Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatiszta es agytiszta...

Szobatiszta es agytiszta egycsapasra? Ezt produkalta 2.5 eves kislanyom!?

Figyelt kérdés
egy hete ,egyik naprol a masikra lett a sajat keresere pelenka nelkul . ejszakai pelust is levetette velem . nem volt balaset sem 1 kerek hetig. szombat delutantol azonban nem hajlando wc-re ulni ,se bilire. a vegletegig visszatartja es mikor nem birja tovabb sikit es kiborul a felelemtol,latom az arcan ,hogy bepisil de nem hajlando akkor se raulni a wc-re. ma megyunk bolcsibe ,kivancsi vagyok ott mi lesz.mi tortenhetett? mit gondoltok? volt mar valaki ilyen szituban?

#szobatisztaság #agytiszta
2012. jún. 4. 06:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Add vissza a pelust, ha gondja van.
2012. jún. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azt nem szeretnem.
2012. jún. 4. 07:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Megkérdezted tőle, hogy mi a baj? Miért nem szeretnéd visszaadni? Az én fiam is kb. úgy volt, hogy egyik este szólt, hogy neki nem kell pelenka, aztán kb. 1 hét múlva bepisilt, akkor megint kérte a pelust, aztán néhány nap múlva megint nem. Azóta stabilan éjjel-nappal szobatiszta, bár mikor az ovit megkezdte, akkor ott még az elején előfordult párszor, hogy bepisilt, de ez is teljesen természetes.

Lehet, hogy rosszat álmodott, vagy kicsi becsurgott neki és megijedt tőle, akármi lehet. Ha visszaadod a pelenkát, nem jelenti azt, hogy megint pelusos lesz. Nagylány már, beszélj vele, de semmiképpen se legyél indulatos. Próbáld ösztönözni, ne pedig "bántani". Szerintem többet érsz vele, ha most egy kicsit engedsz és visszaadod a pelenkát, mintha makacsul ellenállsz. Én úgy voltam vele, hogy a biztonság- és sikerélménye is megvolt a fiamnak. A saját egyedüli döntése volt, hogy letette a pelenkát, amiért nagyon sokat dícsértük, büszkék voltunk rá, viszont ott volt neki a tudat, hogy vissza is kérheti (mint ahogy meg is tette). De mégis szobatiszta lett!

2012. jún. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszi a valaszodat! valoszinuleg igazad van. megvarom mi lesz a bolcsibe es ha nem akar itthon ujra wc-re ulni visszaadom a pelust! koszi megegyszer!
2012. jún. 4. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!