Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyiket választanád-főleg a...

Melyiket választanád-főleg a gyerekek szempontjából?

Figyelt kérdés

Jelenleg két munkahely között ingázok áthelyezéssel. Cseberből vederbe. Kíváncsi vagyok, ti melyiknek milyen előnyét és hátrányát látjátok.

1) reggel 6,20-kor kelek, felöltözök, felkeltem a lányokat, felöltözünk és elmegyünk oviba-bölcsibe 8-ra. Hazamegyek, rohamléptekben megfőzök, átöltözök, kiteregetek ha reggel tettem be mosást, és 9-kor indulok dolgozni. A kocsiban vezetés közben reggelizek. 9,40-től 18/18,10/19,00-ig dolgozom, utána megyek bevásárolni (általában kell, néha nem).Kocsiban vezetés közben vacsorázok. Hazaérek 19--19,30 között, lányok ha még nem fürödnek odaterelem őket, ha már a kádban vannak kiveszem őket, leteszem aludni és melléjük bújok, amíg elalszanak. Utána kéne nekiállnom bármi házimunkának, és utána érnék rá a férjemmel lenni és aludni.

Vagy szombaton vagy vasárnap dolgozok, tehát egyik nap nem vagyok itthon. Másik nap tudnék takarítani-de akkor mikor foglalkozzam a gyerekekkel? És akkor még nem beszéltem a magamra fordított időről, ami sehol nincs....



2) Két műszak

1- reggel 6-kor kelek, keltem a lányokat, 7re leadom bölcsibe-oviba, és 7,20-14,40-ig munka, de apával tudok menni kocsival, munka után bevásárolok, és apával jövök haza. Együtt megyünk a lányokért, utána játszótér, vagy itthon játék, gyors főzés, 7-kor fürdés, alvás.

2- reggel 6,20-kor kelés, lányok 8-ra bölcsibe-oviba. Hazajövök, kényelmesen reggelizek, kényelmesen főzök, ellátom a háztaráts és még marad időm másra is. Ebédelek és 13-kor megyek dolgozni. 14-20-ig dolgozok, 21-re hazaérek, lányok már apával fürödtek, alszanak. Megfürdök, férjemmel foglalkozom.

Szombaton itt is kell dolgozni, vasárnap nem.

Van egy-egy nap, mikor 12 órázni kell, tehát reggel 8-tól 20-ig (havonta 2X)

Az arány 2 nap reggel, 3 nap déluátn és a szombat munka.

Mégis úgy érzem, itt több időm van, halad a háztartás, van időm magamra, viszont 3X alszanak a lányok, mire megjövök. Viszont 2X érdemben velük tölthetek 3 órát.

A lányok 2 és 4 évesek.


Mit gondoltok? melyiket látjátok jobbnak a másiknál?


2012. máj. 31. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a másodikat választanám egyértelmű.
2012. máj. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Második jobb.Ha délutános vagy miért nem vagy többet reggel velük?Mondjuk csak 9-re viszed őket be.De viszont mivel 3-szor délutános vagy,délelőtt meg tudod csinálni a házimunkát szóval vasárnap,csak a lányokkal lehetsz.Én ezt választanám.
2012. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A bölcsibe oda kell érni 8-ra, mert akkor már reggeliznek, mert ők kapnak 10 óraira üditőt is még ebéd előtt. Tehát neki 8 előtt bent kell lenni.
2012. máj. 31. 20:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Számomra egyértelmű, hogy a 2. megoldás jobb. Az elsőnél igaz hazaérsz este mikor fürödnek, és lefekteted őket, de ennél tartalmasabbra már nincs idő. A 2.-nál meg 2 nap még tudtok játszani is délután, és igaz, hogy akkor 3 napig csak reggel látod őket, de halad a háztartás is, ezáltal apára is több idő marad este, és vasárnap is zömében csak főznöd kell, és többet tudsz a családdal lenni, mert nem akkor pótolod be a sok házimunkát, amit a hét közben nem volt időd megcsinálni. Szóval én a 2.-at választanám.
2012. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A 2.-ik megoldást választanám.

Az anyagi oldaláról nem beszéltél, de attól függetlenül is.

2012. máj. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megerősítettetek. Azt hittem, csak önzőségből tetszik jobban a második, mert hogy itt több időm van-nem csak a gyerekekre (ami bár relatív, mert esténként nem látom őket) de magamra is.

Anyagiakban ugyanaz, a második helyen talán több kicsit a jutalék, és ha lenne még egy kisvizsgám, még havi 10.000-el több lenne a második helyen.

És ott legalább nem unom halálra magam, mert van munka folyamatosan, az elsőn meg unatkozunk, mert alig van meló.

Szóval köszi.-)

2012. jún. 1. 09:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Otthon is tudsz a gyereknek reggelit adni, emiatt nem kell 8-ra beérni. Az egyetlen elvárás, hogy étkezési idő alatt ne hozd be/vidd el a gyereket.
2012. jún. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem azért fizetem ki a reggelit a bölcsiben, hogy pluszban otthon egyet-ott meg nem...
2012. jún. 5. 22:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért a 100.- forintért tényleg érdemes korán kelteni....
2012. jún. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!