Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítsam meg pohárból inni?

Hogy tanítsam meg pohárból inni?

Figyelt kérdés

Lányom 21 hónapos.Nem tud pohárból inni:(mindig a nyelvét nyujtogatja bele:)

Hogyan lehet megtanítani?


2012. jún. 4. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Itatópoharat adtál már neki, amin van egy "csőr" és be tudja kapni, és úgy tudja szívni. Abba nem dugdosná a nyelvét, és hátha rájönne a rendes pohárral mit kell csinálni.

Vagy igyál előtte "látványosan", előbb-utóbb ellesi tőled a technikát!


Amúgy eddig miből ivott?

2012. jún. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első mondatom egy kérdés volt, csak lemaradt a kérdőjel. :)
2012. jún. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam meg, hogy vettem neki szép színes és mintás bögréget, abban csináltam a kakaót és a teát is neki. Először fogtam a poharat neki és úgy "ivott", aztán megpróbálkozott egyedül, most meg már szépen iszik egyedül. Én nem vettem csőrös poharat, cumisüveget sem használtunk soha. Az elején sokszor mellé folyt, volt hogy le is öntötte magát, de gyakorlás teszi a mestert. Most 20hós
2012. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy mióta próbálkozol? Ha csak 1-2 napja akkor még nem gond, hogy nem jött rá, de ha hónapok óta nem egy neki, akkor az furcsa.


Lányom 16 hónaposan kezdett önállóan inni, egyszerűen csak nézte mit csinálunk és utánzott. Persze először volt, hogy gyorsan emelte fel a poharat és melléöntötte, de hát próbálkozni kell.

Készítsd ki neki a poharat, fogjad, segíts neki, és előbb-utóbb csak rájön.


Ha meg más nem, akkor szerintem is beszerezhetsz egy csőrös poharat, mert abba nem tudja bedugni a nyelvét, tehát rá lenne "kényszerítve", hogy anélkül igyon.

2012. jún. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lányom is ezt csinálta nagyon sokáig. De most pár napja ügyesen iszik, már azt mondom, hogy mennyiségeket is. :D

Amúgy nálunk az oldotta meg a helyzetet, hogy elvettem tőle nap közben a cumisüveget, csak szívószálas maradt (semmilyen csőrösből nem iszik). De inkább a pohárral kínáltam. És ma pl a szívószálasból még egyáltalán nem is ivott. Mondjuk ma kapott egy csajos műanyag poharat, szerintem ez az oka. :)

2012. jún. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már 9-10 hónapos korától csőrösből ivott.Most kb 2-3 hónapja kubus üvegből.Este reggel a tejet cumisüvegből.Csak egy pár napja kezdtük el a poharat,mert szeptemberben bölcsibe megy és akkorra szeretném ha már poharazna.
2012. jún. 4. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!