Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a legideálisabb hely egy...

Mi a legideálisabb hely egy vagy több gyerkőc felneveléséhez?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állunk, és igazából úgy állunk most, hogy bárhova tudunk költözni (mármint bármilyen településformára)

Szerintetek a falu, a kisváros vagy a nagyváros az ideális a gyermekneveélshez? Ha bármelyiket választhatnátok, akkor melyik lenne az? És miért?


2012. jún. 5. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én egy nagyvárosi kertes házba költöznék. A kertest nem kell indokolni, a nagyváros pedig a gyerekek lehetőségei miatt. Iskola, sport, szórakozás.... itt mindenre van lehetőség. Csak a nővérem gyerekeiből kiindulva, 3 fiúból kettő amerikai egyetemen tanul sport ösztöndíjjal és ezt CSAK annak köszönhetik,hogy volt lehetőségük sportolni és azt választani amit szeretnek.
2012. jún. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindegyiknek van jó és rossz oldala. Ha nektek mindegy pl. a munkavállalás szempontjából vagy hogy mennyi időt, pénzt vesz igénybe az esetleges ingázás, ház körüli munkák, akkor szerintem egy kisgyereknek legideálisabb a kertes ház, jó levegőn, akár állatokkal.

Nagyobbnak már fontos lehet, hogy milyen iskolák, esetleg egyéb tanulási lehetőségek (sportlétesítmények, művészeti, nyelvi képzés... stb.) vannak elérhető közelségben.

Egyébként meg ugye nem árt, ha jó a közbiztonság, van a közelben orvos.... stb. Úgyhogy ezek alapján kisváros vagy nagyváros kertes részére szavaznék.

2012. jún. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Általában nem a hely a leglényegesebb szempont a gyerekeknek, hanem a családi közeg. De persze jó, ha van hova menni játszani. Mindkettőnek meg van a maga előnye és persze hátránya is. A falu sokkal családiasabb, lehet számítani egymásra (pl. a szomszéd átjöhet a gyerkőcre vigyázni, ha kell), de ez egy városban is megtörténhet. Városban több a szórakozási lehetőség, iskola, óvoda, de nincs olyan közel a természet és a friss levegő.

Mi pl. egy nagyváros külső kerületén lakunk. Így kicsit falusias a jelleg, de közel van a város is, ha szükséges.

2012. jún. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nagyváros, kertes családi ház.

A nagyvárosban van minden: kórház (ne legyen rá szükség) több óvoda, iskola, egyéb tanulási lehetőségek. Munkalehetőség a szülőknek. Szórakozási lehetőség. Jobb a közlekedés.

2012. jún. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nagyvárosban lakom,családi házban,3 gyerekkel.Nagyváros a gyerekek miatt.Sokkal több lehetőség van,mint faluban.Minden szempontból nézve.
2012. jún. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én részemről a nagyváros külvárosi részére szavazok, mégpedig a rengeteg lehetőség miatt.

De ha nektek nem hiányzik ez, ellenben a csend, a jó levegő és a lassabb élet igen, akkor nektek falun a helyetek.

Bp-en pl. a XVII. ker. tipikusan olyan, ahol minden megvan egyben. A külső, családi házas részek csendesek és nyugodtak, a lakótelepeken pörgős az élet, mindemellett rengeteg játszótér, több közösségi ház, sportolási lehetőség és uszoda is van. Ja meg több ovi, ált. és középiskola is. A közlekedés tűrhető, a Köki és az Örs kb. 15 perc alatt elérhető.

De a környező külső kerületek is jók, csak azokat nem ismerem annyira.

Jelenleg Bp-től 10 km-re egy kisvárosban lakunk, na ez már határozottan másabb. Itt nem költenek semmire, mivel ugye úgyis Bp-re járnak dolgozni az emberek. A közlekedés egy katasztrófa, csak kocsival éri meg járni. Az utak, járdák rosszak, nincs normális játszótér, stb.

Szóval nagyon meg kell nézni, mert város és város között is hatalmas különbségek vannak.

2012. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az biztos, hogy a kert nagyon jó, igazuk van a többieknek. Mi a főváros zöldövezetében lakunk, kertes társasházban. Sokszor ácsingóztam már egy saját kertes házra, mert egy közös kertbe mégsem megy le az ember csak úgy ücsörögni pl. De a gyerekek imádják, folyton lent lógnak, és az, hogy a szomszédos kertekben is több gyerek van, nagy előny. Ahogy az is, hogy 10 perc sétával bent van a „városban” az ember.

A külsőbb részeken (de még a fővárosban) lakó ismerőseimnek azért már mindenhová kocsival kell menniük, reggelente óriási dugó van a bevezető utakon, és tömegközlekedéssel is legalább fél óra bezötyögniük valahová. Persze cserébe saját kertjük van! Iskola/óvoda is van a közelükben, bár ha az ott lévő nem tetszik, akkor kocsival kell reggelente vinni a gyereket, míg nekünk három suli is van egy kellemes sétányira.


Én mindig is a fővárosban éltem, és bár voltak romantikus elképzeléseim a „falusi” életmódról, nekem nagyon hiányozna, ha nem tudnék leruccanni a barátnőimmel beülni valahová egy kis csevelyre. De nyilván ez is személyiségfüggő, aki jurtában neveli a gyerekeit távol más emberektől, annak nincsenek ilyen igényei. :)


Még az is fontos szempont lehet szerintem, hogy a családotok hol él. Szerintem érdemes közel lakni hozzájuk, mert egy gyereknek az a jó, ha minél többen szeretik, és persze lehet a játszótéren barátkozni, mégis a család és a barátok tudnak legtöbbet segíteni, adni.

2012. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Faluba semmiképp, meg ilyen pici településre. Én is így éltem és most is ilyen helyzetbe kényszerülök a 3 kicsi gyerekkel.

Sehol semmi a faluban. Bármit akarunk utazhatunk az x kilométerre levő városba. Onnan persze nem tudunk hazaugrani csak úgy így visszük a fél házat...mondanom se kell milyen macerás. A helyi ovi nem szimpatikus, az iskola főleg nem, így a gyerekeket is hurcolhatjuk be meg haza.

Később is majd barátokhoz elmenni vagy bármilyen program komolyabb szervezést igényel mintha 4-5 utcával arrébb mennének a városon belül.

Mindenképp város. Nem Budapest belvárosa nyilván ahol extra rossz a levegő de azonkívül bármi jobb.

Felénk itt falun állandóan füstölnek égetnek mindenféle vackot ha kell ha nem, ebbe teregetek, ebbe sétálunk, ez se hiszem hogy túl egészséges lenne. Nem beszélve az állatok szagáról.

2012. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kisváros a legideálisabb :) Én bölcsis korom óta kisvárosban lakom (30 km-re Pesttől), de édesanyám miatt (aki Pest külvárosában nőtt fel, és Budapest mániás) Pestre kellett járnom általánosba és gimibe. Az ingázáshoz hozzá lehet szokni, de én nem szeretem Pestet. Az általános iskolám külvárosban (18. kerület) volt, a gimim benn a 8-kerben, mind a kettőt utáltam. Hiába külterület, túl sok a zaj, az autó, az emberek figyelmetlenebbek. Ellenben a kisváros nagyon jó. Megvan a csend, a tiszta levegő, de a nagyvárosi lehetőségek is (több bölcsőde, óvoda, játszótér, iskola, gimnázium, szórakozási lehetőség, uszoda, orvosi szakrendelők, pedig csak 15ezres a lakosszám). A falu a másik véglet, én nem szívesen laknék faluban a lehetőségek hiánya miatt.
2012. jún. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nehéz döntés tényleg. Igazából a nagyváros Győrt takarná, a kisváros Ménfőcsanakot, a falu pedig valami környező kis falut. Kórház nekünk mindneképp kell, mert ott dolgozom :)

A párom faluban nőtt fel, és semmiképp nem akar ott lakni többet. Én viszont simán laknék ott. Én kisvárosban nőttem fel, amivel igazából semmi baj nincs. Csak nem tudom, hogy egy nagyváros mennyire ideális egy kisgyermeknek a lehetőségeket leszámítva :)

2012. jún. 5. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!