennyire nincs étvágya, akkor inkább el kéne vinni orvoshoz, mert ez lehet valami betegség miatt is.
2012. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Még jobban összeugrik a gyomra, és igen, a súlya is csökkenhet. Vsz. fogzásról van szó, nem?

A gyerekorvostól, védőnőtől kérj tanácsot, akik ismerik a kicsidet, és nyilván tudnak mit mondani erre a nem evésre, ami tényleg nem jó így.

2012. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Az én fiam 15 hónapos lesz, mostanában ő sem akar enni, pedig eddig nagyon jó evő volt. Azt tudom javasolni, hogy ne csinálj belőle központi kérdést, kínáld meg, ha eszik akkor jó, ha nem akkor majd később. Az a legrosszabb, amit tehetsz, hogy "rohangálsz" utána az étellel, hogy csak egy kis falatot...annál inkább nem fog enni, de azt sem lehet, hogy meg sem kínálod. Éhen halni nem fog, annyit eszik amennyire szüksége van. Nehéz én tudom, mert hasonló helyzetbe vagyunk.
2012. máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

gyermekorvos azt mondta tegnap, hogy ritkábban kínáljam, hogy érezze az éhséget. Hisz azt tény, hogy mivel keveset eszik, mindig gyakran adtam enki.

nem evett sosem jól, de amit mostanság művel.


neked milyen lenne kedves nem tudom hányadik válaszoló, ha gyermeked reggel csak 1 szelet kenyeret enne és utána csak este 7kor még egyet? Ilyen nincs, hogy ennyire nem éhes? Vérvétel rendben!!


ha fogzik, akkor csak tejpépet eszik, azt már kiismertem.

2012. máj. 31. 13:00
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
NE,NE,NE éheztesd! lehet hogy jön a foga, vagy a frontok miatt nem eszik úgy. Próbálj neki több fajta ételt kínálni, lehet hogy már herótja van az idáig kínáltaktól. Próbálj neki egy kis kukit,sós kekszet kínálni ha nem akar enni, legalább valami legyen a gyomrában.
2012. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudom mit érzel, az enyém is ezt csinálja. Ő már 20 hónapos.

Akinek normálisan eszik a gyereke, az nem tudja ezt a problémát átérezni.

Próbáld adni neki a Béres cseppet, nekünk az bevált, javított az étvágyán.

Szerintem ne éheztesd ki, mindig kínáld meg valamivel.

Mostanában a fiam a tízórait és az uzsit játék közben eszi meg. Tegnap pl. mondta, hogy melegszendvicset kér, Megcsináltam neki, az székben ülve egy falatot sem evett. Bement játszani, simán csak letettem a tányért az asztalra, és szép lassan elfogyott a kaja.

Ebben a korban jellemző, hogy "nem érnek rá" enni.

2012. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

valami könnyű, pépeset próbáltál?

pl. pudingot hátha enne

az enyémnél bevált mikor makacsul nem akart semmit enni

2012. máj. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

tegnap kezdtem el adni a Béres Cseppet orvos tanácsára.

de akkor én is azt fogom tenni, hogy leteszem elé egy kis baba asztalkára az ételt. Hátha


nem könnyű ez tény, az e nem evés dolog igen bosszantó tud lenni, nagyon aggasztó hosszútávon. Akinek nincs ilyen probléma, az tényleg nem tudja, milyen rossz is ez.

2012. máj. 31. 13:12
 10/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Megírnád hogy hány cm, kg a gyereked?

Csak kíváncsiság!

köszi

2012. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!