Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdjem el szoktatni az...

Mikor kezdjem el szoktatni az egyedül-elalváshoz?

Figyelt kérdés
Most 3,5 hetes. Nem szeretném, ha azt szokná meg, hoyg elringatjuk, hanem tanuljon meg egyedül elaludni - nyilván kis esti babusgatás után. De nem tudom, nem korai-e még. Mi az, ami jó mint kezdés? Amúgy nap közben sokat babusgatom, mert nagyon igényli a kézben létet.
2010. nov. 28. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ráérsz még,ringasd nyugodtan ahányszor csak akarod!!!3 hónaposan nekünk ez már nem volt gond, leszokott magától
2010. nov. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Minél előbb,annál jobb. Hamar megszokják a ringatást,de nehezen szoknak le róla. A babusgatás elég neki.
2010. nov. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, miféle hülye divat manapság egy pici csecsemőtől elvárni, hogy el tudjon egyedül aludni...


[link]

[link]

2010. nov. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Enyém két éves, és még mindig nem alszik egyedül. De nem is akarom, hogy egyedül aludjon. 8 hónapos koráig ringatva aludt el, majd cumisüvegen, most pedig mesélés közben alszik el, de mellette kell lenni. El nem tudom képzelni, mi a jó abban, hogy lerakunk egy 3,5 hetes újszülöttet, és jóccakát.
2010. nov. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak babak, akik elso perctol kepesek egyedul elaludni, es vannak olyanok is, akik 2-3 evesen sem alszanak ringatas nelkul. Ez nem a szoktatastol fugg, hanem a baba termeszetetol. Bizd ra a kicsire, hogy melyik csoportba szeretne tartozni kesobb, de most mindenkeppen dajkald meg, hiszen olyan pici.
2010. nov. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

az én fiamat csak le kellett tenni jó8 puszi a pofira és már aludt is (kislámpa ég a szobájában és látta h ott ülök a fotelban az ágya mellett)

de mióta a párom 1hétig szabin volt erről hamar le is szoktatta, egész nap csak babusgatta meg a kezében cipelte,

most egy hete munkanélküli lett, újra karban van egész nap és le sem lehet tenni mert torka szakadtából üvölt=(

5hónapos de remélem hamar változnak a dolgok!!!!

ha magától elalszik a babád később könnyebb dolgotok lesz!(az oviban sem tudod majd te altatni)

babusgatni pedig tudod napközben is!

2010. nov. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
A ringatás megvonása bizonyára kényelmes a szülőnek,de aztán lehet kérem csodálkozni,hogy egy jópár képesség lassan,később vagy épp egyáltalán nem alakul ki.
2010. nov. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem baj, ha nem figyelsz arra, hogy nekem rád van szükségem, mert még nagyon kicsi vagyok és te jelented a biztonságot nekem. Tudom, hogy nagyon fontos, hogy teljesen kipihent legyél, mert csak akkor vagy képes kedves lenni velem, különben jaj nekem.


Ezért inkább megtanulom már most, hogy éjszaka te nem vagy az enyém, sőt, nem is vagy. Így legalább elmondhatod majd a barátnőidnek, hogy milyen szuperzseni gyereked van, mert ellentétben egy átlag gyerekkel, aki csak 3-6 éves korára tanul meg egyedül elaludni, ill. visszaaludni, én már 3 (12-24) hónaposan megtettem ezt a te kedvedért. Aludj jól, Anyukám!"

2010. nov. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 és fél éves. Tudod milyen, de milyen hamar megnőtt? Annyira hiányzik, amikor olyan kisbaba volt, mint most a tiéd és örökké csak babusgathattam és ringathattam.


Ne gyorsítsd fel ezt a növekedési és elválási folyamatot még jobban.

Szerintem...

2010. nov. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Az én kislányom 5hónapos. Születése óta ringatva altattam. Egyszer csak elérkeztünk odáig h nem bírtam le se rakni ha elaludt, mert mindig ordítás lett belőle és alig bírtam visszaaltatni. Csak úgy aludt ha leültem a fotelba tv-t nézni és ő közben rajtam aludt! Nagyon nehezen tudtam csak a kiságyba szoktatni!!! Én ha elöről kezdhetném biztos h első perctől kezdve az egyedüli elalvásra szoktatnám! Nagyon könnyen megszokják és el is várják az anya közeleségét. Néha örültem h rajtam alszik, néha nem, mert közben lett volna dolgom rendesen. De mikor már a gyerek 7kg, akkor nagyon nehéz kézben altatni és mászkálni vele. Van h most is úgy altatom, de többnyire lerakom hassal a kiságyba cumival, simizem a hátát és elalszik.
2010. nov. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!