Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megjön a kedve az evéshez, ha...

Megjön a kedve az evéshez, ha egy nap kiéheztetem 16 hónapos gyermekemet?

Figyelt kérdés

már nagyon elegem van, hogy nem eszik. Ha reggel 9kor evett, se ebéd, se uzsonna, elegem van.

Most már a kedvenceit sem eszi meg, amit korábban falt.


mi van, ha ma csak 9kor evett, most ebédelni sem akart, és nem adok neki uzsonnát, hanem majd este kap.


le fog fogyni? mert amúgy sem nagy súlyú


2012. máj. 31. 12:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

szia, sztem nem jön meg tőle a kedve, ne strapáld magad. Amúgy meg igaz, hogy nem ér rá enni...:-) mert mennie kell.

Nekem 21 hós a lányom, ugynezt végigjátszottuk, és kb. 3-4 hónapja mondtam, hogy jó, akkor itt befejeztem, mert begolyózok már, "tojok rá, hogy eszik, vagy sem".

Minden nap adom neki úgy ahogy szoktuk, időben ugyanakkor, leültetem, megkínálom, kb. 5 percet próbálkozom, és utána mondom neki nyugodtan(de tényleg nyugodtan, mert ha érzi hogy ideges vagyok, egyből elkezd sírni mint a záporeső, mert biztos úgy éli meg, hogy haragszom rá, ami igaz is sajnos...): Jó, ha nem kérsz, akkor egészségedre, anya megeszi. na, ez bevált, mert van hogy kezd mondnai, hogy nem, nem, és tátja a száját.

ha nem eszik 5 percig, akkor elveszem tőle, és a köv. étkezésnél újra adk neki, mint ha mi sem lenne.

Mondjuk ami nekem bevált, hogy reggel megissza a tejet, és tízóraira csak max egy pici almát, vagy vmi sós pufit/ropit kap, így általában mostmár ebédre eszik rendesen.

ha mégsem, akkor uzsira is csak 1 joghurt, és akkor meg úgy bevacsizik, hogy csak na...

Tehát végülis én is kiéheztetem, mert csökkentem az adagját az tízórainak, meg az uzsinak, de sztem azt ne csináld, hogy semmit se adsz neki. Adj egy kekszet a kezéba, és elégedj meg azzal...

2012. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
15%

Éheztetés egy nagy baromság, más nem történik, mint leáll az emésztése és még durva szorulása is lesz.

Szokj hozzá, hogy a gyereked keveset eszik, épp itt az ideje. Nem fog a szemed előtt éhen halni. Néha kínáld meg, aztán ennyi. Nem minden gyerek zabagép, valakinek ennyi elég, hogy reggel 9-kor eszik, utána meg csak uzsizik.

Ne erőltesd, hanem segíts neki.

Feltételezem síkideg vagy minden étkezésnél, emiatt mégis mit gondolsz, miért jönne meg a kedve a kajáláshoz???

Ne haragudj, nem megbántani akarlak, de neked kell változnod, nem a gyerekednek.

Türelem türelem.

2012. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

utolsó, mintha teljes egészében én lennék, csakis én lennék a hibás??

Szerinted egy rosszevő gyermeket egyből sikídegesen kezdenek el etetni? Nyílván akkor válunk már tök ideggé, amikor már hetek, hónapok óta nem eszik jól.

Ez egy folyamat, nem indul egyből rágörcsöléssel.

Amikor nyugodt voltam, akkor sem evett.


köszönöm a többi választ is.

2012. máj. 31. 13:24
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem lennél síkideg, nem írnál ki ilyen kérdést, ilyen szavakkal (már nagyon elegem van, stb)

Van tapasztalatom, a gyerekem 3,5 éves, gyakorlatilag 1 éves kora óta fényevő.

A lényeg a türelem, semmi más.

2012. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a keksz, nasik adása rendes kaja helyett a legnagyobb hiba. Lehet, hogy kevés a gyomorsava, vagy lassú az emésztése, és ez még rontja a helyzetet. Szereti a gyümölcsöket (nem banán)? A kefír, joghurt is elég könnyű, és javítja az emésztést.

Én nem szoktatnám rá a játék közbeni evésre sem... Később lehetnek hátrányai.

Viszont én a kisfiamat ennyi idősen engedtem néha valami pici játékkal játszani, vagy reklámújságot nézegetni az etetőszékben.

Most 21 hónapos. Ha nem kér enni, én nem erőltetem. Napi 3x eszik + a reggeli tejital, és ez bőven elég is neki. Volt már olyan, hogy napokig csak falatokat evett, de akkor sem erőltettem, és túlesett rajta. (Talán a torka fájhatott.) Sok gyümölcsöt, és most már müzlit is eszik, néha vannak rosszabbul evős időszakai, máskor meg rengeteget eszik.

2012. máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, kérdező. Nálunk is volt ilyen, és mostanában is előjött. Kiskorában szépen evett, aztán olyan kb. 1 éves korától kezdődött a döcögés. Nem akart enni, vagy csak nehezen lassan, közben mondókákat nézegettünk youtubon, meg bohóckodni kellett neki, hogy egyen, és úgy végül is ment. Aztán tavaly augusztusban, akkor volt 16-17 hónapos, már nem használt semmi, semmit sem akart enni,legalábbis ami rendes étel, és nem krémtúró, túrórúdi meg ilyenek, és akkor elegem lett. Én nem fogok könyörögni neki, ha nem kér, nem eszik. Úgyhogy ezt csináltam, megkínáltam, és volt hogy egyáltalán nem evett, volt, hogy egy pici lecsúszott, de ahogy nem kérte, már vettem is ki a székből, és tettem el a kaját, nem erőlködtem neki, mint korábban. Ez ment kb. egy hétig, fogyott is, nem mértem, de látszódott rajta. Szóval aztán úgy egy hét elteltével elkezdett enni, ráadásul szép nagy adagokat, és nem kellett hozzá se youtube, se semmi más. Úgy látszik kiéhezett. Mert amúgy szerintem amúgy sem az étvágyával volt gond, éhes volt ő, csak a bohóckodás jobban érdekelte, meg hogy engem bosszantson. Mert azért biztos érezte rajtam, hogy már ideges vagyok, hogy egyen, és túlságosan erőltetésnek fogta fel. De igazad van, nem attól leszünk idegesek, hogy most egyszer nem eszik ebédet, csak mikor már mindennapossá válik a harc, minden ebédnél és vacsoránál ezt csinálja, persze hogy egy idő után már tényleg idegesít. Csak így meg aztán tényleg megutálja az étkezést, és ezt sem akartam. Ezért csináltam, hogy "beveszem a lesz@rom tablettát", és ráhagyom a dolgot, éhenhalni biztos nem fog, majd ha tényleg éhes lesz, akkor fog enni. Bejött.

Most megint ebben a cipőben járunk már jó pár hete, úgyhogy lehet megint ez lesz.

Szóval szándékosan ne éheztesd, kínáld meg mindenképp az etetési időkben, de hadd döntsön ő, hogy mennyit akar enni, ha semennyit, akkor semennyit. És próbáld leplezni előtte, hogy ez frusztrál téged, ne érezze, hogy feszült vagy.

2012. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
90%

Jaj, emberek, nem éheztetni akarja a kérdező a gyerekét! CSak ki akarja várni, amíg rendesen megéhezik. Ha folyton kínálgatják, erőszakolják, a gyereknek előbb-utóbb tele lesz a töke a kaja témával.


Az én javaslatom az, h ne kínálgasd, csak tedd ki az ebédjét az asztalra a tieddel együtt és hívd ebédelni. Ha nem jön, nem kell erőltetni, rakd el előle az ételt. Uzsonnakor megint próbálkozz ugyanígy! Hidd el, előbb-utóbb megéhezik és enni fog! A legtöbben ott cseszik el, h mivel nem ebédelt, édes lötyivel, keksszel, nasival kínálják, h legalább egyen valamit!!

2012. máj. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én a napirend híve vagyok, és a következetességé.

20 hós kislányom nagyon jó evő, 3,5 éves fiam vizen és levegőn él.

Reggel kakaóznak ébredés után. 9-kor reggeli, kb. 20 percig nyammog a kicsi, én is velük eszem. A nagy ha éhes eszik, ha nem akar, legkésőbb fél 10-kor elpakolok. Fél 12-kor már kopog a szeme az éhségtől, de ha lent vagyunk még nem kap nasit, csak vizet és délben ebéd. Hiába volt éhes eszik fél tányér levest, beletúr a másodikba és ennyi. Ezután alszanak. 4-fél 5 körül esznek egy túró rudit, vagy tejszeletet, majd irány a játszótér. 7-kor jövünk haza, ekkor már nagyon éhesek, szépen vacsiznak. Lefekvés előtt fél 9-kor még kakaó vagy tej.

Emellett délelőtt és délután szoktam pucolni, darabolni gyümölcsöt, kiteszem a konyhába, szólok hogy ott van. A kicsi mindenfélét eszik a nagy csak almát azt is hetente egyszer. Ennek ellenére mindkettő jókedélyű, átlagos testalkatúak és energiabombák.

Úgy vélem egy gyerek se halt még éhen ahol hűtő volt a közelben.

A másik verzió amit kipróbálhatsz, hogy nem kínálod, megvárod míg ő kér enni, feljegyzed mikor, mit, mennyit eszik, kb. 3-4 napig. Lehet hogy változtatni kéne a napirendjét, a kaját sorrendjén. pl. lehet reggel valami könnyű kell neki, vagy reggeli helyett csak egy kis tej, majd 11-12 felé ebéd, ...stb.

2012. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!