Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Véleményetek szerint helyes-e...

Véleményetek szerint helyes-e az alábbi büntetési mód az óvodában, egy olyan csoportban, akik még nem töltötték be a 3. életévüket? (mini csoportosak)

Figyelt kérdés

Előre szeretném ismertetni, hogy a gyerkőc nem túlmozgásos, nem viselkedési zavaros...semmi probléma nincs nála ilyen téren.

A történet a következő:

Mindig ebéd után megyünk a gyerekekért, mert ebben a csoportban még csak beszoktatás történik. Ott alvás nincs.

A gyerek azzal fogad, hogy anya én nem kaptam ebédet.

Mire én, miért kicsim, nem ízlett?

Ekkor az óvónéni odajött és elmesélte, hogy mi is történt.

Megették a gyerekek a levest és amíg lement az óvónéni az alsó szintre a másodikért, addig az én fiam felállt az asztaltól. Nem várta meg ülve, amíg felhozza a másodikat.

Amikor megérkezett a kaja a fiam odament az asztalhoz és mondta, hogy ő is kér.

Azt mondták, hogy nem kap, mert nem maradt ülve.

Azt gondolom, hogy valóban kell büntetni és következetesnek lenni, de így?



2012. jún. 4. 15:18
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
77%
Nem értek vele egyet.Másrészt az ebédet te kifizetted!
2012. jún. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
41%
Pofán is vágnám azt a lotyót, aki a gyerekemnek nem ad enni ha éhes!!!! Nem így kell következetesnek lenni szerintem!
2012. jún. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%

"amíg lement az óvónéni az alsó szintre a másodikért, addig az én fiam felállt az asztaltól"


Csak egyet kérdeznék: addig a gyerekek egyedül maradtak???


Ha nem, valakinek rá kellett volna szólnia, hogy üljön vissza, és ennyivel el van intézve.


Ha igen, egyedül maradtak arra a pár pillanatra, akkor én keresnék egy másik intézményt.


Összegezve: nem helyes, ennivaló megvonásával (ami egyébként ki van fizetve, de nem is ez a lényeg), tilos büntetni!

2012. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 krisztivan ***** válasza:
65%

Szerintem ez több ponton felháborító!

Lment az alsó szintre?Ott maradtak a gyerekek egyedül?Fizeted az ebédet,haza adták ételhordóban?(ez a kisebbik gond)

Nem lehet ételmegvonással büntetni,én kértem volna az ebédjét akkor.Magyarázkodjon csak az ovónéni hogy mit csinált a kajával!

2012. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is hallottam már ilyen beteg lelkű pedagógusokról....

Először is, hogy lehet az, hogy egy csoport kicsi felügyelet nélkül marad, amíg óvónéni felhozza a 2. fogást?!?!?

Abszolút eltúlzott büntetés, az én 2,5 évesemnek az a legnagyobb bünti, hogy nem kap túró rudit, vagy uzsonna után nem ihat gyümölcslét.

OFF:

Ismerősék ált. iskolájában NÉMÁN kell ebédelni, piros pontot kap, aki ezt teljesíti. Anyuka kikészült egy nap, mert a gyerek 'csak' piros karikát kapott = EGYSZER megszólalt ebéd közben!!!! Elmebaj!!!!

2012. jún. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondod! megmeri ezt tenni! Emelj panaszt, te kifizetted az ebédet hogy a gyereked jóllakjon, vagy adják vissza az aznapi ebédpénzt.
2012. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
38%
Az oviban is így volt, ahová a lányom járt. A gyerekek össze vissza akartak enni, az óvónőknek elegük lett belőle -megjegyzem, szerintem joggal. A szülőin felhozták a témát és a szülőkkel együtt született a döntés, hogy ha feláll, akkor nem ülhet vissza. 3 nap alatt megtanulták. Mondjuk nálunk az ebédet el lehetett hozni, vagy levonták a következő haviból.
2012. jún. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek vele egyet!És a helyedben nem is íratnám oda be.

Nem büntethetik úgy hogy nem adnak neki ebédet.Te azt kifizetted és amúgy is mi az hogy éheztetik.Meg hogy lehet őket egyedül hagyni.Én ezt nem hagytam volna annyiban a helyedben.

Nem is mondtál semmit az óvónőnek?

2012. jún. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
76%
Nem hinném egyébként, hogy felügyelet nélkül maradtak a gyerekek.
2012. jún. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Meg sem tudtam hirtelen szólalni. Iszonyatosan rosszul éreztem magam és végig szerettem volna előbb gondolni az egészet.

Nem maradtak egyedül. Ott volt egy másik óvónéni is.

Ketten vannak. Aki a büntetést adta ő tulajdonképpen az óvónéni segédje. A mi időnkben dadusnak hívták. Itt más felállás van.

2012. jún. 4. 16:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!