Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam meg szívószáll...

Hogyan tanítsam meg szívószállal inni?

Figyelt kérdés
18 hós kisfiam, nem akar szívószállal inni...tudom, nem létszükség, de mégis szeretném ha megtanulná. Ki hogyan csinálta?
2009. nov. 29. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen csak mutogattam neki a szívó mozdulatot a számmal, eleinte szívószál nélkül. Aztán kapott egy kis dobozos vitatigrist, aminek ha megnyomod a dobozát, kijön belőle a lé. (Óvatosan, mert sajnos a szívószál mellett is kijön...) Beletettem a szájába a szívószálat, picit megnyomtam a dobozt, hogy érezze, milyen finom dolog van benne. Aztán addig mutattam meg magyaráztam neki a szívó mozdulatot, míg rá nem jött, hogy hogyan csinálja... De a dobozt nem szabad a kezébe adni, mert akkor ő is elkezdi "nyomkodni", és az katasztrófához vezet... :)

Azóta kapott szívószálas kulacsot, és gond nélkül használja. Ő is kb 18 hónapos volt, mikor megtanulta, most 21 hónapos.

2009. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az 1 éves lányomnak úgy tanítottam, hogy leültem mellé és mutattam, csücsörítettem, szürcsöltem. Elég gyorsan rákapott. Aztóa ha megyünk valahova, akkor flakonba van víz, benne szívószál és gond nélkül iszik.
2009. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
GONDOLOM MÁR NEM SZOPIZTOK.ÉN ÚGY TANITOTTAM MÉG KISEBB VOLT HOGY SZOPIZZAD SZINTE UGYANAZ.MONDJUK Ö 2ÉVIG SZOPIZOTT.
2009. nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...már nem szopizik, és a mutogatás is megvan, de mégcsak nem is hajlandó a szájába venni a szívószálat. De nem adom fel!!!
2009. dec. 2. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!