Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy altatjátok este 20 hó...

Ti hogy altatjátok este 20 hó körüli gyerkőcötöket?

Figyelt kérdés

Kislányom mostanában rám van tapadva, már majd elájul, de nem alszik el, és nem is "engedi", hogy betegyem az ágyába.

Eddig 1 dalocskát elénekeltünk, és már kész, tettem is le, most meg...tiszta őrület, tacsakosra izzadja magát úgy kapaszkodik belém, Én meg úgy érzem, hogy már nem bírom, és nem is akarom tartogatni, nagyon nehéz, meg felesleges ez az egész hercehurca...nem érem, semmi extra nem történt, de ez mostmár vagy 2 hete tart...

Mit tegyek? Ez neki is szenvedés, mert a vége mindig az, hogy sírva teszem le, mert már nem bírom tartani, és már én is majdnem sírok...

köszi a válaszokat előre is!



2012. jún. 4. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnállak Téged is és a kislányt is,valamiért bizonyára retteg vagy fél,nem tudom hogy fogalmazzam meg,történhetett valami amiért úgy érzi,hogy Te ott hagyod.


Válaszoljak a kérdésre,nem altatom,egyszerüen csak hozzászokott,hogy fürdés után jön a tejcsi és akkor neki aludni kell.Ha meglátja a tejes üveget,már apának se ad puszit szalad át az ágyában és mászik is be,nyújtja a kis karjait az üvegért,aztán meg félkézzel simogatja a tigrisét.Lehet,hogy nálunk azért ennyire könnyü mert 1 szobában vagyunk,nem érzi a távolságomat,nem tudom,remélem mihamarabb megoldjátok ezt a gondot és zökkenőmentes lesz nálatok is az este.

2012. jún. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi. Hú, anyám, de szuperül hangzik ez Nálatok...

Tényleg nem tudom mi lehet, mert du. simán elalszik, semmi gond nélkül, csak az esték ilyen neccesek...

Gondoltam, hogy ez lehet megint egy ilyen szparációs időszak ismét...

Várom a további válaszokat, de ezt meg fogom próbálni, hogy ott igya a saját ágyában a tejcsit, mert most a miénkben issza meg, és onnan megyünk át sz Ő szobájába...

2012. jún. 4. 22:08
 3/12 anonim ***** válasza:

A lányom 17hónapos, vele még úgy megy az latatás, hogy fürdetés, meseolvasás, kicsit felveszem az ágyból(sír de keservesen ha nem), lefekszem vele a kanapéra, a nyakamba szuszog, kicsit simizi a hajam és alszik, így csak beteszem az ágyába, kész. Fürdés után 30perccel már édesen alszik.

A fiammal hasonlóan jártam el, most 3éves, és őt elég csak a mese után megpuszilni, megölelni, betakarni...


Dőlj le vele, úgy hogy a válladon a feje, hasadon legyen, megnyugszik, el tud aludni.

Kitartást.

2012. jún. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem tök normális szeparációs szorongás ebben a korban. Az én lányom is 19 hónapos és ő is reklamál este, hogy nem akar menni aludni. De én "szívtelen" anya vagyok, ha eddig képes volt egyedül elaludni, akkor nem fogunk visszafejlődni. Beteszem, puszi és kijövök. Visít fél percet, visszamegyek, megitatom, megint kijövök. Szerencsére ilyenkor már elég fáradt, az ivással eléggé lenyugszik és csendben marad már mikor kijövök. A baj csak akkor van, ha ezután bemegyünk a bátyóval lefeküdni (ő is csak puszit és 1 perc simit kap), mert ilyenkor a kicsi felül és kezdi újra a nyávogást... Úgyhogy megint megitatom és kimenekülök, mert egyik se tud úgy elaludni, hogy bent van bárki is... Nagyon kicsi koruktól így működnek (szerencsére).
2012. jún. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Aha, kedves utolsó, végülis, most hogy írod, tényleg nekünk is volt már hasonló, csak akkor még nem volt képes utánamjönni...:-)

Én is csináltam ezt, hogy bementem, puszi, simi, kijöttem, ha sírt vissza, smim, puszi, kijöttem, és kb. 3 nap alatt elmúlt...de most annyira nehéz, vagy én lettem gyengébb, vagy Ő erősebb akaratú, nem tudom sírni hagyni...:-(

De aztán lehet, hogy eljön egy pont vmikor...

2012. jún. 4. 22:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Fürdés, nagy ágyon tejcsi, cumi be majd kicsi ágy. Ha olyanja van, akkor nem marad és megy játszani, de akkor vissza szoktam paterolni :) Próbáld ki, hogy ha sír is leteszed, te legyél az erősebb, csak simogatod a hátát, elmondod, hogy itt van anya, vagy elénekeled neki a kedvenc dalát.
2012. jún. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
maszirozd a talpikáját az enyém megnyugszik töle s bealszik, meg fogja nyugtatni. Fektesd az ágyra vedd le a zokniját s a párnácskákatnyomogasd 5 perc s bealszik
2012. jún. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Húú,nem lehet egyzserű!!!


Szerencsére nálunk jól elalszik,mostanában az éjszakai ébredésekkel vannak gondok, jönnek a szemfogai:(:(

19 hós, kezdetektől fogva úgy szokattuk,hogy pancsi, az elején cici,majd cumisüvegből tej egy éves kora után és alvás.

16 hónaposan kapott leesésgátlós ágyat,mert nyáron jön a kistesó.

Megfürdetjük, átmegyünk a szobájába,ő külön alszik, lefekszik,megissza a tejet, puszi kijövök, és alszik is. Délután is magától alszik el!!

2012. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Bakker! Most vettük meg mi is nemrég a leesésgátlós ágyat, és át lett rendezve a szoba ez miatt, mert még marad a rácsos is egy darabig, míg nem találunk neki gazdit...lehet ez a baja? De még pedig abban alszik este, de du. már az újba teszem, és simán el is alszik...:-)))

Húú, köszi, lehet ez a baj, nekem ez fel sem ötlött, hisz ahogy nőtt mindig átrendezgettem a szobáját, és fel sem vette...de hát az ágy azért lehet hogy más, az a saját kis birodalma...na, akkor jól van, biztos ez a baj, el kéne tűntetni a rácsost, hogy megszokja ezt az újat, csak féltem oda tenni éjjelre, nehogy leforduljon...du. nyitott ajtónál alszik, és pont rálátok a géptől...mert ugye olyankor itt nyúvadok..

2012. jún. 5. 12:58
 10/12 anonim válasza:
Lehet,h azóta már meg is oldódott a problémád.....nekünk is vannak ilyen időszakok, a legutóbbi majdnem egy hónapig tartott.Mostanában megint könnyebben alszik el,az viszont megmaradt,h amíg elalszik ott kell lenni a szobában.
2012. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!